کانکس انباری

کانکس انباری پیش ساخته از جمله سازه های پیش ساخته‌ای می‌باشد . که در بسیاری مکان ها  از مثل مسکونی، اداری، صنعتی، کشاورزی و … یا حتی کارگاه ها در صورت لزوم می‌تواند توسط افراد مورد استفاده قرار گیرد. (کانتینر)

انباری پیش ساخته  سازه ایی با کاربرد فراوان می باشد که افراد با توجه به نیازشان از ان در محیط هایی مثل حیاط .پارکینگ و یا پشت بام استفاده می کنند . امروزه با  توجه به افزایش تعداد جمعیت در شهر ها و متراژ کوچک آپارتمان ها انباری وجود ندارد. و افراد مجبورند از این سازه ها جهت نگهداری وسایل خود استفاده نمایند.

برای اندازه این نوع از کانکس ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد  و با توجه  به فضایی که دارید می توانید اندازه آن را تعیین نمایید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

کانکس انباری

کانکس انباری چیست؟

کانکس انباری نوعی کانکس  است برای استفاده در  مکانهایی که امکان ساخت بنای سنتی وجود ندارد، این مدل کانکس از نظر کیفیت و نوع ساخت تاحد زیادی با تولید کانکسهای دیگر تفاوت دارد.

در بیشتر مواقع از کانکس در پشت بام استفاده می شود . این نوع کانکس را میتوان به صورت تکی ویا چند واحدی برای ساختمان ها تولید کرد.

کانکس را در محل مورد نظر اجرا می نمایند زیرا در بعضی مواقع امکان انتقال آن مثلا به طبقه چهارم امکان پذیر نمی باشد.

از مشخصات فنی کانکس انباری می توان به موارد زیر اشاره کرد.:

 1. جنس اسکلت اصلی و شاستی از پروفیل های فولادی سنگین
 2. جنس اسکلت دیواره ها وسقف از پروفیل های فولادی سنگین
 3. جنس اسکلت داخلی و پارتشین کانکس دکوراتیو از پروفیل های فولادی سنگین
 4. جنس  کلیه اتصالات اسکلت از نوع جوش ممتد در نقاط مختلف با الکترودآما نوع حرفه ای می باشد
 5. دیواره ها از نوع پانل و یا ورق گالوانیزه با دانسیته بالا
 6. نمای سقف  از ورقهای گالوانیزه طرح سفال می باشد.
 7. ورقهای بدنه وسقف به وسیله پرچ آلومینیومی وفولادی نصب می شوند
 8. جنس کف داخلی کانکس از ام دی اف
 9. جنس درب ورودی اصلی وپنجره ها upvc
 10. استفاده از سیم نمره استاندارد
 11. نصب چراغ روشنایی
 12. نصب کلید وپریز
 13. انواع کانکس

انواع کانکس انباریانواع کانکس انباری

 1. کانکس انباری برای واحد مسکونی
 2. کانکس انباری برای پشت بام
 3. کانکس انباری برای حیاط
 4. کانکس ساده
 5. کانکس آماده
 6. کانکس انباری پیش ساخته
 7. کانکس انباری برای کارگاه های عمرانی
 8. کانکس پیش ساخته

کانکس انباری در موارد زیادی قابل استفاده هستند از جمله  میتوان به کانکس انبار اثاثیه، کانکس انبار مواد مصرفی، کانکس انبار مواد بهداشتی و کانکس انبار کارگاه و … از کاربری های کانکس اشاره کرد..

اداره ها و ارگان های مختلف و ساختمان های مسکونی مکان های  کارگاهی و تولیدی و … همیشه  با کمبود فضا جهت انبار روبرو هستند که با استفاده از کانکس انباری مشکلشان حل می شود . این نوع کانکس قابلیت جابجایی توسط جرثقیل را دارد .از ویژگی های این نوع کانکس مقاومتددر برابر زلزله وعایق بودن در برابر سرما وگرما می باشد.

مزیت های انباری پیش ساخته یا کانکس انباری

 1. قابل جابجایی وانتقال هستندمزایا کانکس انباری

این نوع کانکس این قابلیت را دارد که در محل مثل پشت بام قطعات آن از هم جدا شوند و در محل دیگری نصب شوند . در این صورت از نظر اقتصادی هم به صرفه خواهد بود .

 1. مقاوم بودن در برابر حوادث طبیعی

این نوع از کانکس ها با توجه به اینکه از مواد ومصالح سبک و قوی ساخته شده اند در برابر حوادث غیر مترقبه  مثل زلزله، آتش سوزی، سیل ایمن هستند که وقوع چنین حوادثی آسیب چندانی به آنها وارد نخواهد کرد.

 1. خاصیت عایق

در کانکس های انباری به دلیل اینکه بر روی پشت بام ساختمان ساخته می شوند باید از بهترین عایق هااستفاده شود و در برابر رطوبت، حرارت و همچنین صدا بسیار مقاوم می باشند.

بنابراین پوسیدگی و یا خوردگی در آنها بسیار پایین می باشد .این نوع کانکس به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری وسایل به شمار می روند.

 1. وزن سبک

مهمترین مزیتی  که موجب می شود این سازه نسبت به سازه های دیگر وزن بسیار سبک آنهاست و این به دلیل موادی است که برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده می شود .

اگر ساختمان هایی که این سازه ها بر روی آنها اجرا می شود استحکام خوبی نداشته باشند باز هم  قدرت تحمل کانکس ها را دارند.

 1. طول عمر بالا

این نوعه در پشت بام استفاده می شوند و مدام در معرض نور خورشید و بارندگی هست از مواد عالی ساخته می شوند و طول عمر بالایی دارند .

 1. قابلیت شستشو

این نوع کانکس قابلیت شست وشو دارند و با اینکار آسیبی به آنها وارد نمی شود .

نحوه ساخت کانکس بر روی پشت بام

در صورتی که ساختمان از طبقات زیادی تشکیل شده باشد و این امکان وجود نداشته باشد که  از جرثقیل برای بالا بردن کانکس به محل مورد نظر استفاده شود در این صورت میتوان کانکس را در پشت بام ساخت.

همچنین کانکس باید در محلی ساخته بشود که مزاحمتی برای افراد ساختمان نداشته باشد .در غیر اینصورت باید مکان دیگری برای ساخت انباری در نظر گرفت . (تعمیرات کانکس)

داشتن برق خانگی در اجرای کانکس مهم است.و باید به  آن توجه کرد و اگر به برق خانگی دسترسی نبود  می توانید از ژنراتورهای سیار برای تامین برق استفاده کنید.

کانکس انباری در حیاط

گاهی اوقات امکان حمل کانکس به پشت بام وجود ندارد. برای حل کردن این مشکل می توانیم کانکس را در حیاط اجرا کنیم. اکثر آپارتمان های مسکونی دارای حیاط هستند. زمانی که به یک انباری داخل حیاط خود نیاز دارید می توانید از این سازه های پیش ساخته استفاده کنید.

کانکس انباری ساده

این نوع سازه ها اتاقک هایی هستند بسیار ساده برای قرار دادن وسایل اضافی. این انباری های ساده برای استفاده در محیط های مسکونی بسیار مفید هستند. البته برای واحد های صنعتی از نوع بزرگ تر آن ها استفاده می کنند.

این سازه ها دارای یک درب هستند.سیم کشی برق در آن ها انجام شده. البته مشتری با توجه به نیاز های خود می تواند در آن قفسه های مختلفی جای گذاری کند. (کانکس ویلایی)

کانکس انباری آماده

این نوع سازه ها همانطور که از اسم آن ها مشخص است آماده هستند. انباری های پیش ساخته ای که فقط باید به محل مورد نظر منتقل شوند. البته شما باید با توجه به ابعاد و شرایط محل خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

کانکس انباری پیش ساخته

استفاده از کانکس های پیش ساخته بسیار مرسوم شده است. همه ما می دانیم که تمام سازه ها به دو صورت ساخته می شوند. یا پیش ساخته یا باتوجه به طراحی مشتری.

برای کانکس های انباری نوع پیش ساخته بیشتر مورد توجه است. به دلیل اینکه هزینه مناسب تری دارد. فقط با توجه به محل قرارگیری باید ابعاد آن را انتخاب کنید.

نکات مهم در ساخت کانکس انباری باید به آن توجه کرد ؟نکات مهم در ساخت کانکس انباری

در ساخت کانس انباری باید از استحکام و دوام ساختمانی که قرار است کانکس بر روی آن اجرا شود مطمئن باشیم. کلیه ساختمان هایی که با استفاده از مصالحی مانند بتن و یا فلز ساخته می شوند از مقاومت خوبی برخوردارند .

توانایی تحمل وزن سازه هایی مثل کانکس را دارند چون سازه های پیش ساخته وزن سبک تری در مقایسه با ساختمان های ساخته شده با استفاده از بتن و یا فلز دارند.

جمع بندی نهایی

امروزه به دلیل کم بودن فضاهای مسکونی و کارگاهی وجود انباری بسیار ضروری است. با توجه به اینکه ساخت و ساز به روش سنتی نیازمند زمان وهزینه است. بنابراین به این نتیجه می رسیم که استفاده از این سازه ها بسیار مناسب است.

با استفاده از این نوع کانکس ها با کاربری انباری می توانید از فضاهای بدون استفاده بهره بگیرید. به طور کلی پشت بام ها یا حیاط ها فضاهایی هستند که استفاده چندانی ندارند. می توانید سازه خود را در آن جا قرار دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.