کانکس پلیس

حتماً شما هم در خیابان‌های شهر‌ خودتان و یا در جاده‌های بین شهری کانکس‌هایی دیده‌اید. کاربری این کانکس ها مخصوص نیرو  زحمت‌کش پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس انتظامی می باشد.

شرکت ما با افتخار به تولید این کانکس‌ها اشتغال دارد. تمام این کانکس‌ها صفر تا صد آن در داخل کشور ساخته شده است و در این زمینه می‌توان با افتخار گفت که به خود کفایی تام رسیده‌ایم.

این کانکس ‌ها برای کنترل جاده‌ ها در بین شهرها و همچنین کنترل رفت و آمد خودروها در سطح شهر کاربرد دارد. نیروهای پلیس به جای آنکه مکانی را در نقطه‌های حساس و استراتژيک خریداری کنند. سپس با صرف هزینه گزاف دست به ساخت ساختمانی بزنند.

دست به خرید کانکس‌هایی می‌زنند که هم هزینه ساخت کمی نسبت به یک ساختمان دارد و هم هزینه نگهداری آن بسیارکمتری دارد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

خصوصیات کانکس پلیسخصوصیات کانکس پلیس

این کانکس ‌ها وزن به مراتب سبک‌ تر نسبت به یک ساختمان حتی کوچک و یک واحده دارند.  به راحتی و با یک وانت قابل حمل هستند. همچنین برای مسایل امینتی و حفظ جان نیرو‌های پلیس این کانکس ‌ها از مقاومت عالی نسبت به آتش و ضربه برخوردارند.

دوربین‌هایی که در دور تا دور این کانکس نصب می‌شوند، این قابلیت را به پلیس می‌دهد که هر گونه اتفاق که در دور تا دور این کانکس رخ می‌دهد را ضبط و ثبت کنند. این کانکس ها قابلیت نصب بی سیم و آنتن آن را هم دارد و همچنین می‌توان در این کانکس‌ها رادار‌هایی که مخصوص پلیس است هم نصب کرد.

این کانکس ها به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم ‌می‌شوند. نوع ثابت آن سنگین‌ تر و بزرگ ‌تر  بوده است. این مدل سنگین برای مکان‌هایی‌ کاربرد دارد که به تعداد نیرو پلیس بیشتری نیاز است. ابعاد نوع ثابت در دو نوع ۶×۳ و۱۲×۳ موجود است. از لحاظ امکانات کانکس ثابت فول بوده یعنی اینکه هم اتاق استراحت، هم اتاق نگهبانی، هم اتاق آبدارخانه و سرویس بهداشتی دارد.

نوع متحرک که به مراتب سبک ‌تر و به سرعت قابل جا به ‌جایی است هم به دو نوع ساده و کاروان تقسیم ‌می‌شود. نوع ساده آن فقط دارای اتاق استراحت و نگهبانی است. ولی نوع کاروانی آن همچون کانکس های ثابت فول امکانات هستند یعنی علاوه بر اتاق استراحت و نگهبانی، اتاق آبدار خانه و سرویس بهداشتی نیز دارند.

جنس بدنه کانکس پلیسجنس بدنه کانکس پلیس

بدنه تمام این کانکس ها از لحاظ مهندسی سازه ضد عایق و ضد زلزله است.  این ایمنی را برای کادر پر تلاش پلیس فراهم می ‌کند تا در امنیت خاطر به کار خود مشغول شوند.

محل استقرار این کانکس‌ها معمولاً در مناطق حادثه خیز، شلوغ و امنیتی است. فاصله کلانتری با ایستگاه پلیس با هم زیاد بوده و نیاز است که بین دو پایگاه پلیس محل استقراری فراهم شود. کوچکی این سازه‌ها باعث می‌شود که هرجایی که نیاز باشد ازآن‌ها استفاده کرد.

ویژگی های ظاهری کانکس پلیس

رنگ بدنه این کانکس ‌ها متناسب با سازمان استفاده کننده از آن تنظیم می‌شود. امکان رنگ بندی آن به هر شکل ممکن فراهم است. معمولاً رنگ نیرو‌های انتظامی به دو نوع سبز-سفید و سیاه تقسیم می‌شود.

همچنین رنگ نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در یک نوع آبی-سفید است؛ که تمام این رنگ‌ها موجود است و قابل طراحی و رنگ آمیزی می‌باشد. (کانکس پیش ساخته)

قیمت کانکس های پلیسقیمت کانکس پلیس

قیمت این کانکس‌ها به نوع متحرک و ثابت، ابعاد آن‌ها و جنس و ماده سازنده آن بستگی‌ دارد. گفتن این نکته شایان ذکر است که قیمت این کانکس‌ ها با توجه به اینکه ساخته کشور عزیزمان ایران است به مراتب نسبت به نسخه های خارجی آن کمتر است.

و این امکان برای پلیس کشور فراهم می‌شود تا با هزینه کمتر تعداد بیشتری از این کانسک ها به خدمت بگیرند.

ویژگی‌های فنی

وزن این کانکس‌ ها به طور متوسط ۱۵۰۰ کیلوگرم است. که وزن نوع متحرک آن به مراتب کمتر است .  چالاکی خاصی در نوع متحرک آن وجود دارد که برای عملیات‌ های پلیسی و استراتژي‌ های امنیتی مفید باشد.

این قابلیت را به پلیس کشور ما می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن بیشترین جابه‌جایی را انجام دهند.

سایر ویژگی های فنی کانکس پلیسسایر ویژگی های فنی کانکس پلیس

 • شاسی این کانکس از نوع تیر آهن است که استحکام قابل ملاحظه‌ای به این سازه می‌دهد.
 • کف این سازه از نوع تخته ضد آب از تیپ طرح پارکت بوده است که جلوه‌ای زیبا به داخل این کانکس می‌دهد.
 • پوشش دیوار‌ها از PVC لمینت دار است که سبب ضد عایق شدن نسبت به صدا وگرما شده است.
 • پنجره‌ها UPVC دو جداره بسیار با کیفیت هستند که ضد سر و صدا و حرارت می‌باشد و نسبت به ضربه از مقاومت خوبی برخوردار است.
 • برای عایق حرارتی و صوتی از پلاستفوم و پشم شیشه نسوز استفاده شده است که از کارایی بالایی برخوردار است.
 • اتاق آبدار خانه از هواکش مناسب برخوردار است.
 • سقف اتاق ها از جنس ورقه سیادینگ آببند طرح شیروانی می‌باشد.
 • تمام اتاق‌ها دارای اسپلیت برای تهویه هوای سرد و گرم هستنند.
 • (کانکس کوچک)

ساده ترین نوع کانکس‌ها از جنس ورقه گالوانیزه است. که نسبت به قیمت پرداختی از کیفیت مرغوبی برخوردار است. این جنس ورقه نسبت به زنگ زدگی از مقاومت بالایی همراه است.

کانکس های سفارشی و با کیفیت بالاتر از متریال ها متفاوتی ساخته شده اند، مانند؛ گالوانیزه ممتاز و یا سایدینگ و سادویچ پانل و کامپوزیت.

کانکس پلیس ضد گلوله نوع بسیار خاص کانکس های پلیس است که بیشتر درمناطق مرزی یا  مناطقی که از امنیت نظامی کمتری همراه است استفاده می‌شود.

همانطور که از اسم این کانکس مشخص است بارز ترین ویژگی این کانکس ضد گلوله بودن آن است یعنی این کاکنس علاوه بر مقاومت در برابر آتش و ضربه در برابر شلیک گلوله‌های سربی هم مقاومت می‌کند.

به علت متریال خاص این کانکس، در عین اینکه مقاومت بالایی دارد، وزن بسیار سبکی دارد که این خاصیت استراتژيک را می‌دهد تا سریع تر از بقیه کانکس‌ها بازار جابه‌جا شود .

نیرو برق این کانکس ها از کجا فراهم می‌شود؟

دو راه برای تأمین نیرو برق این کانکس ها وجود دارد:

 1. استفاده از موتور برق و انرژي فسیلی بنزین یا گازوئیل
 2. استفاده از نور تجدید پذیر خورشید و منابع شارژي با استفاده از سلول‌های خورشیدی
 3. (کانکس سرویس بهداشتی)

ترجیح ما برای پیشنهاد به مشتری استفاده از نوع دوم است؛ زیرا، که علاوه بر مراقبت  از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، هزینه کمتری بر روی دست پلیس می‌گذارد.

‌از آنجا که نیروهای زحمت‌کش پلیس موظف هستند، ۲۴ ساعت شبانه‌روز شیف باشند، بنابراین مصرف برق زیادی خواهند داشت.

انوع مدل های کانکس پلیسانواع کانکس پلیس

با توجه به شرایط خاصی که این سازه دارد می تواند در مدل های مختلف تولید شود. باید در نظر گرفت که کدام یک از این سازه های پیش ساخته عملکرد نیروی انتظامی را دارا می باشد.

نوع این کانکس پلیس در شکل یک کانکس ساده است. اما با توجه به نیاز نهاد های مختلف می توان موارد مختلفی به آن اضافه کرد. نمونه سیار یا چرخ دار آن بیشتر در بخش راهداری قابل استفاده می باشد.

این موضوع به این دلیل است که بنا به نیاز می توانند، مکان یا موقعست خود را تغییر دهند. نوع دیگری از کانکس وجود دارد که ضد گلوله نام دارد. این نوع سازه از امنیت بالایی برخوردار است. کاربری آن بیشتر برای انجام ماموریت های مختلف است.

همچنین برای حفاظت از مرزها نیز از آن ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانیم : کانکس مسکونی

اگر نوع کاربری نیروی انتظامی به گونه ای باشد که باید به طور دائم در حوزه استحفاظی خود مستقر باشند از سازه ثابت استفاده می کنند. بهترین نوع آن ها سازه های پیش ساخته هستند.

لازم به ذکر است که این نوع کانکس پلیس در محل های پر رفت و آمد قرار دارد. با توجه به این موضع این کانکس ها به گونه ای طراحی می شوند  که دارای یک اتاق اداری باشند. همچنین باید فضایی برای استراحت پرسنل نیز داشته باشند.

اکثر مواقع ابعادی که برای این نوع سازه ها استفاده می شود 18 متر و 36 متر است. درب و پنجره ها در این نوع باید به گونه ای قرار بگیرند که مامورین احاطه کامل به محیط داشته باشند.

جمع بندی نهایی

تا به حال کانکس های زیادی با رنگ سبز و سفید و آبی در کنار خیابان دیده اید. این نوع کانکس ها کیوسک های پلیس هستند. نیروی انتظامی یا راهنمایی رانندگی با هر اداره دیگری از این نوع سازه ها استفاده می کنند.

این کانکس ها با توجه به ماموریت و نوع کاربری طراحی می شوند. استفاده از آن ها بسیار مقرون به صرفه است. ساخت و ساز یک ساختمان برای انجام یم ماموریت بسیار وقت گیر و پر هزینه است. این موضوع باعث شده تا این نوع سازه ها محبوبیت بیشتری داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.