کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی سازه ای است که ارتفاع آن از همان کانتینر های 20 و 40 فوت می باشد که در جاهایی برای حمل و استفاده به صورت دریایی و رمینی ساخته شده اند.این کانتینر ها یک سری برگه سبزی دارند که اعتبار گواهی این کانتینر ها را مشخص می کند. که اگر تاریخ اعتبار این برگه سبز ها به اتمام برسد کاربری های دیگری یا برگه سبز ها دیگری برایشان صادر می گردد.

که مسئله مهمی برای استفاده به عنوان انبار و یا فروشگاه های سیار بوده است همانطور که نام کاربری دیگری نیز وجود دارد. که با ایجاد کمی تغییر در ساختارآن ها و تزئین کرد یا معماری کردن داخل آن ها این نوع کاربری تبدیل به کاربری مسکونی و ویلایی می باشد.و این این نوع سازه ها در همه جای دنیا کاربرد زیادی دارد.

حتی فروش زیادی نیز دارد اول از کشورهای اروپایی بوده است و سپس از آمریکا و آسیا نیز رونق داشته استفاده است. که یکی از پر صادراتی ترین محصول از نظر حمل و نقل چنین کانتینری هستند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

ساخت کانتینر مسکونی

برای آماده کردن و ساختن این کانتینر مسکونی باید یک سری مراحل رو در نظر گرفت. ابتدای کار باید مراحل ساخت که ممکن است خیلی پیچیدگی هایی از این مرحله را در بر بگیرد. و مرحله ی دیگر امکانات مورد نیاز داشته باشد.

برای آماده کردن و تهیه ی چنین برنامه هایی باید اطلاعاتی همچون مقدار مساحت مورد نیاز و مکان قرار گیری باشد. و حتی شرایط آب و هوایی را در نطر گرفت که از یک نوع سقف هایی استفاده شود. و همه ی این های نیاز به بودجه ای دارد که در اختیار سازنده قرار میگیرد. (کانکس مسکونی)

و این سازه ها نیاز به کارشناس طراح و ساخت کانتینر مسکونی دارد که همه ی احتمالات را پیش بینی کند. تا مشکلی پیش نیاد یا حتی باید تست هایی زیادی انجام شود. که آیا ممکن است در برابر ضربه مشکلی برایش پیش بیاید یا خیر!

حتی اندازه های داخل آن باید اندازه شود تا درصورت کم یا بزرگ بودن مکان طبق آن تصمیم گیری شود که اتفاقی در دو پیش نیاید.

طراحی کانتینر مسکونیطراحی کانتینر مسکونی

در طراحی کانتینر مسکونی باید تصمیم گیری در همه ی مواردی از جمله ساز این بنا یا ابعادی که می خواهد بکار برده شود. یا امکاناتی که می خواهد در داخل آن استفاده شود تا به توان تمام جزییات را قبل از ساخت این سازه ها پیش بینی کرد. طراحی کانتینر مسکونی همچون کانکس ویلایی می باشد زیرا هر دو سازه هم برای جا جه جایی مفید هستند.

اما با این تفاوت که کانکس ویلای از ابتدا برای این منظور ساخته شده است. ولی کانتینر مسکونی با تغییر شکل و کاربری زیادی که دارد یک سازه ی از قبل ساخته شده است. و از قبل با تصمیماتی که در مورد آن می گیرند تولید می شود.

برای این کار ها یعنی طراحی کانتینر مسکونی با استفاده از نقشه های دو بعدی و سه بعدی توسط یک مهندس طراحی یا مهندس معمار تهیه کنیم.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

طراحی سه بعدی کانتینر مسکونی

این طرح بی عیب و نقص و کاملا توسط هوش مصنوعی و کامپیوتر طراحی می شود یک ضعف که دارد. می توان گفت که نمی توان دخالت دست در چنین نقشه های سه بعدی انجام شود. ولی طرحی هست که امکانات بالایی برخوردار است و بسیار مفید بوده است.

از نرم افزار های کامپیوتری نظیر تریدی مکس و راینو استفاده کرده است .که برای کارکردن با هرکدام از این نرم افزار ها باید آموزش هایی را یاد گرفت. که بتوان از این نرم افزار ها برای کشیدن نقشه های سه بعدی استفاده کنیم.

و البته مهندسین معمار باید طرز استفاده از این نرم افزار ها را به طور کامل مسلط باشند. و همچنین برای نقشه ها و پلان های دو بعدی از برنامه مهندسی ای به نام اتوکد استفاده می شود.

تزئین کانتینر مسکونیتزئین کانتینر مسکونی

تزئینات یا همان دکوراسیون داخلی یا همان معماری داخلی،داخل کانتینر مسکونی باید به گونه ای باشد. که به انسان احساس آرامش بخشی و راحتی را به یک خانه القا کند و در عین حال دارای پایداری و دوام بالایی باشد. حتی امکانات گرمایشی و سرمایشی را به باشنده بدهد و با استفاده از لمینیت پارکت برای کف کانتینر مسکونی و دیواره های با پوشش پی وی سی و سقف ها پیشنهاد به خصوصی هستند.

عایق بندی کانتینر مسکونی

در این مورد کانتینرهای مسکونی بسیار مفید و مهم هستند زیرا جداره های خارجی آن را از ورق های فولادی باید تشکیل داده شود. زیرا باید خیلی قوی و محکم باشد تا دچار اتفاقاتی نشویم. اگر به خوبی دیواره ها و سقف عایق بندی نشود در تابستان فضای داخلی بسیار گرم و در زمستان سرد خواهد شد.

امکانات کانتینر مسکونی

هر چیزی که برای ساختن داخل یک خانه یا ویلا نیاز است هم باید در کانتینر مسکونی نیز فراهم شود. همه ی جزئیات و کماکان بیشتر هم در نظر گرفت بخش هایی مانند بازشو ها و پنجره ها ، اتاق خواب ها و آشپزخانه و همچنین سرویس های بهداشتی و حمام های بهداشتی همه ی اینها از قبل باید تصمیم گیری شود. و با توجه به بودجه ای که برای ساخت و تجهیز کردن داخل کانتینر مسکونی در نظر گرفت.

که طبق آن تصمیم گیری ها پیاده شود و در این مورد نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بیشتر بخوانیم :  کانکس ویلایی

کانتینر مسکونی دوقلو

در این کانتینر برای افزایش مقدار فضای بنا شده و از همه مهم تر عرض های سازه باید وسیع باشد. که به توان به اقدام ساخت کانتینر مسکونی پرداخت در واقع اندازه این نوع کانتینر که به نام کانتینر دوقلو معروف است. 20 یا 40 را در کنارهم دیگر قرار می دهند و آن دیوار ای که بهشان وصل می شود را حذف می کنند.

تا یکی شود و هرکدام را بهم دیگر جوش می دهند .با این کار میط توان از ی طرف که کمتر یا بیشتر است از آن به عنوان اتاق خواب یا امکانات دیگر استفاده کرد

کانتینر مسکونی 40 فوتیکانتینر مسکونی 40 فوت

در بعضی مواقع که به دلیل کمبود فضا از یک سری کانتینر هایی استفاده می شود. که به آن ها کانتینر های 40 فوتی می گویند و برای این کار ها بیشتر استفاده می شود. که در چنین حالت هایی از نوع های کیوب یا ارتفاع بلند استفاده کرده است.

و معمولا در آن فقط یک اتاق خواب می توان فراهم کرد. عرض این بنا نیز کمی باریک تر از حالت دوقلو است که از عرض یا فضای داخلی 2.4 متر تعبیه خواهد شد. (کانکس معدن)

کانتینر مسکونی دوبلکس

استفاده از این کانتینر ها برای زمان هایی استفاده می شود که مساحت های زیادی در اختیار داریم. یعنی هر جور که بخواهیم با هر اندازه برای آن امکاناتی در نظر بگیریم. و حتی می شود یک سری بخش ها را در طبقه های بالاتر تعبیه کرد.

که چشم اندازهای بالایی داشته باشد در چنین شرایطی هر دو طبقه را دوبلکس کرده شده روی هم قرار می دهیم. و یک راه ارتباطی مانند پله در درون آن ها قرار می دهیم ممکن است. طبقه بالا را به اتاق خواب هایی با امکانات بالایی همچون سرویس بهداشتی نیز در آن فراهم کرد.

و همچین از طریق زمین می توانیم خیلی محکم متصل نمود تا در برابر بادهی شدید مقاوم سازی شود.

قیمت کانتینر مسکونیقیمت کانتینر مسکونی

هزینه های این کانتینرهای مسکونی متغیر است و بستگی به شرایط و امکاناتی که بخواهیم در آن ها قرار دهیم مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع سازه ها معمولا تعیین کننده قیمت سازه ها بر اساس موارد زیر است:

  1. کیفیت مصالح به کار رفته
  2. هزینه های حمل و نقل
  3. تغییرات صورت گرفته
  4. امکانات داخلی
  5. (کانکس آماده)

برای درک بیشتر کانتینر هایی که از نوع دوبلکس یا دوقلو یا 40 فوتی انجام می شود. که هر کدام متغیر هستند و مطمئننا آن هایی که امکانات و عایق بندی بالایی دارند قیمت های زیادی نیز باید هزینه شود.

b2n

zaya

rizy