کانکس بزرگ

کانکس بزرگ اتاقک پیش ساخته  ایی هستند که در شرایط آب و هوایی و مصارف  مختلف استفاده می شوند .این سازه ها به دلیل سبکی امکان جابجایی و حمل ونقل آسان دارند و برای کسانی که جابجایی هی مداوم دارند بسیار کاربردی هستند .

کانکس ها به صورت پیش ساخته تولید میشوند و مراحل تکمیلی مانند نصب شیشه و کف سازی بعد از استقرار در محل انجام میگیرد .

کف این سازه ها بلند میباشد و امکان اجرای آنها تا ارتفاع 4متری وجود دارد . اما اگر سفارش دهنده  تقاضای سقف بلندتری داشته باشد می توان به کمک اکیپ اجرایی در محل استقرار درخواست مورد نظر را انجام داد .

حمل این سازه ها با استفاده از وسایل نقلیه زمینی و هوایی و دریایی قابل انجام است.جهت اسکان موقت بسیار مناسب می باشند . نصب آنها آسان است.

کلا به دو صورت  ثابت و متحرک ساخته میشوند ودر موارد بسیاری قابل استفاده اند.کانکس به عنوان یکی ازساخته  های جدید ومدرن محسوب می شود. کانکس ها توانسته اند به صورت دائم و یا موقت جایگزین سازه های سنتی شوند و در مواقع ضروری کارایی خود را نشان می دهند . (خرید کانکس)

مزایای کانکس :

 1. مقرون به صرفه و کاملا اقتصادی

  : از آنجا که این سازه ها فاقد مصالح ساختمانی و سنتی هستند. بسیار کم هزینه تر از یک سازه ساختمانی میباشند. این کانکس ها را میتوان بعد از اتمام کار اجاره داد و یا بفروش رساند .

 2. قابلیت جابجایی

  این نوع کانکس برای مشاغلی که جابجایی های مداوم دارند .یا پروژه هایی که به لحاظ مکانی امکان ساخت یا اجاره واحدهای ساختمانی در آنها وجود ندارد، بسیار کارآمد است .

 3. مدت زمان کوتاه ساخت

  این سازه ها نیاز به پی و بنایی و گچکاری و نقاشی و … واحدهای ساختمانی ندارند. و در کمترین زمان ساخته و آماده نصب میگردند که این امر برای موارد ضروری و حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است.

 4. ماندگاری و عمر طولانی

  این سازه های پیش ساخته شده در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان، آتش سوزی، سیل و زلزله تا حد قابل قبولی دارای پایداری و مقاومت هستند.

 5. مقاوم در برابر زلزله

  از آنجا که در طراحی و ساخت کانکس ها از مصالح سبک استفاده میشود. بنابراین در زمان زلزله تا حدی از انسانها محافظت می شود .

کانکس ها دارای عایق صوتی و حرارتی است .و در داخل آن امکان نصب کابل تلفن، ایجاد شبکه اینترنت و وایرلس وجود دارد.این کانکس ها  از ساندویچ پانل یا pvc ساخته می شوند.

کانکس بزرگ

 کاربرد کانکس چیست

امروزه هر نوع بنایی با هر نوع کاربری را می توان با استفاده از انواع کانکس ساخت که مهمترین آنها نوع های ویلایی ، اداری ، مسکونی ، فروشگاهی ، حراستی ، اتاق کنترل ، گیت های ورود و خروج ،سازه های صنعتی ، کمپ های بزرگ آموزشی و درمانی و رستوان بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

البته تمامی این نوع ها از نظر امکانات داخلی و نوع مصالح ساخت و نقشه و حتی ابعاد با یکدیگر متفاوت بوده که در ابتدا با توجه به نوع کاربری نقشه های آنها تدوین و سازه بنا می شود.

کاربرد کانکس بزرگ

نیاز به فضا ها و اتاق بندی های زیاد  باعث می شود کانکس بصورت بزرگ ساخته شود. به دلیل اینکه برای حمل و نقل سازه محدودیت هایی در اندازه وجود دارد باید قطعات آن در کارگاه تولید شود ودر محل مورد نظر نصب شوند .
برای ساخت کانکس بزرگ از  مواد ومصالح و مختلفی استفاده می شود. کانکس در ابعاد بزرگ می توان با ساندویچ پانل ساخت و کف آن نیز از نوع سرامیک باشد و یا میتوان با ورق گالوانیزه و کف تخته ای با کفپوش ساخت و یا برای جاهایی که به عنوان کاربری های غذایی و دارویی مورد استفاده می شود . می توان برای دیواره ها و کف آن از ورق استیل استفاده کرد.

از درب و پنجره های ضد گرد و غبار استفاده کرد .و ا از سقف کاذب اکوستیک برای اتاق جلسات به همراه سیستم های ویدئو پرژکتور برای کنفرانس استفاده کرد .
نمونه های از کانکس بزرگ :

سازه های رستوران و فروشگاه های بین شهری که گاها در توقف گاهای درون اتوبان ها برای مسافرین ساخته می شوند . ویلاهای پیش ساخته و دفاتر اداری سازمان ها . در ساخت کانکس در ابعاد بزرگ باید مواردی نظیر مقاومت سازه در برابر باد و طوفان ، نحوه هدایت آب برف و باران از روی سقف به زمین، سیستم گرمایشی و سرمایشی سازه ، سهولت در رفت و آمد های افراد پیاده و همین طور وسایل نقلیه  رعایت گردد.

ساخت کانکس در ابعاد بزرگ

برای تولید این گونه کانکس ها حتما باید کار از قبل توسط تیم مهندسی نقشه کشی و محاسبات سازه ای روی آن انجام شود. تا خطا های احتمالی آن در مرحله پیش تولید برطرف شود.ساخت کانکس در ابعاد بزرگ

در غیر این صورت ساخت کانکس در ابعاد بزرگ با آزمون و خطا های احتمالی زیادی روبرو می شود که باعث هدر رفتن سرمایه و بالا رفتن هزینه های تولید و همچنین زمان تولید خواهد شد . (کانکس بزرگ)

همینطور امکان دارد در نهایت سازه قابلیت سرویس دهی و هماهنگی لازم با کاربری که برای آن ایجاد شده است . هماهنگی نداشته  باشد و مجبور شویم با هزینه های مجدد صورت گیرد. بهتر از برای ساخت کانکس در ابعاد بزرگ از  ساندویچ پانل انجام دهید استفاده شود .

چون هماهنگی بین مواد ساندویچ پنل باعث پیشرفت پروژه در زمان کوتاه و همچنین طول عمر بالای پروژه می شود .و از نظر عایق بندی برای سرما و گرما بهترین گزینه می باشد اما خب هزینه اولیه آن نسبت به یک سازه معمولی که با ورق گالوانیزه ساخته شود کمی بیشتر است

حمل کانکس بزرگ

قطعات کانکس بزرگ از هم جدا تولید می شود  و در محل مورد نظر نصب میگردد.قطعات تولیدی با ماشین جدا گانه حمل می شوند . (کانکس اداری)

نمونه های از کانکس بزرگ

کانکس ویلایینمونه هایی از کانکس بزرگ

کانکس ویلایی سازه هایی هستند  از پیش ساخته که با مواد و ابعاد و ارتفاع  مختلف طراحی و تولید می شوند. این کانکس ها را میتوان به سلیقه مشتری سفارشی  به صورت یک خوابه، دو خوابه و چند خوابه با امکانات رفاهی مختلف ساخت . (کانکس بزرگ)

مواد اولیه  و ابعاد مختلف این ویلاها با توجه به درخواست سفارش  دهنده و کارشناسی، طراحی و تولید می شود. پروسه ساخت ویلاهای سنتی زمان زیادی میبرد . ممکن است یک یا دو سال زمان ببرد بنابراین افرادی که میخواهند در زمان کوتاهی صاحب یک ویلای شیک شوند میتوانند از کانکس ویلایی استفاده کنند.

کانکس ویلایی مثل  خانه های ویلایی است.فقط در ابعادی کوچکتر ولی با همان امکانات این نوع کانکس برای افرادی مناسب است . می خواهند در کوتاه ترین زمان  صاحب یک ویلای خوب و با کیفیت باشند بدون این که بخواهند خود را درگیر پروژه ساخت کنندو مدت زیادی منتظر حصول نتیجه باشند.

کانکس  خانه ایی است که که با مواد اولیه با کیفیت مرغوب ساخته میشود. و قابل جابجایی است این کمپ فلزی از  انسان در برابر سرما، گرما، طوفان و سایر عوامل محیطی محافظت می کند .

کانکس ویلایی مانند خانه های ویلایی می باشد و دارای وسایلی نظیر: آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، پله (در صورت 2 طبقه بودن) و بقیه امکانات می باشد.

بیشتر بخوانیم : کانکس پیش ساخته

کانکس رستوران

کانکس رستوران مانند یک رستوران واقعی دارای آشپزخانه می باشد .بنابرین مجهز به امکاناتی مانند : سرویس بهداشتی، لوله کشی کامل، شیر آلات، آبگرمکن، محل طبخ غذا، گاز، یخچال، سینک و آبچکان، کابینت تمام MDF ،. می باشد.

کانکس اداری

این کانکس نوعی سازه پیش ساخته است که بعنوان دفترکار تولید میشود. و در ساخت آن باید تعداد پرسنل مستقر و خدمات سازمان مربوطه در نظر گرفته شود .

این کانکس ها می توانند برای استفاده های موقت و یا دائمی انتخاب شوند. و به اندازه یک ساختمان اداری مجهز و راحت باشند. (کانکس بزرگ)

مهمترین مزیت های کانکس اداری تسلط کامل بر پرسنل میباشد. زیرا تمام افراد در یک جا متمرکز شده اند . همچنین به راحتی می توان در هر جایی یک مکان اداری کامل داشت که در آن میز و مبلمان اداری، کمدها و فایل های اداری را جای داد.

جمع بندی نهایی

استفاده از این نوع سازه های بزرگ برای زمانی است که به متراژ بزرگی نیازداشته باشید. کاربرد این کانکس ها بیشتر در سازه های ویلایی است. یا برای مثال به عنوان کانکس رستوران.

به دلیل نیاز داشتن به یک فضای بزرگ از این نوع سازه ها استفاده می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ازتباط باشید.

خرید کانکس بزرگ

این روز ها تقاضای زیادی برای خرید کانکس بزرگ در بازار ایران وجود دارد . این تقاضا هر ساله رشد بیشتری را به خود می گیرد . دلیل این موضوع را می توان مزیت های منحصر به فردی دانست که در بطن این قبیل از تولیدات جای گرفته است .

در واقع کانکس های بزرگ علاوه بر کارایی های بی نظیر خود ، مزیت های منحصر به فردی هم دارند که باعث می شود تا دقیق مطابق نیاز و خواست مشتریان باشند. قابلیت جابه جایی ، برپایی سریع ، مقاومت عالی و… از جمله این مزیت ها است که می توان آنها را در کانکس های بزرگ مشاهده نمود.

البته این مزیت ها متناسب با نوع و مدل کانکس ها تغییر می کند . به همین جهت ما قصد داریم مرور دقیق و جامعی بر روی این محصولات داشته باشیم تا شما هم بهتر منظور ما را درک کنید . لذا اگر به دنبال خرید کانکس بزرگ هستید ، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید .

ابعاد کانکس بزرگ

قبل از اینکه بخواهیم کارایی یا مزیت های کانکس های بزرگ را برای شما عزیزان شرح دهیم ، بهتر است ابتدا درک دقیق تری از آنها داشته باشید.

به طور کلی کانکس های تولید شده در ایران در رنج 12 200 متر و ارتفاع هم ۱۰ الی ۴۰ فوت است . حال زمانی که می گوییم ، کانکس بزرگ ، منظور ما بیشتر در رابطه با کانکس های ۳۰ فوت به بالا است .

در رابطه با کانکس ها این نکته را در نظر داشته باشید که دو مولفه طول و عرض چندان قابل تغییر نیست بلکه تولید کنندگان بیشتر ارتفاع آن ها را تغییر میدهند.

البته در مدل هایی هم که بصورت سفارشی تولید می شوند ، ممکن است این دو مولفه تغییرات بیشتری را تجربه نمایند اما بطور کلی تابع ارتفاع هستنند . در هر حال اگر به دنبال خرید کانکس بزرگ هستید ، باید روی مولفه ارتفاع متمرکز شوید و دقیق ارتفاع مورد نظر خود را بدانید .

کاربرد کانکس بزرگ

کانکس های بزرگ به دلیل ابعاد و اندازه های مناسبی که دارند،  می توانند برای طیف زیاد از امور مورد استفده واقع شوند. بسیاری از متقاضیان خرید کانکس بزرگ ، به دنبال یک سرپناه مناسب می گردند . به همین جهت است که این کانکس ها را برای سکونت می خواهند.

برخی دیگر از خریداران هم از  آنان برای برپایی یک غذاخوری سیار استفاده می کنند .  به طور کلی هر زمان که نیازمند یک سرپناه نسبتا بزرگ باشید، می توانید خرید کانکس بزرگ را در لیست اولویت های خود قرار دهید . البته باید بدانید که هر نوع کانکس بزرگی را نمی توان برای امر سکونت یا احداث غذاخوری استفاده نمود .

کانکس مسکونی بزرگ ، محصولی می باشد که بصورت سفارشی برای سکونت ساخته شده است . این محصول دارای امکانات لازم برای سکونت و زندگی دست کم یک خانواده را دارد . دسته ای دیگر از کانکس ها بزرگ هم برای احداث غذاخوری توسعه یافته اند .

این محصولات میتوانند برای سکونت مناسب باشند اما بخش های لازم برای ساخت یک رستوران سیار را در خود دارند . این دو مورد مهم ترین کاربرد های کانکس بزرگ می باشد . البته باید در نظر داشته باشید که سایر کانکسها نیز در ابعاد بزرگ ساخته می شود.

برای مثال کانکس ها ویلایی ، کانکس انباری ، کانکس اداری و… نیز ممکن است متناسب با نیاز مشتری در ابعاد بزرگ تولید شوند . در واقع آن چیزی که ابعاد این محصولات را تعیین می کند، نیاز مشتریان می باشد . لذا بهتر است قبل از خرید کانکس بزرگ نیاز خود را مشخص نمایید .

بیشتر بخوانیم : کانتینر بزرگ

مزیت های کانکس بزرگ

کانکس های بزرگ دارای مزیت های منحصر به فردی هستند . در واقع همین مزیت ها باعث شده تا میزان تقاضای زیادی برای خرید کانکس بزرگ در کشور ایجاد شود.

گنجایش بالا یکی از این نیاز های منحصر به فرد می باشد . در واقع کانکس های بزرگ بیش از مدل های معمولی گنجایش دارند . همین گنجایش باعث شده تا گزینه ای مناسب برای سکونت خانواده ها، راه اندازی کسب و کار، انجام امور اداری و… باشد .

قابلیت جابه جایی مزیت دیگری است که باعث شده تا این محصولات در مقایسه با نمونه های رایج متمایز باشند .

شما میتواند بعد از خرید کانکس بزرگ ، آن را در هر منطقه ای که خواستید بر پا نمایید . از طرفی دیگر زمانی که کارتان تمام شد ، می توانید کانکس را  به منطقه جدیدی منتقل نمایید.  همین مورد باعث شده تا این محصولات یک انتخاب اقتصادی و بی رقیب باشند .

مقاومت عالی سومین مزیتی است که باعث شده تا تقاضای زیادی برای خرید کانکس بزرگ ایجاد شود . این محصولات از فلز های مقاومی ساخته شده اند که می تواند به سادگی هرچه تمام در برابر ضربات ، آسیب های فیزیکی ، پوسیدگی ناشی از رطوبت و… مقاومت نمایند .

به همین جهت است که اگر محصول با کیفیتی را خریداری نمایید،  می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کنید . البته یافتن یک مدل با کیفیت اندکی دشوار است . چرا که این روز ها بازار پر از نمونه های تقلبی می باشد . گروه کانکسی جزو قدیمی ترین گروه ها در زمینه تولید کانکس بزرگ در کشور

می باشد . ما محصولات خود را با ضمانت نامه های معتبر ارائه می کنیم تا مشتریان نسبت به کیفیت آن خیالشان آسوده باشد . چنانچه شما هم به دنبال خرید کانکس بزرگ هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. کانکس ساندویچ پانل

b2n

zaya

rizy

Conex