[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

در این مطلب میخواهیم بدانیم کانکس پیش ساخته چیست و انواع آن کدامند؟ همچنین میخواهیم بدانیم این نوع از کانکس ها را از کجا میتوان تهیه کرد؟ این کانکس ها برای صرفه جویی در وقت و زمانی که صرف ساخت و ساز یک سازه با مصالح ساختمانی میشود مورد استفاده قرار میگیرد.

با استفاده از این کانکس ها در کمترین زمان میتوان صاحب سرپناهی امن و مطمئن شد.

کانکس پیش ساخته چیست؟

کانکس های پیش ساخته همانطور که از اسمش پیداست از قبل و بدون سفارش مشتری آماده میشود و برای کاربری خاصی از آن استفاده میشود.

شرکت های تولید کننده ابتدا به طراحی و مشخص کردن نوع کاربری کانکس میپردازند سپس برای تولید و عرضه ی آن اقدام میکنند، به همین دلیل است که تنوع بالایی در آن ها مشاهده میشود.

کانکس پیش ساخته _canexe.ir

کانکس پیش ساخته

کانکس پیش ساخته با ابعاد مشخص، تجهیزات و امکانات لازم ساخته میشود و به مکان مورد نظر منتقل میشود . یکی از ویژگی های این کانکس ها همین امکان جابجایی است.

این نوع از کانکس از زمانی که تولید شد بسیار مورد استقبال قرار گرفت و استفاده از آن ها بسیار رواج یافته است زیرا میتوانند جای خالی سازه هایی که با مصالح ساختمانی احداث میشوند را بگیرند.

ساخت و ساز به روش سنتی علاوه بر هزینه های زیاد و غیر قابل پیش بینی، ممکن است چندین ماه طول بکشد اما این کانکس را میتوان در یک روز خریداری کرد و از آن استفاده کرد.

این کانکس  از متریال با کیفیت و سبک به صورت یک پارچه  ساخته شده است و به همین دلیل است که در برابر زلزله مقاوم هستند و میتوانند در مناطق زلزله خیز بسیار مفید باشند.

در حال حاضر در اکثر کشور ها و به خصوص در کشور خودمان از این مدل استفاده های زیادی میشود.

کانکس های پیش ساخته در ابعاد مختلف تولید میشود و نوع 6 متری و 12 متری بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند زیرا میتوان آن ها را به عنوان اتاق در خانه باغ هایی که امکان احداث و ساخت و ساز با مصالح ساختمانی آنجا وجود ندارد، قرار داد.

کانکس پیش ساخته _canexe.ir

کانکس پیش ساخته

بیشتر بخوانیم : کانکس

انواع کانکس پیش ساخته

همانطور که چندین بار اشاره کردیم این کانکس چندین نوع دارد که هرکدام از آن ها ویژگی های به خصوصی دارند. در ادامه انواع آن ها را عنوان میکنیم:

کانکس مسکونی: این کانکس با همه ی تجهیزاتی که برای زندگی در یک واحد خانه نیاز است را درون خود جای داده است و میتوان برای مدت های طولانی در آن زندگی کرد.

اگر امکان حمل همه ی قسمت های این نوع از کانکس با هم مقدور نیست میتوان این نوع کانکس را به صورت قطعات جداگانه به محل قرار گیری آن منتقل کرد.

اگر در منطقه ی مورد نظر نمی توان عملیات ساختمان سازی انجام داد یا از لحاظ قیمت به صرفه نیست، خرید این نوع از کانکس گزینه ی مناسبی است.

تجهیزات کانکس پیش ساخته مسکونی شامل آشپزخانه و همه ی وسایل مورد نیاز آن، اتاق خواب، لوله کشی آب و برق و فاضلاب، سرویس بهداشتی، کمد دیواری، مخزن ذخیره آب، هال و نشیمن است.

نمای ظاهری کانکس نیز یا از نوع ساندویچ پنل است یا از نوع سایدینگ که بسیار زیبا و چشم نواز است، البته گاهی در نمای بیرونی از چوب طبیعی برای جلوه ی بیشتر استفاده میکنند.

کانکس فروشگاهی: این نوع کانکس معمولا دارای قفسه است و برای قرار دادن و چیدن کالاها استفاده میشود.

اندازه ی این کانکس از کانکس ویلایی کوچک تر است و برای کاربری های دیگری مثل: دکه روزنامه فروشی، فست فودی، باجه بلیط فروشی، کیوسک خدمات شهری و … نیز دارد.

این کانکس ها با توجه به کاربردی که دارند باید از لحاظ ایمنی به خوبی تجهیز شوند، کرکره های برقی علاوه بر حفظ امنیتی، زیبایی خاصی به نمای بیرونی این کانکس ها می دهد.

ورقه های کامپوزیتی و چراغ های هالوژنی که در نمای این کانکس ها به کار رفته باعث زیبایی دو چندان ظاهر کانکس فروشگاهی میشود.

کانکس سرویس بهداشتی: از پر کاربردترین کانکس ها هستند که معمولا در معابر عمومی، نمایشگاه های فصلی، ساختمان های نیمه کاره، شرکت ها و کارخانه جات، پارک ها و … مورد استفاده قرار میگیرند و با توجه به تعداد افرادی که از آن استفاده میکنند به صورت یک چشمه یا چند چشمه هستند؛ خرید کانکس چند چشمه  به جای خرید چند کانکس تک چشمه علاوه بر اینکه از لحاظ اقتصادی مناسب تر است بلکه باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری میشود زیرا تاسیسات مربوط به لوله کشی و فاضلاب در یک جا متمرکز می شوند.

کانکس چند چشمه شامل کانکس 2 چشمه، 4، 6، 10 و 12 چشمه قابل خریداری است.این نوع سازه ها به صورت متحرک و یا ثابت قابل استفاده هستند.

کانکس سرویس بهداشتی در دو نوع راهرو دار و بدون راهرو طراحی میشوند. راهرو فضایی برای قرار گیری روشویی و آیینه در اختیار افراد قرار میدهد.

کانکس پیش ساخته _canexe.ir

کانکس پیش ساخته

بیشتر بخوانیم : کانتینر

کانکس پیش ساخته دست دوم

کانکس پیش ساخته ی دسته دوم دسته ای کانکس ها هستند که پس از مدتی استفاده توسط مالک قبلی به فروش می رسد.

قیمت این دسته از کانکس ها از کانکس های نو حدود 30 تا 40 درصد کمتر است و مناسب برای کسانی است که قصد خرید آن را با قیمت مناسب دارند.

برای خرید آن باید به میزان سلامت آن نیز توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که کارایی لازم را دارد.

قبل از خرید این سازه های پیش ساخته دست دوم باید از کانکس دیدن کنید و سلامت و میزان کارایی آن را مورد بررسی قرار دهید.

قیمت این مدل از کانکس ها بر اساس میزان کارایی، امکانات و تجهیزات و میزان سلامت آن تعیین میشود.

قیمت

قیمت این سازه های پیش ساخته بر اساس ابعاد، تجهیزات و امکاناتی که دارد تعیین میشود. برای اطلاع از قیمت آن ها باید به شرکت های تولید کننده مراجعه کنید و مناسب ترین کانکس را خریداری کنید.

یکی از معتبر ترین شرکت های تولید کننده ی انواع کانکس ها شرکت کانکس دات آی آر( conexe.ir) است. همه ی محصولات این شرکت با بهترین متریال و با بالاترین کیفیت ساخته میشوند و قیمت آن ها نیز بسیار مناسب است.

کانکس پیش ساخته _canexe.ir

کانکس پیش ساخته

[/av_textblock]

[av_toggle_container initial=’0′ mode=’accordion’ sort=” styling=” colors=” font_color=” background_color=” border_color=”]
[av_toggle title=’کانکس پیش ساخته چیست؟’ tags=”]
کانکس های پیش ساخته همانطور که از اسمش پیداست از قبل و بدون سفارش مشتری آماده می شود و برای موارد خاصی از آن استفاده می شود.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’قیمت کانکس های پیش ساخته بر چه اساسی است؟’ tags=”]
قیمت کانکس های پیش ساخته بر اساس ابعاد، تجهیزات و امکاناتی که دارد تعیین می شود.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’مهم ترین ویژگی کانکس های پیش ساخته چیست؟’ tags=”]
از ویژگی های اصلی کانکس های پیش ساخته امکان جابجایی آن ها است.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’قیمت کانکس های پیش ساخته دست دوم بر چه اساسی است؟’ tags=”]
قیمت کانکس پیش ساخته دست دوم بر اساس میزان کارایی، امکانات و تجهیزات و میزان سلامت آن مشخص می شود.
[/av_toggle]
[/av_toggle_container]