کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی همان ویلای پیش ساخته است. این کانتینر های پیش ساخته در ابعاد 20 فوت و 40 فوت است. امروزه در تمام دنیا محبوبیت زیادی دارند.

یکی از مهم ترین دلایلی که این سازه های پیش ساخته ویلایی محبوبیت زیای دارند . هزینه پایین و مقرون به صرفه بودن آن ها است. تمام این کانکس های مسکونی هم به صورت موقت و هم به صورت دائم مورد استفاده قرار می گیرند.

در نظر ساختار سازه ای این کانتینر ها مکعب های مستطیلی هستند که مانع نفوذ آب می شوند. با ایجاد تغییراتی در آن ها می توان از آن ها به عنوان محلی برای سکونت استفاده کنید.

 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

 

طراحی کانتینر ویلاییطراحی کانتینر ویلایی

در مراحل ساخت کانتینر به صورت ویلایی فضای داخلی آن به گونه ای طراحی می شود که وقتی درون آن قرار می گیرید متوجه نمی شوید که در یک کانتینر هستید.

پوشش دیوار ها ، سقف ذو حتی کف خانه به گونه است که به یک واحد مسکونی تفاوتی ندارد. اما لازم به ذکر است که فضای بیرونی  نیز قابل طراحی و تزیین است.

می توانید تمام فضای بیرون را با استفاده از ساندویچ پی وی سی بپوشانید. با این روش دیگر اثری از یک خانه کانتینری وجود ندارد.

ساخت کانتینر ویلایی

برای ساخت یک کانتینر ویلایی مانند دیگر سازه ها نیاز به معماری داریم. نکات اولیه ای که مورد توجه قرار می گیرد:

 • محل قرارگیری
 • شرایط اب و هوایی
 • مساحت مورد نیاز
 • میزان بودجه است.

برای اینکه در مرحله طراحی یک سازه ویلایی بتوانیم نقشه های دو بعدی و سه بعی داشته باشیم. باید این کار زیر نظر یک مهندس معمار انجام شود.

یکی از مهمترین نکاتی که در ساخت یک سازه ویلایی اهمیت دارد عایق بندی آن است. این عایق بندی دیوارها ، سقف و کف را شامل می شود. به طور معمول برای این عایق بندی از مصالحی مثل:

 1. فوم
 2. پلی استارین
 3. پشم سنگ
 4. پلی اورتان
 5. و غیره می باشد.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

با توجه به این موضوع که جداره ها در این نوع سازه از ورقه های فولادی تشکیل می شود. اگر عایق بندی را به ور منظم و اصولی انجام ندهیم ، در فصل گرما فضای داخل کانتینر بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد می شود.

امکانات کانتینر ویلاییامکانات کانتینر ویلایی

امکاناتی که در این کانتینرها استفاده می شود همانند یک ویلای مسکونی است. تمام تجهیزاتی مانند نشیمن، سالن پذیرایی، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است.

همچنین در این نوع سازه ها لوله کشی آب و برق و گاز به صورت کامل انجام می شود و برق کشی مورد نیاز در دسترس است. اگر فضای شما دارای مساحتی کم باشد. می توانید با راه کار دوبلکس کردن  تمام امکانات و فضاهای مورد نیاز را تامین کنید.

اگر بخواهید یک کانتینر دوبلکس بسازید باید دو یا چند سازه را روی هم قرار دهید. براساس نوع طرح پله ا هم می توانند داخل و هم خارج قرار بگیرند.

در بحث مقاوم سازی ببه دلیل این که سازه شما دارای دو و یا چند قسمت است. گزینه مناسب این است که سازه به زمین متصل شود. با این روش در مواقع طوفان یا بادهای شدید خسارتی متوجه سازه شما نمی شود.

به طور کلی ما دو نوع سازه ویلایی داریم که در ادامه بیشتر در مورد آن ها توضیح می دهیم.

کانتینر ویلایی ثابت

این نوع کانتینر برای افرادی مناسب است که نیاز به نقل مکان ندارند. این ثابت بودن باعث می شود تا امکان جا به جایی و انتقال به هیچ وجه وجود نداشته باشد. به همین دلیل عایق بندی و مقاوم سازی در این سازه ها با دقت بیشتری انجام می شود. (قیمت کانتینر 20 فوت)

به دلیل این که در صورت نیاز به تعمیر اماکن انتقال سازه وجود ندارد و حتما باید تیم فنی در کنار سازه حاضر شوند. گاهی اوقات این مووضع مسئله مهمی می شود. به دلیل اینکه امکان انتقال بررخی از مصالح وجو ندارد.

کانتیر ویلایی سیار

اما نمونه ای دیگر از سازه وجود دارد که میتوان آن را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد. کانیتنر ویلایی سیار یکی از این گزینه ها می باشد.

به دلیل این که این سازه ها به صورت چرخ دار ساخته می شوند امکان انتقال دارند. این انتقال و جا به جایی با استفاده از چرخ های تعبیه شده در آن به راحتی انجام می شود. این حمل و نقل تا حدودی کار تعمیرات را ساده می کند.

در شرایطی که امکان منتقل کردن مصالح به سمت سازه وجود ندارد. میتوانید سازه را جا به جا کنید تا تعمیر به راحتی انجام شود.

مراحل ساخت کانتینر ویلاییمراحل ساخت کانتینر ویلایی

در ابتدای متن گفتیم که اولین مرحله در سخت یک کانتینر تعیین محل قرارگیری آن است. بعد از مشخص کردن این مورد و آماده کردن نقشه نهایی ، باید به سراغ تولید کننده آن برویم.

اما شرایطی وجود دارد که شما می خواهید این طراحی را خودتان انجام دهید. نکته اول این است که باید طبق نقشه برش هایی را روی بدنه  کانتینر انجام دهید. این برش ها محل قرار گیری درب و پنجره است.

به طور کلی در بدنه کانتینر محلی برای رفت و آمد و نور گیری وجود ندارد. شما باید این فضا را خودتان بسازید. بعد از ایجاد این برش ها رب و پنجره هایی که از قبل تهییه کرده اید را جای گذاری می کنید.

مرحله بعدی و بسیار مهم عایق بندی در دیواره ها است. باید توجه داشته باشید که این عایق بندی نکته بسیار مهمی است. عایق بندی می تواند با روش های مختلفی انجام شود مثل:

 1. عایق پلی اورتان
 2. پلی استایرن
 3. پشم شیشه
 4. پشم سنگ
 5. (کانتینر 20 فوت )

مرحله بعدی استفاده از یک پوشش داخلی برای دیواره ها و سقف است. در این مورد می توانید از دیوار پوش های پی وی سی طرح چوب و یا کاغذ دیواری استفاده کنید.

در ادامه باید سرویس بهداشتی و حمام را آماده کنیم. می توانیم به رااحتی با استفاده از یک پارتیشن درب دار این کار را انجام دهیم. اما مراقب باشید که از قبل فکر چاه و محل خروج آب را کرده باشید.

برای قسمت آشپزخانه و کابینت هم می توانید از یک کابینت ساز کمک بگیرید.

مزایای استفاده از کانتینر ویلاییمزایا کانتینر ویلایی

استفاده از کانتینر به عنوان محلی برای سکونت دارای مزیت های مختلفی نیز هست. یکی از آن ها مقرون به صرفه بودن آن ها است. در ساخت این نوع سازه ها هزینه ها به صورت فوق العاده ای کاهش پیدا می کند.

از دیگر ویژگی های مثبت در این سازه ها می توانیم مقاوم بودن آن ها را نام ببریم. این نوع کانیتنر ها در برابر زلزله و شرایط  آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم هستند و کیفیت خود را از دست نمی دهند.

یکی از نکات مهم دیگر عمر مفید این سازه ها است. ویلاهایی که  با کانتینر به صورت مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند نسبت به ساختمان های معمولی دارای عمر بیشتری هستند.

ممکن است که شما فکر کنید این نوع کانیتنرها دارای ظاهری نا مناسب هستند. اما باید بگوییم که امروزه نمایی لوکس و زیباا برای این سازه ها طراحی  می شود. و حتی شما میتوانید کاملا سفارشی و طبق سلیقه خود آن را طراحی کنید.

بیشتر بخوانیم :کانکس ویلایی

قیمت کانتینر ویلایی

در این نوع سازه ها قیمت بیشتر بر اساس خرید اولیه کانتینر و هزینه های دکوراسیون و امکانات داخلی و غیره و همپنین دست مزد کسانی که کار را برای شما تمام میکنند تعیین می شود.

جمع بندی نهایی

امروزه به دلایلی که در این مقاله ذکر کردیم استفاده از کانیتنر ها برای کاربری های مختلف بسیار مرسوم شده است. اگر به دنبال خرید یک ویلای شیک هستید.

اگر بعدد از خرید قصد جا به جایی و انتقال ویلای خود را دارید. به شما پیشنهاد می کنیم با یک طاحی لوکس و زیبا از این کانتینر ها استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همره باشید.

 

b2n

rizy