کانتینر پلیس

کانتینر پلیس مانند کانتینر های ویلایی، نماز خانه ای و… از انواع ساندویچ پانل ها ساخته می شوند. این سازه های نیروی انتظامی دارای وزن سبکی می باشند و کاربرد فراوانی را دارند.

همچنین در شرایط های آب و هوایی و موقعیت های مختلف بسیار مناسب می باشند. کانتینر های پلیس یکی از دلایل نصب آن ها حفظ امنیت در مناطقی که از مرکز اصلی کانتینری فاصله دارد. این کار باعث کندی سرعت پلیس ها برای رسیدن به محل وقوع جرم است نصب می شود.

در برخی از مناطق نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند که نیروی انتظامی برای حفظ امنیت کانکس در منطقه احداث می شود. سازه های پلیسی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کانتینر پلیس ثابت و دسته دوم کانتینر پلیس سیار.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

 

کانتینر پلیسی ثابت

در دسته اول که کانتینر پلیسی ثابت نام دارد از این سازه اکثرا برای نیروی انتظامی استفاده می شود. دلیل استفاده از این نوع سازه در نیروی انتظامی این است که نیازی به جا به جایی ندارد و در یک منطقه متمرکز می شود. این سازه ها در منطق مسکونی و معمولا در تقاطع های نقاطی وجود دارد.

این سازه های ثابت دارای ابعاد 3در6 متر که در مجموع 18 متر مربع می باشد. در برخی اوقات هم تا 3 در12 متر یعنی مجموع 36 متر مربع ساخته می شوند.

در طراحی این کانتینر ها معمولا دو اتاق که یکی را برای قسمت های اداری اختصاص می دهند. و یکی دیگر را برای استراحت کردن پرسنل قرار می دهند. و پرنسل ها می توانند به راحتی در آنجا استراحت کنند.

بدنه این کانتینر ها پیش ساخته رنگش باید مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر باشد. پنجره هابر سازه باید طوری طراحی شوند که شخص نگهبان درون سازه همه محیط را بتواند به راحتی ببیند.

کانتینر پلیس سیار

دسته دوم که کانتینر پلیسی سیار نام دارد اکثر از این نوع برای راهنمایی ها و رانندگی ها مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا به این علت ایستادن در جاده ها و امکان های قابل حمل بودن کانتینر واجب می باشد.

این کانتینر ها معمولا دارای ابعاد کوچکتری هستند که نوع ساده است. که فقط دو اتاق کوچک دارد یکی مخصوص نگهبانی و دیگری برای استراحت کردن پرسنل های کشیک می باشد. این سازه هم دارای امکانات سرویس بهداشتی، آبدار خانه. و مخزن آب می باشد خرید کانتینر پلیس.

کانتینر پلیس برای مستقر شدن ماموران نیروی انتظامی در مکان های مختلف شهر ها، خارج شهر ها، اتوبان ها و… ساخته می شود، این سازه های پیش ساخته  پلیسی از امکاناتی همچون :بی سیم، رادار، دوربین های مدار بسته و دیگر تجهیزات پلیسی در آن وجود دارند.

با نصب این کانتینر ها در محل های مورد نظر می توان به ماموران انتظامی این امکان را بدهد که به بهترین شکل ها کار های خود را انجام دهند. و همچنین برای مستقر شدن در محل به مشکل بر نخورند.

این سازه ها دارای امکانات مانند سرویس بهداشتی ها هستند. سرویس بهداشتی های این سازه دارای هواکش های برقی می باشند  و همچنین به همراه آیینه و مخزن های مایع هستند.

محل نصب کانتینر پلیسمحل نصب کانتینر پلیس

محل نصب سازه پلیسی را با توجه به ابعاد آن برنامه ریزی می کنند. تا با این کار پلیس ها بتوانند به بهترین روش ممکن به مردم خدمت کنند. محل نصب سازه باید از قبل توسط کار شناسان بازدید و  کارشناسی شود.

تا بهترین محل با سریع ترین دسترسی به خیابان های اصلی و شاخه های فرعی  را داشته باشد.و همچنین مشکلی برای سرعت عملکرد ماموران برای انجام وظیفه وجود نداشته باشد با این کار می توان  هنگام وقوع حوادث در زمان کمتری  اقدامات لازم صورت گرفته شود و عملکرد پلیس پیشگیرانه باشد.

همینطور در هنگام تعیین محل مناسب برای قرار دادن کانکس پلیس به محل پارک ماشین کلانتری هم باید توجه کرد و مکان مورد نظر طوری انتخاب شود که تداخلی برای عبور عابرین و وسایل نقلیه ایجاد نشود کانکس پلیس.

ویژگی های کانتینر پلیسویژگی های کانتینر پلیس

از ویژگی های این سازه می توان به پوشش بدنه کانتینری اشاره کرد که از جنس ورقه های گالوانیزه است. اکثر اوقات از این جنس مصالح در این مدل از سازه های پیش ساخته استفاده می کنند.

این متریال ها باعث می شود حتی اگر سازه پلیس به هر دلیل دچار آسیب می شود. پوششی از فلز روی که سطح آن را پوشانده از نظر زنگ زدگی طی مدت های طولانی ورقه را محافظت می کند.

به صورت کلی باید در ساخت سازه چند مشخصه را در نظر داشت. زیرا کاربرد آن با بقیه سازه ها از جمله سازه ویلایی کمی متفاوت است.

انواع ویژگی کانتینر پلیس

 • مقاوم بودن در برابر هر گونه ضربه است. این ویژگی یکی از فاکتور های مهم است که در ساختن سازه باید در نظر گرفته شود.
 • عایق صدا و حرارت است مصالح و متریال هایی مثل پشم شیشه ضد حریق و پلاستوفومی که در بین عام و یونولیت  که همان پلی استایرن است. به سختی عایق صدا و حرارت و رطوبت است که در بسیاری از جهت ها سازه را در برابر این عوامل حفاظت می کند.
 • قابلیت نصب تجهیزات ایمنی می باشد. که در حین نصب برای تجهیزاتی ایمنی مانند رادار، بی سیم  وموارد دیگر می باشد.
 • فضای کافی سازه در این قسمت که در تعداد نفراتی که می‌خواهند در آن مستقر شوند محدودیتی وجود ندارد.
 • مقاوم بودن در برابر زلزله. این سازه در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی جلوگیری می کند.
 • دارای جا به جایی راحت است. این سازه را می توانید به راحتی حمل و جا به جا کنید و در مکانی که خودتان دوست دارید نصب کنید و  به جای دیگری منتقل کنید.
 • مقاوم در برابر آفات و حشرات یکی دیگر از مشخصه سازه است که در ساختن سازه هم مصالح باید طوری انتخاب شود که در مقابل حشرات خورنده و آفاتی که ممکن است با گذر زمان به کانتینر آسیب برساند و باعث کم شدن عمر سازه شود در امان است
 • ضد آب بودن سازه این ویژگی ضد آب سازه را در تمام قسمت ها از نمای بیرونی تا طراحی های داخلی در نظر گرفته می شود و به راحتی قابل شستشو می باشد.

مزایای استفاده از کانتینر پلیسمزایای استفاده از کانتینر پلیس

 • قابل حمل و جابجایی
 • نصب سریع
 • امکان ساخت کامل کانکس قبل از تحویل و یا ساخت در محل
 • قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف
 • عایق صوت ، حرارت ، رطوبت ، سرما و گرما
 • امکان ساخت در ابعاد مختلف
 • ایجاد امکانات مختلف برای راحتی مشتری
 • مدل های متنوع برای کارایی های مختلف
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و خوردگی

نصب این نوع سازه ها دارای اهمیت زیادی است. نکاتی از قبیل دسترسی به خیابان های اصلی و فرعی برای تصمیم گیری های سریع، داشتن محل مناسب برای پارک خودرو های نیروی انتظامی، رنگ مرتبط با نوع اداره و غیره باید مورد توجه قرار بگیرد خرید کانکس پلیس.

 جمع بندی نهایی

نکته آخر اینکه رنگ و طرح کانکس پلیس باید طوری باشه که  نوع فعالیت آن مشخص باشد و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن شود و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز کند.

همچنین نوع و ابعاد سازه باید به طوری باشد  که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جا به جایی آن گرفته شد به راحتی این امر امکان پذیر باشد و بتوان آن را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کانتینر پلیس با ما در تماس باشید.

 

b2n

rizy