کانتینر رستوران

کانتینر رستوران به کانتینر هایی می گویند که  به عنوان غذا خوری ، رستوران ،فست فود  و کافی شاپ طراحی شده اند. کانتینر های غذاخوری را هم  می توان در پروژه های ساختمانی عمرانی ,کارگاه ها ,کار خانه جات ها، دانش گاه ها ,مدارس و هر مکانی که به غذا خوری احتیاج داشته باشند مورد  استفاده قرار می گیرد.

این سازه های پیش ساخته  با توجه به کاربری که دارند باید دارای امکانات و تجهیزات مخصوصی باشد. (کانکس) برای مثال یک سازه  رستورانی باید دارای یک آشپزخانه ی کامل باشد و تمامی امکانات ج9آشپزخانه به طور کامل در آن ساخته شود.

آشپز خانه های این سازه  دارای لوله کشی آب گرم و سرد، کابینت های ام دی افی و یا فلزی ،سینک ظرفشویی و لوله کشی گاز و … می باشد. یا می توانند امکانی را فراهم کنند که در داخل آن میز و صندلی چیده شود تا افراد بتوانند در داخل کانتینر. غذای خود را میل کنند.

برای راه اندازی یک رستوران و غذا فروشی استفاده از سازه رستوران به دلیل داشتن هزینه ی کم تر نسبت به ساخت یک بنا برای مستقر شدن  سریع و قابلیت جا به جایی بسیار راحت تر خواهد بود.

کانتینر رستوران در مکان هایی که تردد زیادی دارند مورد استفاده قرار می گیرد .در اکثر مرکز های  تجاری بزرگ از این کانکس جهت تامین مایحتاج مردم می شود. اکثزا از این سازه های مغازه با متراژ کوچک و کانتینر فروشگاهی با ابعاد 20 تا 50 متر مریع مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

مهم ترین نکات در کانتنیر رستورانمهم ترین نکات در کانتینر رستوران

یکی از مهم ترین نکات در کانتینر رستوران زیبایی و مستحکم بودن آن می باشد.  دلیل اهمیت این موضوع این است که نمای سازه بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند.  و مقاومت سازه هم نیز به علت تحمل بارهای موجود در سازه از اهمیت بالایی برخودار می باشد.

در بیش تر مناطق پتانسیلی برای قرار گیری یک رستوران وجود دارد که هم از نظر جنبه تجاری و هم بالا بردن سطح توریستی منطقه فعالیتی مناسب  می باشد.

هم چنین برخی اوقات به صورت  یک نیاز وجود دارد. در این میان مورد هایی وجود دارد .که به دلایل مختلف از جمله زمان و یا محدودیت در حمل مصالح ، سرمای شدید، ممنوعیت عملیات ساختمانی به علت ایجاد گردو غبار و دلایلی از این دسته به سراغ پیش ساختگی می رویم و برای این منظور سازه ای بنام سازه رستوران را جهت رفع نیاز تهیه می کنیم.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

انواع کانتینر رستوران

به صورت  کلی این سازه ها را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد. دسته  اول کانتینر رستوران بزرگ که هم در آن غذا درست می کنند  و هم فضایی برای میل کردن غذا وجود دارد. (کانکس رستوران)

همین طور  مشتریان نیز می توانند داخل سازه قرار می گیرند. دسته ی  دوم کانتینر های کوچک‌ تری هستند که  مانند یک آشپز خانه هستند  و محلی میل  غذا در ای سازه  بر روی میز و صندلی هایی است که جلوی  قرار گرفته شده است.

دسته سوم کمی متفاوت تر از دو دسته قبل می باشد. و  دارای دو  چرخ  است که به صورت سیار مورد استفاده قرار می گیرد .نوع چرخدار  سازه را در ادامه به طور  جدا گانه  توضیح داده ایم.

در این بخش بیشتر به دو نوع اول توضیح خواهیم داد. مدلی که هم برای پختن غذا و هم برای سرو کردن غذا درون سازه قرار می‌ گیرد . معمولا  شامل بخش های فرعی مانند سرد خانه ، آشپز خانه ، صندوق و محل تحویل غذا به همراه بخش اصلی که سالن پذیرایی از مشتریان بوده می باشد.

اما نوع دوم که فقط مانند آشپز خانه است یک بخش تهیه غذا و یک محل برای تحویل  غذا وجود دارد . که از طریق یک  پنجره  سفارش های خریدار ها را  تحویل  می دهند و ورود به داخل سازه فقط مختص پرسنل می باشد.

کانتینر رستوران سیارکانتینر رستوران سیار

این سازه های سیار  دارای تفاوت های زیادی با دو نوع سازه های  قبل می باشد . که اصلی ترین این تفاوت ها ابعاد کوچک تر آن است. همین طور دارای ویژگی جا به جایی را دارد و این  از طریق دو محور چرخدار و یک مالبند است.

با  اتصال به یک خودرو می توان آن را به صورت مداوم و در صورت نیاز  جا به جا کرد. در این حالت به علت کمبود فضا بیشتر یا به عنوان پخش غذا یا کانتینر فست فود سیار فقط غذا های فست فودی تهیه کنند و بفروشند. چون  که رستوران باید دارای منو و تنوع غذایی بالایی باشد که در یک فضای کوچک چنین امری غیر قابل انجام است.

بیشتر بخوانیم : کانکس بزرگ

همان طور که می دانید کانتینر ها دارای دو نوع ثابت و چرخ دار موجود می باشند. اما نکته قابل توجه کانتینر های رستورانی از نوع چرخ دار این است که محدودیت مکانی نداشته و قابلیت جا به جایی به هر مکانی که مد نظرتان است  را دارد. همچنین برپایی و احداث یک رستوران هزینه زیادی را همراه خود دارد  که استفاده از کانکس های رستوران چرخ دار این مشکل را حل کرده است.

استفاده از این سازه ها در بسیاری از موارد مانند محدودیت فضا در احداث رستوران به روش سنتی، مشکل یا محدودیت در حمل و نقل مصالح، محدودیت در زمان و یا ممنوع بودن ساخت و ساز در یک منطقه خاص استفاده از این سازه ها بسیار پر کاربرد می باشد. این کانکس ها را می توان با کاربری کافی شاپ، فست فود، و یا بستنی فروشی استفاده کرد.

امکانات کانتینر رستوران چرخ دار:امکانات کانتینر رستوران چرخ دار

 1. دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد
 2. دارای سینک ظرف شویی و کابینت است
 3. دارای گاز و یا فر می باشد
 4. یخچال و آب گرم کن هم داخلش موجود است
 5. و هم چینی دارای شیر آلات ، لوله کشی و سیستم دفع فاضلاب می باشد.
 6. (کانتینر پیش ساخته)

 تجهیزات فنی کانتینر رستوران

در اسکلت سازه هم  از پروفیل های آهنی استفاده می شود که ضخامت آن بستگی به ابعاد کانکس دارد . و در برابر زنگ زدگی توسط ضد زنگ محافظت می شود. ضد زنگ شدن سازه باعث زیاد شدن طول عمر اسکلت شده و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند.

کانتینر رستوران از شاسی محکم و تیر آهن عدد 180 و یا 160 به صورت دور کلاف است . و تیر آهن ای داخلی از قوطی عدد 80 و تیر آهن های کف از قوطی با عدد 40 است.

کانتینر رستورانی ضد زنگ است و کف آن از تخته های 18 میل ضد آب  می باشو که همراه با ایزوگام ساخته شده است. در نهایت از سرامیک پوشیده ه می‌شود. پوشش داخلی این کانتینر ها باید ضد آب باشد تا به راحتی داخلش شسته شود.

کانتینر رستورانی دیوار های داخلی اش از دیوار پوش های  خوبی طراحی شده  و سقف آن از نوع کناف است. این سازه پیش ساخته دارای سیم کشی با رو کار مهتاب ی60*60همراه با کلید پریز برق است . این سازه باید نور گیر خوبی را هم داشته باشند. (کانتینر ویلایی)

مزیت استفاده از کانتینر رستورانمزیت استفاده از کانتینر رستوران

 • قابلیت جابجایی و حمل از محلی به محل دیگر را دارد
 • سبک بودن سازه که باعث می شود سازه در برابر زلزله مقاومت زیادی را داشته باشد
 • ساخت سریع به دلیل استفاده از مصالح پیش ساخته
 • زیبایی و دوام بسیار بالاتر نسبت به سازه های موقتی که برخی آن ها در پروژه ها با مصالح نامرغوب برای دفاتر کار ساخته می شوند
 • قابلیت ایجاد انواع کاربری ها با کانتینر
 • قابلیت تغییر کاربری و یا افزایش مساحت و یا ارتقاع سازه
 • در دسترس بودن لوازم و قطعات مورد نیاز برای بازسازی آن
 • استفاده از عایق های حرارتی در جداره ها که باعث کاهش اتلاف انرژی می شود.

 امکانات کانتینر رستورانامکانات کانتینر رستوران

 • اتاق مدیریت
 • آشپزخانه مناسب با تهریه عالی , آشپزخانه کانکس رستوران از اهمیت مخصوصی برخوردار است . برای همین در طراحی این بخش باید از بهترین نوع سرامیک برای کف رستوران , بهترین نوع شیر آلات و اتصالات در تاسیسات استفاده کنیم .
 • استفاده از تاسیسات بسیار پیشرفته
 • سالن پذیرایی در ابعاد مختلف
 • سرویس بهداشتی
 • (کانکس دو طبقه)

 

b2n

rizy