کانکس رستوران

در ابتدا برای توضیح این نوع سازه رستورانی باید بدانیم کانکس چیست؟ کانکس اتاقک پیش ساخته  ایی هستند که در شرایط آب و هوایی و مصارف  مختلف استفاده می شوند .این سازه ها به دلیل سبکی امکان جابجایی و حمل ونقل آسان دارند و برای کسانی که جابجایی های مداوم دارند بسیار کاربردی هستند .

کانکس ها به صورت پیش ساخته تولید میشوند و مراحل تکمیلی مانند نصب شیشه و کف سازی بعد از استقرار در محل انجام میگیرد .

کف این سازه ها بلند میباشد و امکان اجرای آنها تا ارتفاع 4متری وجود دارد .اما اگر سفارش دهنده  تقاضای سقف بلندتری داشته باشد می توان به کمک اکیپ اجرایی در محل استقرار درخواست مورد نظر را انجام داد .

حمل این سازه ها با استفاده از وسایل نقلیه زمینی و هوایی و دریایی قابل انجام است.جهت اسکان موقت بسیار مناسب می باشند . نصب آنها آسان است.

 

کانکس رستوران

کلا به دو صورت  ثابت و متحرک ساخته میشوند ودر موارد بسیاری قابل استفاده اند.کانکس به عنوان یکی از دستاورد های صنعتی شدن و مدرنیته محسوب می شود،  این نوع سازه ها توانسته اند جایگزین سازه های سنتی شوند.

این سازه ، در دنیای امروز موارد استفاده بسیار زیادی دارد و میتوان به خوبی از همه این موارد بهره برد به شرط آنکه کیفیت سازه  مورد استفاده تایید شده باشد.

کاربرد کانکس

امروزه هر نوع بنایی با هر نوع کاربری را می توان با استفاده از انواع کانکس ساخت که مهمترین آنها نوع های ویلایی ، اداری ، مسکونی ، فروشگاهی ، حراستی ، اتاق کنترل ، گیت های ورود و خروج ،سازه های صنعتی ، کمپ های بزرگ آموزشی و درمانی و رستوان بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

تمام نمونه های تولید شده از نظر امکانات و نوع مصالحی که در آن ها استفاده شده، باهم تفاوت دارند. نقشه آن ها با توجه به نوع کاربری مشخص می شود.

مزایای کانکس چیست

کانکس ها دارای مزایای زیادی هستند که می توان مهمترین مزایای کانکس به نمونه های زیر تقسیم نمود

 1. قابلیت جابجایی و حمل از محلی به محل دیگر
 2. سبک بودن سازه که باعث مقاومت آن در برابر زلزله می گردد.
 3. ساخت سریع به دلیل استفاده از مصالح پیش ساخته
 4. زیبایی و دوام بسیار بالاتر نسبت به سازه های موقتی که بعضا در پروژه ها با مصالح نامرغوب برای دفاتر کار ساخته می شوند
 5. قابلیت ایجاد انواع کاربری ها با کانکس
 6. قابلیت تغییر کاربری و یا افزایش مساحت و یا ارتقاع سازه
 7. در دسترس بودن لوازم و قطعات مورد نیاز برای بازسازی
 8. استفاده از عایق های حرارتی در جداره ها که باعث کاهش اتلاف انرژی می گردد.

کانکس رستوران چیست؟

کانکس رستوران مانند یک رستوران واقعی دارای آشپزخانه می باشد بنابرین مجهز به امکاناتی مانند : سرویس بهداشتی، لوله کشی کامل، شیر آلات، آبگرمکن، محل طبخ غذا، گاز، یخچال، سینک و آبچکان، کابینت تمام MDF ، و از این قبیل . می باشد .

کانکس های رستورانی باید جوری ساخته شوند تا شرایط زیر را داشته باشند:

 1. پوشش داخلی این کانکس ها باید ضد آب باشد. این موضوع باعث می شود تا داخل آن به راحتی تمیز شود.
 2. دارای نور گیر خوبی باشد.
 3. فضای مناسبی برای سرویس دهی به مشتری داشته باشد.
 4. دارای اسپیلت یا کولرگازی برای خنک شدن محیط باشد.

این نوع سازه های رستورانی امروزه گزینه های خوبی برای جاده های خلوت هستند. همین طور از آن ها می توان برای نمایشگاه های فصلی نیز استفاده کرد. (انواع کانکس)

گزینه مناسبی برای پروژه های خارج از شهر هستند.  این نوع کانکس ها مورد مناسبی برای امکانات آسایشی در خارج از شهر هستند. کارگران می توانند در محیطی آرام غذایشان را میل کنند.

انواع کانکس رستورانانواع کانکس رستوران

 1. کانکس رستوران ثابت: کانکس رستوران ثابت بعد از نصب و قرار گرفتن در محل مورد نظر مشتری ، امکان جا به جایی را ندارد
 2. کانکس رستوران سیار: این نوع کانکس به علت چرخدار بودن کاربرد زیادی به نسبت کانکس ثابت دارد و می توان آن را در صورت تغییر مکان جابه جا کرد .

به دلیل اینکه در این نوع سازه ها مقاومت حرف اول را میزند. باید از مصالح و مواد اولیه درجه یک استفاده شود.

انواع کانکس رستوران

 1. کانکس رستوران بزرگ:کانکس رستورانی که در آن غذا طبخ میشود و فضایی مناسب برای سرو غذا دارند و مشتریان میتواند درون سازه قرار بگیرند .

این کانکس شامل بخشهای سردخانه ، آشپزخانه ، صندوق و کانتر تحویل غذا به همراه بخش اصلی که شامل سالن پذیرایی از مشتریان است.این مدل معمولا در مناطق توریستی استفاده می شود .

 

2.کانکس رستوران آشپزخانه ایی: این کانکس در ابعاد کوچکتر از کانکس رستوران بزرگ است که یک آشپزخانه با امکانات کامل هست.  درون آن جایی برای سرو وجود ندارد و سرو غدا بر روی میز و صندلی های جلوی کانکس انجام میشود .

این نوع سازه ها مجهز به یک بخش برای تهیه غذا هستند. و بخش دیگری که دارند یک پنجره کوچک برای تحویل غذا می باشد. (کانکس پیش ساخته)

3.کانکس رستوران سیار : این مدل کانکس دارای دو محور چرخ دار  و یک مالبند هستند و جابجایی آنها به آسانی صورت میگیرد.

این کانکس به علت اینکه  با کمبود فضا مواجه است بیشتر به عنوان پخش غذا یا مانند کانکس فست فود فقط غذاهای حاضری را تهیه و بفروش می رسد.

موارد مصرف کانکس رستوران

کانکس فست فود

این مدل کانکس ها به صورت متحرک ساخته می شوند و جهت عرضه فست فود اسفاده می شود . سرویس دهی این کانکس ها به دو صورت عرضه ی غذای گرم ویا غذای طبخ شده در کانکس است.

کانکس هایی که جهت ارائه غذای گرم می باشند مجهز به گرم کن غذا هستند ..در هر صورت هر دو قابلیت عرضه غذای بیرون بر را دارند . (کانکس بزرگ)

کانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ

این نوع سازه برای کاربری کافی شاپ ساخته شده است. طرح های کلی این سازه از کافه های چوبی الهام گرفته است.

معمولا پنجره های بزرگ در قسمت های طولی و عرضی تعبیه می شود  رابطی برای برقراری دید مناسب نیمه شفاف بین فضای داخلی و فضای خارجی را دارد.

این موضوع باعث می شود تا نور مناسبی به داخل کافه بتابد. علاوه بر نور با رد و بدل شدن هوا فضای سبکی را در اختیار مشتریان قرار می دهید.

این موضوع به این دلیل است که افرادی که از سازه شما استفاده می کنند دارای یک حریم خصوصی داشته باشند. با فضای داخل کافه و موسیقی در حال پخش و عطر قهوه همراه شوند .

بیشتر بخوانیم : کانکس مسکونی

مشخصات فنی کانکس رستوران

در این نوع کانکس ها از شاسی تیر آهن استفاده شده است. اندازه این تیر آهن ها به ابعاد کانکس بستگی دارد. پس اگر ابعاد کانکس بزرگ تر باشد تیر آهن استفاده شده در آن نیز ضخیم تر می شود.

در اسکلت این کانکس ها از پروفیل آهنی استفاده شده است. بازهم ضخامت آن ها به ابعاد کانکس بستگی دارد. به دلیل استفاده از ضد زنگ در برار زنگ زدگی مقاوم است. همچنین ضد زنگ ها باعث افزایش عمر آن می شوند و از پوسیدگی جلوگیری می کنند.

مجوز کانکس رستوران

برای اینکه بتوانید از این نوع سازه ها در سطح شهر استفاده کنید باید از سازمان بهداشت و از شهرداری مجوز های لازم را دریافت کنید.

شهرداری ها با توجه به پتانسیل منطقه مجوز صادر می کنند. نباید وجود این کانکس ها موجب تداخل در عملکرد خیابان ها و معابر شود. (قیمت کانکس)

خرید کانکس رستوران

این روزها بخش زیادی از سرآشپزها به دنبال خرید کانکس رستوران هستند. در واقع این دسته از تولیدات به دلیل ماهیت و البته عملکرد منحصر به فرد خود توانسته اند به سادگی در صدر انتخاب‌های مردم جای گیرند. این محصولات همانگونه که از نامشان پیداست، می توانند گزینه ای مناسب برای باز کردن یک رستوران باشند.

اما این تولیدات چه مزایا و نقاط قوتی در خود دارند که باعث می‌شود تا جامعه هدف به دنبال آنها باشند؟ از طرفی دیگر چه نقاط قوتی در آن‌ها دیده می‌شود که باعث سازگاری بیشتر کانکس رستوران ها می شود؟ این موارد جزو سوالاتی است که می‌خواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. لذا اگر شما هم به دنبال خرید کانکس رستوران هستید، بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

ابعاد کانکس رستوران

یکی از مهمترین مولفه هایی که موجب سازگاری کانکس رستوران‌ها شده، ابعاد بی نظیر آنها می باشد. در واقع می‌توان این محصولات را در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید نمود. برای مثال می توان مدل های سیار را در محدودی به اندازه 3 متر مربع تولید نمود. حال اینکه می توان برخی مدل های بزرگ را در ابعادی معادل ۲۰۰ مترمربع هم ایجاد نمود.

این محدوده برای تمام اقداماتی که یک رستوران به آنها نیاز دارد، کافی است. همین موضوع باعث شده تا خرید کانکس رستورانها به عنوان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاران و سرآشپزها تلقی شود خرید کانتینر رستوران.

بخش بندی مناسب کانکس رستوران ها

 

خرید کانکس رستوران یک انتخاب عالی برای شماست. بخش بندی و پارتیشن بندی فضای داخلی کانکس رستوران ها را می توان از دیگر مولفه های مهمی دانست که توانسته بر روی میزان نفوذ این محصولات موثر باشد. در واقع فضای داخلی کانکس ها به گونه ای مناسب، بخش بندی می شود. همین عامل سبب شده تا این دسته از تولیدات بتوانند سازگاری بسیار بیشتری با نیاز مشتریان داشته باشند.

از جمله بخش‌هایی که می‌توان در داخل کانکس رستوران ها مشاهده نمود، می توان به بخش نگهداری غذا، بخش پخت و پز، بخش سرو غذا، سرویس بهداشتی و موارد مشابه اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که می‌توان این نیازها را شیوه ای مناسب سفارشی سازی کرد. برای مثال می توان در بسیاری از موارد محل صرف غذای مشتریان را هم به فضای بیرون انتقال داد.

از طرفی دیگر می توان این کار را کانکس ها را  تنها به بخش پخت و پز و نگهداری مواد غذایی محدود نمود. این تغییرات اجازه می دهد تا انواع مختلفی از کانکس رستوران ها، متناسب با بودجه و شرایط متقاضیان ایجاد شود. همین عامل سبب شده تا خرید کانکس رستوران یک انتخاب ایده آل باشد.

مقاومت بالای کانکس رستوران‌ها

یکی دیگر از فاکتورهایی که موجب نفوذ کانکس رستوران شده، مقاومت بالای آن ها می باشد. در حقیقت این دسته از تولیدات در مقایسه با نمونه های مشابه، دارای مقاومت بالایی هستند. بدنه این محصولات دارای اسکلت بندی ویژه از جنس پروفیل های آهنی است. بر روی آنها نیز چند لایه از ورقه های فلزی قرار گرفته است.

وجود این متریال ها باعث می شود تا این تولید در برابر ضربات مختلف و فشارهای خارجی، مقاومت بالایی داشته باشند. این موضوع یک امتیاز منحصر به فرد برای رستوران های بین راهی است. به همین جهت است که آنها نیز خرید کانکس رستوران را در اولویت خود قرار می‌دهندپ.

قیمت کانکس رستوران

 

قیمت این دسته از تولیدات عموماً در محدوده بسیار ایده‌آلی قرار دارد . همین مورد هم سبب شده تا میزان تقاضا برای خرید کانکس رستوران افزایش پیدا کند. در حقیقت قیمت نهایی این محصولات در مقایسه با نمونه های مشابه و بناهای آجری بسیار کمتر می‌باشد. این در حالی است که بر پایی آن ها ساده تر بوده و قابلیت سفارشی سازی هم دارند.

همین مورد سبب شده تا در شرایط فعلی در اولویت مردم قرار بگیرند. گروه کانکسی یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان کانکس رستوران می‌باشد. گروه ما بهترین مدل های این محصولات را با مناسبترین قیمت تولید می کند. چنانچه شما هم به دنبال خرید کانکس رستوران هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید : کانکس ویلایی

جمع بندی نهایی

اگر کارفرمای پروژه ای در خارج از شهر هستید. به طوری که کارگران شما دسترسی به مکانی آرام برای صرف غذا ندارند. می توانید از این نوع کانکس ها برای ایجاد فضایی مناسب برای آن ها استفاه کنید.

اگر خواهان راه اندازی کسب و کار مناسب در خارج از شهر هستید. بهتر است به دنبال یک جاده خلوت باشید. با استفاده از این سازه ها می توانید صاحب یک رستوران شوید.

حتی می توانید با خرید این نوع کانکس ها یک کافی شاپ شیک طراحی کنید. برای شناخت بیشتر این سازه ها چه از نظر فنی و چه از نظر قیمت با ما همراه باشید.

کانکس ساندویچ پانل

b2n

zaya

rizy

Conex