کانکس پلیس

حتماً شما هم در خیابان‌های شهر‌ خودتان و یا در جاده‌های بین شهری کانکس‌هایی دیده‌اید. کاربری این کانکس ها مخصوص نیرو  زحمت‌کش پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس انتظامی می باشد.

شرکت ما با افتخار به تولید این کانکس‌ها اشتغال دارد. تمام این کانکس‌ها صفر تا صد آن در داخل کشور ساخته شده است و در این زمینه می‌توان با افتخار گفت که به خود کفایی تام رسیده‌ایم.

این کانکس ‌ها برای کنترل جاده‌ ها در بین شهرها و همچنین کنترل رفت و آمد خودروها در سطح شهر کاربرد دارد. نیروهای پلیس به جای آنکه مکانی را در نقطه‌های حساس و استراتژيک خریداری کنند. سپس با صرف هزینه گزاف دست به ساخت ساختمانی بزنند.

دست به خرید کانکس‌هایی می‌زنند که هم هزینه ساخت کمی نسبت به یک ساختمان دارد و هم هزینه نگهداری آن بسیارکمتری دارد.

خصوصیات کانکس پلیسخصوصیات کانکس پلیس

این کانکس ‌ها وزن به مراتب سبک‌ تر نسبت به یک ساختمان حتی کوچک و یک واحده دارند.  به راحتی و با یک وانت قابل حمل هستند. همچنین برای مسایل امینتی و حفظ جان نیرو‌های پلیس این کانکس ‌ها از مقاومت عالی نسبت به آتش و ضربه برخوردارند.

دوربین‌هایی که در دور تا دور این کانکس نصب می‌شوند، این قابلیت را به پلیس می‌دهد که هر گونه اتفاق که در دور تا دور این کانکس رخ می‌دهد را ضبط و ثبت کنند. این کانکس ها قابلیت نصب بی سیم و آنتن آن را هم دارد و همچنین می‌توان در این کانکس‌ها رادار‌هایی که مخصوص پلیس است هم نصب کرد.

این کانکس ها به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم ‌می‌شوند. نوع ثابت آن سنگین‌ تر و بزرگ ‌تر  بوده است. این مدل سنگین برای مکان‌هایی‌ کاربرد دارد که به تعداد نیرو پلیس بیشتری نیاز است. ابعاد نوع ثابت در دو نوع ۶×۳ و۱۲×۳ موجود است. از لحاظ امکانات کانکس ثابت فول بوده یعنی اینکه هم اتاق استراحت، هم اتاق نگهبانی، هم اتاق آبدارخانه و سرویس بهداشتی دارد.

نوع متحرک که به مراتب سبک ‌تر و به سرعت قابل جا به ‌جایی است هم به دو نوع ساده و کاروان تقسیم ‌می‌شود. نوع ساده آن فقط دارای اتاق استراحت و نگهبانی است. ولی نوع کاروانی آن همچون کانکس های ثابت فول امکانات هستند یعنی علاوه بر اتاق استراحت و نگهبانی، اتاق آبدار خانه و سرویس بهداشتی نیز دارند.

جنس بدنه کانکس پلیسجنس بدنه کانکس پلیس

بدنه تمام این کانکس ها از لحاظ مهندسی سازه ضد عایق و ضد زلزله است.  این ایمنی را برای کادر پر تلاش پلیس فراهم می ‌کند تا در امنیت خاطر به کار خود مشغول شوند.

محل استقرار این کانکس‌ها معمولاً در مناطق حادثه خیز، شلوغ و امنیتی است. فاصله کلانتری با ایستگاه پلیس با هم زیاد بوده و نیاز است که بین دو پایگاه پلیس محل استقراری فراهم شود. کوچکی این سازه‌ها باعث می‌شود که هرجایی که نیاز باشد ازآن‌ها استفاده کرد.

ویژگی های ظاهری کانکس پلیس

رنگ بدنه این کانکس ‌ها متناسب با سازمان استفاده کننده از آن تنظیم می‌شود. امکان رنگ بندی آن به هر شکل ممکن فراهم است. معمولاً رنگ نیرو‌های انتظامی به دو نوع سبز-سفید و سیاه تقسیم می‌شود.

همچنین رنگ نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در یک نوع آبی-سفید است؛ که تمام این رنگ‌ها موجود است و قابل طراحی و رنگ آمیزی می‌باشد. (کانکس پیش ساخته)

قیمت کانکس های پلیسقیمت کانکس پلیس

قیمت این کانکس‌ها به نوع متحرک و ثابت، ابعاد آن‌ها و جنس و ماده سازنده آن بستگی‌ دارد. گفتن این نکته شایان ذکر است که قیمت این کانکس‌ ها با توجه به اینکه ساخته کشور عزیزمان ایران است به مراتب نسبت به نسخه های خارجی آن کمتر است.

و این امکان برای پلیس کشور فراهم می‌شود تا با هزینه کمتر تعداد بیشتری از این کانسک ها به خدمت بگیرند.

ویژگی‌های فنی

وزن این کانکس‌ ها به طور متوسط ۱۵۰۰ کیلوگرم است. که وزن نوع متحرک آن به مراتب کمتر است .  چالاکی خاصی در نوع متحرک آن وجود دارد که برای عملیات‌ های پلیسی و استراتژي‌ های امنیتی مفید باشد.

این قابلیت را به پلیس کشور ما می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن بیشترین جابه‌جایی را انجام دهند.

سایر ویژگی های فنی کانکس پلیسسایر ویژگی های فنی کانکس پلیس

 • شاسی این کانکس از نوع تیر آهن است که استحکام قابل ملاحظه‌ای به این سازه می‌دهد.
 • کف این سازه از نوع تخته ضد آب از تیپ طرح پارکت بوده است که جلوه‌ای زیبا به داخل این کانکس می‌دهد.
 • پوشش دیوار‌ها از PVC لمینت دار است که سبب ضد عایق شدن نسبت به صدا وگرما شده است.
 • پنجره‌ها UPVC دو جداره بسیار با کیفیت هستند که ضد سر و صدا و حرارت می‌باشد و نسبت به ضربه از مقاومت خوبی برخوردار است.
 • برای عایق حرارتی و صوتی از پلاستفوم و پشم شیشه نسوز استفاده شده است که از کارایی بالایی برخوردار است.
 • اتاق آبدار خانه از هواکش مناسب برخوردار است.
 • سقف اتاق ها از جنس ورقه سیادینگ آببند طرح شیروانی می‌باشد.
 • تمام اتاق‌ها دارای اسپلیت برای تهویه هوای سرد و گرم هستنند.
 • (کانکس کوچک)

ساده ترین نوع کانکس‌ها از جنس ورقه گالوانیزه است. که نسبت به قیمت پرداختی از کیفیت مرغوبی برخوردار است. این جنس ورقه نسبت به زنگ زدگی از مقاومت بالایی همراه است.

کانکس های سفارشی و با کیفیت بالاتر از متریال ها متفاوتی ساخته شده اند، مانند؛ گالوانیزه ممتاز و یا سایدینگ و سادویچ پانل و کامپوزیت.

کانکس پلیس ضد گلوله نوع بسیار خاص کانکس های پلیس است که بیشتر درمناطق مرزی یا  مناطقی که از امنیت نظامی کمتری همراه است استفاده می‌شود.

همانطور که از اسم این کانکس مشخص است بارز ترین ویژگی این کانکس ضد گلوله بودن آن است یعنی این کاکنس علاوه بر مقاومت در برابر آتش و ضربه در برابر شلیک گلوله‌های سربی هم مقاومت می‌کند.

به علت متریال خاص این کانکس، در عین اینکه مقاومت بالایی دارد، وزن بسیار سبکی دارد که این خاصیت استراتژيک را می‌دهد تا سریع تر از بقیه کانکس‌ها بازار جابه‌جا شود .

نیرو برق این کانکس ها از کجا فراهم می‌شود؟

دو راه برای تأمین نیرو برق این کانکس ها وجود دارد:

 1. استفاده از موتور برق و انرژي فسیلی بنزین یا گازوئیل
 2. استفاده از نور تجدید پذیر خورشید و منابع شارژي با استفاده از سلول‌های خورشیدی
 3. (کانکس سرویس بهداشتی)

ترجیح ما برای پیشنهاد به مشتری استفاده از نوع دوم است؛ زیرا، که علاوه بر مراقبت  از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، هزینه کمتری بر روی دست پلیس می‌گذارد.

‌از آنجا که نیروهای زحمت‌کش پلیس موظف هستند، ۲۴ ساعت شبانه‌روز شیف باشند، بنابراین مصرف برق زیادی خواهند داشت.

انوع مدل های کانکس پلیسانواع کانکس پلیس

با توجه به شرایط خاصی که این سازه دارد می تواند در مدل های مختلف تولید شود. باید در نظر گرفت که کدام یک از این سازه های پیش ساخته عملکرد نیروی انتظامی را دارا می باشد.

نوع این کانکس پلیس در شکل یک کانکس ساده است. اما با توجه به نیاز نهاد های مختلف می توان موارد مختلفی به آن اضافه کرد. نمونه سیار یا چرخ دار آن بیشتر در بخش راهداری قابل استفاده می باشد.

این موضوع به این دلیل است که بنا به نیاز می توانند، مکان یا موقعست خود را تغییر دهند. نوع دیگری از کانکس وجود دارد که ضد گلوله نام دارد. این نوع سازه از امنیت بالایی برخوردار است. کاربری آن بیشتر برای انجام ماموریت های مختلف است. همچنین برای حفاظت از مرزها نیز از آن ها استفاده می شود.

 

بیشتر بخوانیم : کانکس ساندویچ پانل

 

اگر نوع کاربری نیروی انتظامی به گونه ای باشد که باید به طور دائم در حوزه استحفاظی خود مستقر باشند از سازه ثابت استفاده می کنند. بهترین نوع آن ها سازه های پیش ساخته هستند.

لازم به ذکر است که این نوع کانکس پلیس در محل های پر رفت و آمد قرار دارد. با توجه به این موضع این کانکس ها به گونه ای طراحی می شوند  که دارای یک اتاق اداری باشند. همچنین باید فضایی برای استراحت پرسنل نیز داشته باشند.

اکثر مواقع ابعادی که برای این نوع سازه ها استفاده می شود 18 متر و 36 متر است. درب و پنجره ها در این نوع باید به گونه ای قرار بگیرند که مامورین احاطه کامل به محیط داشته باشند.

جمع بندی نهایی

تا به حال کانکس های زیادی با رنگ سبز و سفید و آبی در کنار خیابان دیده اید. این نوع کانکس ها کیوسک های پلیس هستند. نیروی انتظامی یا راهنمایی رانندگی با هر اداره دیگری از این نوع سازه ها استفاده می کنند.

این کانکس ها با توجه به ماموریت و نوع کاربری طراحی می شوند. استفاده از آن ها بسیار مقرون به صرفه است. ساخت و ساز یک ساختمان برای انجام یم ماموریت بسیار وقت گیر و پر هزینه است. این موضوع باعث شده تا این نوع سازه ها محبوبیت بیشتری داشته باشند.

خرید کانکس پلیس

خرید کانکس پلیس را می توان جزو پر تقاضا ترین مدل های کانکس دانست . این دسته از محصولات توسط ارگان های نظامی خریداری می شود. مزیت های منحصر به فرد این محصولات سبب شده تا خرید کانکس پلیس جزو برنامه ی بیشتر سازمان های مسلح باشد .

در واقع مزیت های این محصول باعث شده تا کارکنان این سازمان ها بتوانند به سادگی ترین وجه ممکن در آنها سکونت و یا استراحت نمایند. از طرفی دیگر طراحی آن ها به گونه ای است که می تواند برای نظارت و نگهبانی هم مناسب باشد .

ما در ادامه ی این مطلب مروری دقیق و جامع بر روی این محصول خواهیم داشت. تا شما هم ویژگی های ساختاری آن را بهتر درک نمایید. از طرفی دیگر راهکاری مناسب برای خرید کانکس پلیس را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم .

کانکس پلیس چیست؟

بدون شک شما هم در بین راه ها، با کانکس نیروی انتظامی مواجه شده اید . این کانکس ها در حقیقت سکونتگاههای موقتی برای نیروی های انتظامی هستند . نیرو ها می توانند در این کانکس ها استراحت کرده و یا فرآیند نظارت و پاسداری خود را به شکل بهتری انجام دهند .

قیمت مناسب، ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت حمل و نقل از جمله دلایلی است که سبب شده تا بسیاری از سازمان های نظامی به دنبال خرید کانکس پلیس باشند . البته باید بدانید که هر نوع کانکسی را نمی توان به عنوان کانکس پلیس استفاده نمود.

این محصولات باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند. تا بتوان چنین وظایفی را بدان ها محول نمود. ما در ادامه بخشی از این ویژگی ها را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم کانتینر پلیس .

ویژگی های کانکس پلیس

چنانچه قصد خرید کانکس پلیس دارید، باید حتما در زمان خرید آن نکات و ویژگی های منحصر به فردی را بررسی نمایید . مقاومت ساختاری یکی از این ویژگی های منحصر به فرد است . عموما کانکس های پلیس ، از ورقه های فلزی مقاوم تری ساخته می شوند .

این ورقه ها می توانند در برابر هرگونه آسیب فیزیکی و پوسیدگی ناشی از رطوبت مقاومت داشته باشند . دلیل این موضوع را می توان ماهیت این کانکس ها دانست چرا که در چهار فصل از سال در نزدیک جاده ها مستقر می شوند . از طرفی دیگر این مکان ها، ممکن است آخرین سنگر نیرو های نظامی در هنگام شرارت باشد. به همین جهت باید مقاومت عالی داشته باشند.

پارتیشن بندی و ساختار ویژه دومین مولفه ای است که باید در حین خرید کانکس پلیس بدان توجه کنید . عموما کانکس های پلیس دارای یک بخش برآمده در قسمت بالایی هستند .

این بخش در چهار طرف خود پنجره هایی دارد. وجود این بخش نه تنها موجب نورگیری بهتر می شود، بلکه در زمان اضطراری باعث می شود تا نیروها به تمام بخش ها اطراف خود مسلط باشند .

بیشتر بخوانید : کانکس ویلایی

ساختار کانکس پلیس

کانکس های پلیس بر خلاف سایر کانکس ها، دارای ساختار ویژه ای هستند . این دسته از محصولات باید به گونه ای ساخته شوند که محل مناسبی برای نصب دوربین، رادار و امثال آن را داشته باشند . از طرفی دیگر باید پنجره های آن به گونه ای تعبیه شود که نیروی های نظامی بتوانند به هر چهار طرف خود اشراف داشته باشند .

متاسفانه این ریزه کاری ها جزو مواردی است که بسیاری از تولید کنندگان تازه کار بدان توجه نمی کنند . لذا اگر قصد خرید کانکس پلیس را دارید، می بایست حتما بدان ها دقت کافی داشته باشید .

خرید کانکس پلیس ارزان

همانگونه که اشاره کردیم، کانکس های پلیس ریزه کاری ها بسیاری دارند که می بایست در حین خرید بدان ها توجه نمایید . متاسفانه بسیاری از تولید کنندگان کانکس پلیس  به دنبال ایجاد قیمت های رقابتی هستند . به همین جهت برخی از این ویژگی های حیاتی را لحاظ نمی کنند تا بتوانند از این طریق قیمت را کاهش دهند.

همین موضوع عاملی است که در نهایت به زیان مشتریان تمام می شود . گروه کانکسی جزو قدیمی ترین و البته مطرح ترین تولید کنندگان کانکس پلیس در کشور می باشد . ما تمام تولیدات خود را بر اساس استانداردهای جهانی انجام می دهیم و بهترین و البته با کیفیت ترین محصولات را به مشتریان خود عرضه می کنیم . لذا اگر شما هم به دنبال خرید کانکس پلیس می باشید، بهتر است هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

b2n

rizy