کانکس سرویس بهداشتی

در مورد ویژگی های فنی کانکس سرویس بهداشتی می توان اشاره کرد. که کف این نوع کانکس معمولا سرامیک بوده است.با ملات فایبر گلاس کار شده درجه یک و با ویژگی های ویژه ای نصب می گردد.

سازه و ساختمان این نوع کانکس از جنس آهن است.طراحی آن با لوله کشی ، برق کشی ، نصب کردن شیرآلات اهرمی رده بالا ، روشویی ، آینه و جا مایعی به کار برده شده است.

سرویس توالت هم از نوع ایرانی و فرنگی موجود است و همچنین می توانند مکان قرار گیری تهویه ی هوای مجزا چه به بیرون چه به داخل در نظر گرفت.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

معمولا جاهایی که هزینه زیادی می کند می توانند هم از داخلی و هم از خارجی استفاده کنند.داخلی هوای داخل را به بیرون عوض می کند و خارجی هوای داخل را به درون می فرستد تا تهویه مطبوع صورت گیرد.

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی انواعی دارد و در جاهای مختلف قرار می گیرد که به این انواع اشاره می کنیم.که یکی از این نوع ها سرویس بهداشتی تک چشمه است ویژگی های این نوع کانکس در واقع می توان اشاره کرد.

حتی از یک کیوسک کوچک ساخته شده است که دارای یک چشمه توالت و یا حمام است.

بعضی اوقات هم آن دو ویژگی را به طور مشترک و هماهنگ کنار یکدیگر دارد. که در این حالت می بایست از ابعاد و طول های بزرگتری برای این دو کنار همدیگر در نظر گرفت. معمولا این نوع کانکس ها چه به صورت تکی و چه به صورت مشترک در پروژه های ساختمانی قرار می گیرند.

انوع کانکس سرویس بهداشتیانواع کانکس سرویس بهداشتی

سازه سرویس بهداشتی سبک

در پارک ها یا در ایستگاهای پلیس موجود می باشند که همه این امکاناتی که نام برده شد هم سبک دارند هم سنگین است. یعنی جزئی از ویژگی هایشان هستند در تک چشمه سبک دارای شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد 8*8 سانتیمتر می باشد. اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد 4*4 سانتیمتر طراحی میگردد.

پوشش خارجی بدنه دارای ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک به ضخامت 30% میلیمتر می باشد.عایق جداره ها دارای نوع پلی استایرن بضخامت 4 سانتیمتر است.

پوشش داخلی دارای دیوارپوش پی وی سی سفید یا مشکی موجود است.کف دارای نوع فایبر سرامیک می باشد و با کیفیت بالا برخوردار است.(قیمت کانکس)

دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری در کنار آن کلید و پریز های مورد نیاز قرار دارد.دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری می باشد.

سازه سرویس بهداشتی سنگین

حال می رسیم به بررسی و ویژگی های کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه سنگین دارای شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد 8*8 سانتیمترو می باشد. اسکلت دارای پروفیل های آهنی در ابعاد 4*4 سانتیمتر سنگین بضخامت 2 میلیمتر موجود است.

پوشش خارجی بدنه از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک بضخامت 50% میلیمتر که خیلی ویژگی ای به خصوصی برخوردار است.

ویژگی این نوع جداره ها به شرح زیر است:

  1. عایق آن ها از نوع پلی استارین با ضخامت 4 سانتی متر است.
  2. پوشش داخلی دیوار پوش ها از جنس پی وی سی درجه 1 است.
  3. کف مجهز به انواع فایبر سرامیک است.
  4. برق کشی در این سازه ها به صورت روکار انجام می شود و از طرق داکت وصل می شوند.
  5. لوله کشی روکار است و جنس لوله ها پلیمر می باشد.
  6. (کانکس اداری)

کاربرد کانکس های سرویس بهداشتیکاربرد کانکس سرویس بهداشتی

یکی از جاهای دیگری که این کانکس های سرویس بهداشتی در آن کاربرد دارد در باغ ها است. منطور در این جهت است که در ویلا ها یا باغ ها قرار می گیرند که درون باغ ها و خارج از ویلاها قرار میگیرد. طراحی این نوع کانکس ها معمولا از نوع طرح های کلبه ای شکل دارد استفاده می شود.

این نوع کانکس ها ذر شهر های شمالی برای شستن ماسه های ساحلی قبل از ورود به داخل ویلا کاربرد چندانی دارد.ویژگی های کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ دارای شاسی از جنس پروفیل های آهنی در ابعاد 8*8 سانتیمتر است.

که دارای اسکلت از جنس پروفیل های آهنی در ابعاد 4*4 سانتیمتر سنگین به ضخامت 2 میلیمتر قرار می گیرد.

پوشش خارجی دارای بدنه ای از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک طرح سایدینگ می باشد.سقف دارای طرح سفال شکل می باشد ، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بضخامت 4 سانتیمتر می باشد.

پوشش داخلی دیوارپوش پی وی سی روکش دار که جنس بسیار ویژه ای قرار دارد. (کانکس رستوران)

کف دارای نوع فایبر سرامیک می باشد، دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری در کنار آن کلید و پریز های مورد نیازاست.دارای لوله کشی با استفاده از لوله های پلیمری و شیرآلات درجه 1 ساخته شده است

یکی دیگر از جنس های موجود در بازار در کانکس های سرویس بهداشتی به نام ساندویچ پانل موجود است . که دارای دوام بالایی برخوردار است.کاملا صنعتی بودن دیواره ها و سقف آن از جنس ساندویچ پانل به ضخامت 4 سانتی متر بوده است.

در دو نوع راهرو دار و بدون راهرو موجود می باشد که قابل تجهیز کردن از حمام،توالت ایرانی و فرنگی را دارد.

ویژگی های فنی کانکس سرویس بهداشتیویژگی های فنی کانکس سرویس بهداشتی

ویژگی های فنی این نوع کانکس که از جنس ساندویچ پانل است که دارای شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد 8*8 سانتیمتر می باشد.

اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد 4*4 سانتیمتر ، پوشش خارجی بدنه بدنه است.سقف از نوع ساندویچ پانل به ضخامت 4 سانتیمتر با عایق پلی اورتان بصورت تزریق می باشد.

دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری ، شیر آلات اهرمی درجه یک ، روشویی و آینه در کنار آن مخزن مایع دستشویی ، فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک است

کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه یکی دیگر از نوع هاست که این سرویس بهداشتی تعداد بالایی برخوردار است.زیرا استفاده زیادی هم به کار میبرند که معمولا بیشتر از یکی باشد بهتر است.

معمولا از این سازه استفاده می شود این کار باعث هم کاهش هزینه ها نسبت به تهیه چند سازه تک چشمه بصورت جداد جدا شده است. (کانکس پیش ساخته)

هم باعث می شود تمامی وسیله های بکار برده شده در تاسیسات مربوط به لوله کشی و فاضلاب در یکجا متمرکز می گردد.باعث کاهش هزینه ای تعمیر و باز سازی و نگهداری آن می شود که می توانیم به کانکس راهرو دار اشاره کنیم.

بخش های اصلی کانکس سرویس بهداشتی

این سازه از دو بخش اصلی که یکی راهرو ورودی که  از ورود به درون کانکس با این قسمت رو به رو می شود.

در آن روشویی، آینه و مایع دستشویی در آن وجود دارد و درب سرویس ها نیز به این بخش باز می شود.

یا حتی تعداد آنها توالت و همچنین حمام و یا توسط یک قسمت جداکننده تفکیک شده است.

با درب های مجزا از هم بصورت زنانه و مردانه مورد استفاده قرار گیرد.یک چشمه هم وجود دارد. در اتاق نظافت و محل جایگذاری تاسیساتی مانند آبگرمکن و یا تانکر ذخیره آب تعبیه می گردد.

کانکس توالت سیار سرویس بهداشتی نیز در کانکس های سرویس بهداشتی وجود دارد . که برای جابه جایی مکرر سازه ها کاربرد فراوانی دارد. یعنی به منظور راحت شدن سازه ها می شود درشرایطی کاربرد دارد.

که ممکن است به دلیل فصول مختلف جابه جایی مکان صورت گردد بهترین گزینه توالت سیار می تواند باشد.

این سازه دارای دو محور چرخدار بوده که هم با فضای تفکیک شده توان خدمات رسانی به آقایان و خانم ها را داشته است . و هم می توان برای هرکدام توالت سیار مجزایی در نظر گرفت.