کانکس آماده

کانکس آماده همان سازه پیش ساخته ای است که آماده تحویل می باشد. تمام تولید کنندگان کانکس همیشه تعدادی سازه در ابعاد استاندارد آماده به تحویل دارند.

گاهی اوقات اونقدر زمان برای تهیه سازه کوتاه است که وقتی برای طراحی ندارید. در این شرایط استفاده از سازه های آماده بسیار مناسب است. برای استفاده از آن ها می توانید خرید خود را یک روزه انجانم دهید. سازه به سرعت به محل مورد نظر شما منتقل می شود.

این نوع سازه های آماده در انواع مختلفی تولید شده اند. در ادامه تعدادی از آن ها را بررسی می کنیم. برای داشتن اطلاعات بیشتر با تیم فنی ما همراه باشید.

انوع کانکس های آماده

 1. سازه ویلایی اماده تحویل
 2. سازه کارگاهی آمده
 3. سازه فروشگاهی آماده
 4. سازه نگهبانی آماده
 5. سازه مسکونی آماده

کانکس ویلایی آماده تحویلکانکس ویلایی آماده تحویل

یکی از نمونه هایی که می توانید به صورت آماده خرید کنید، سازه ویلایی است. این نوع سازه ها در ابعاد 21 متر تا 42 متر موجود است. اگر نیاز به ابعاد بزرگ تر دارید باید سفارش دهید.

این نوع سازه های کانکس ویلایی مانند یک خانه مسکونی است. تمام امکانات موجود در یک واحد مسکونی را دارا می باشد. بسیار مناسب برای قرار گرفتن در باغ و یا استفاده به عنوان محل اسقرار کارکنان است.

نوع آماده این سازه به صورت پیش ساخته تولید می شود. بعد از خرید در کمتر از یک روز به محل مورد نظرشما منتقل می شود. این نوع سازه ها در ابعاد استاندارد در کارخانه ها موجود هستند.

کانکس کارگاهی آماده

همانطور که از نامش مشخص است از این نوع سازه برای استفاده در کارگاه ها و پروژه های عمرانی استفاده می شود. این سازه به طور معمول دارای ابعاد استاندارد و مشخص است.

مجهز به امکانات شخصی است. اکثر تولیدکنندگان همیشه تعدادی از این سازه ها به صورت آماده موجود دارند. اما نکته مهم این است که همه آن ها دارای مشخصات فنی یکسان نیستند.

این سازه ها در کاربری های متفاوت در سه نوع سنگین ، متوسط و سبک تولید می شوند. برای مثال زمانی که پروژه ها بلند مدت باشد و زمان استفاده از سازه زیاد باشد می توانید از نوع سنگین استفاده کنید.

اما اگر بخواهید به صورت موقت و کوتاه مدت استفاده کنید نوع سبک آن بسیار مناسب تر است. این موضوع باعث می شود تا با در نظر گرفتن نوع کاربری هزینه اضافی شامل حال شما نشود. به دلیل اینکه سازه سبک از نظر قیمت مناسب تر از سازه سنگین است.

کانکس فروشگاهی آماده تحویلکانکس فروشگاهیی آماده تحویل

یکی دیگر از این نوع سازه های آماده سازه فروشگاهی است. در نوع فروشگاهی می توانیم کاربری های مختلفی در نظر بگیریم مانند:

 1. مطبوعاتی
 2. روزنامه و تنقلات
 3. فست فود
 4. رستوران سیار

در استفاده از این نوع سازه ها تعداد خریدارای سازه آماده یکسان است. اگر اختلافی هم وجود داشته باشد در نوع رنگ آمیزی آن است. این نوع سازه ها در ابعاد مختلف و استاندارد به صورت آماده موجود هستند.

کانکس نگهبانی آماده تحویل

این نوع سازه از نوعی است کع کاربرد زیادی دارد. معمولا در ابعاد 2*2 ، 2*3 و 2*2.4 تولید می شوند و به صورت آماده وجود دارند. به طور معمولی خریداران این سازه میخواهند که در سه طرف این سازه پنجره موجود باشد.

علت این موضوع اشراف کامل نگهبان به محیط است. سازه نگهبانی نیز در ابعاد استاندارد آماده تحویل است. میتوانید در اسرع وقت آن را خریداری کرده و به محل مورد نظر منتقل کنید.

کانکس مسکونی آماده تحویل

در نوع مسکونی نیز خانه های پیش ساخته موجود هستند. کانکس مسکونی با متراژ های مختلف و تجهیزات و امکانات مختلف تولید می شوند. بعد از خرید می توانید به راحتی به محل مورد نظر انتقال دهید.

کاربری مهم این سازه های پیش ساخته برای مستقر شدن نگهبان و باغبان است. در این صورت امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و حمام نیز در آن ها تعبیه می شود.

مزایای کانکس آماده تحویلمزایا کانکس آماده تحویل

یکی از مزیت های مهم این کانکس پیش ساخته در مواقع بحران است. با استفاده از این سازه ها می توانید به راحتی آسیب دیدگان را اسکان دهید. به طور معمول در مواقع بحران یکی از گزینه های مدیریت محل اسکان آیب دیدگان است.

با توجه به این موضوع اینکه همیشه تعداد زیادی از این سازه ها به صورت آماده موجود باشند گزینه مناسبی است. بعد از موارد بالا به بررسی دیگر مزایای کانکس آماده می پردازیم.

مزایای دیگر سازه های آماده

نصب و استفاده سریع: یکی از گزینه هایی که در استفاده از سازه های آماده بسیار مهم است. شهرت در نصب و استفاده است. به طور معمولی کسانی که از این سازه ها استفاده می کنند زمان کمی برای اجرای کار دارند.

قابلیت حمل و نقل: زمانی که نیاز شما برای استفاده از کانکس تمام شده است. با استفاده از این قابلیت می توانید به راحتی آن را منتقل کنید. یا حتی در صورتی خرابی یا نیاز داشتن به تعمیر می توانید با جا به جایی کار تعمیر را به راحتی انجام دهید.

حتی ممکن است زمانی پروژه شما در منطقه ای به پایان برسد و بخواهید در منطقه دیگری پروژه ای را شروع کنید با استفاده از این قابلیت به راحتی می توانید سازه خود را منتقل کنید.

مقاومت سازه در برابر زلزله: این نوع سازه ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که در برابر بلایایی مانند زلزله مقاوم باشند. یکی از گزینه هایی که به این مقاومت کمک می کند، وزن پایین مصالح استفاده شده است. به گونه ای که در هنگام زلزله دچار خرابی و آسیب نمی شوند.

حتی اگر خرابی هم اتفاق بیفتند به دلیل سبک بودن مصالح خسارتی جانی برای ساکنین ندارد.

مناسب بودن از نظر اقتصادی: ویژگی مهم این سازه ها در مقابل با ساخت و ساز سنتی به صرفه بودن آن ها است. شما با یک هزین مناسب می توانید سازه مورد نظر خود را تهیه کنید و به سرعت به محل مورد نظر انتقال دهید.

بیشتر بخوانیم : کانکس کارگاهی

مشخصات فنی انواع کانکس های آماده

انوع سازه های آماده را بررسی کردیم. حال برای آشنایی بیشتر و  بهتر با آن ها مشخصات فنی هر کدام را بیان می کنیم. این سازه های آماده در ابعاد و مشخصات استاندارد تولید می شوند.

سازه ساده کارگاهی: این سازه در ابعاد های استاندارد مانند:

 1. 4*2.4
 2. 6*2.4
 3. 8*2.4
 4. 12*2.4
 5. (انواع کانکس)

شاسی این سازه دارای تیرآهن 14 است. همچنین اسکلت آن ها از پروفیل آهنی با ضخامت 1.15 میلیمتر است. دیوار پوش های داخلی PVC قابل شستشو هستند. مجهز به دو پنجره کشویی و یک درب آلمینیومی است.

سازه کارگاهی سنگین: ابعاد این سازه نیز شبیه نوع ساده آن است. تیر آهن استفاده شده در شاسی این سازه نمره 16 است. ضخامت پروفیلی که در اسکلت آن استفاده شده است 2 میلیمتر است.

کف این سازه دارای تخته ضد آب است که با ضخامت 18 میلیمتر پوشش خوبی ایجاد کرده است. دربی که برای این سازه تعبیه شده آلمینیومی سنگین است.

سازه ساندویچ پانل

سازه ساندویچ پانل: این سازه هم در ابعاد شبیه به مدل کارگاهی ساخته می شود.اما تفاوت های کوچکی در مشخصات فنی دارند. تیر آهن استفاده در شاسی این سازه 16 به صورت دور کلاف. آهنی که در اسکلت آن استفاده شده است ضخامت 2 میلیمتر است. (کانکس اداری)

در این نوع سازه ها سیم کشی برق به صورت روکار و با داک تعبیه شده است. همچنین کلید و پریز نیز در این سازه نصب شده است.

سازه سایدینگ: این نوع سازه هم در ابعاد شبیه به سازه های دیگر است. به دلیل اینکه این سازه هایی آماده در ابعاد استاندارد ساخته می شوند. در شاسی این سازه از آهن نمره 16 به صورت دور کلاف استفاده شده است.

برای حفظ دمای محیط از عایق بندی مناسب استفاده شده است. درب و پنجره ها همه دو جداره هستند.

خرید کانکس آماده

کانکس های آماده و یا کانکس پیش ساخته را می توان جزو محبوب ترین مدل های کانکس قابل تولید در ایران دانست . این محصولات دارای مزیت های منحصر به فرد زیادی هستند . همین مزیت های عالی سبب شده تا تقاضای زیادی برای خرید کانکس آماده ایجاد شود.

یکی از مهمترین شاخص های موجود در این محصولات، مشخص بودن قیمت آن ها می باشد. در کانکس های سفارشی( بر خلاف مدل های آماده) می بایست ابتدا نقشه و طرح کلی آن ها را مشخص نمود و سپس بر این اساس قیمت را محاسبه کرد.

اما کانکس های آماده به دلیل تولید در تیراژ انبوه، قیمت های مشخص و البته مناسبی دارند . علاوه بر قیمت، دارا بودن مزیت های دیگر هم سبب شده تا این محصولات مورد توجه خریداران واقع شوند.

ما در این متن مروری بر این محصول خواهیم داشت تا شما هم دلیل این محبوبیت را بهتر درک کنید . لذا گر به دنبال خرید کانکس آماده هستید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

کانکس آماده چیست؟

کانکس آماده یا کانکس پیش ساخته، به دسته از کانکس های گفته می شود که بصورت تیپ و در تیراژ بالا تولید می شوند. در واقع کانکس ها را می توان به دو صورت سفارشی و یا آماده تهیه نمود.

در حالت سفارشی شما بایستی طرح و نقشه ی دلخواه خود را به تولید کننده ارائه کنید. تا بر این اساس فرآیند ساخت شروع شود. اما مدل های آماده ، مطابق طرح های کارگاه و در تیراژ بالا تولید می شوند . بدین جهت شما برای خرید آن ها کافی است تا مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

عموما کانکس های آماده طرح های مناسب و ایده آلی دارند. که نتیجه چندین سال تجربه و کار طراحان یک کارگاه می باشد . به همین جهت است که با نیاز بیشتر مشتریان یک حوزه هماهنگی دارد . این موضوع در کنار قیمت مناسب آن سبب شده تا خرید کانکس آماده یک انتخاب منحصر به فرد و عالی باشد .

بیشتر بخوانیم : کانتینر آماده

مزیت های کانکس آماده مزیت های کانکس آماده

همانگونه که اشاره کردیم، کانکس های آماده دارای مزیت ها منحصر به فرد فراوانی هستند . این مزیت های بی نظیر باعث شده تا خرید کانکس آماده در صدر انتخاب افرادی قرار بگیرد که به دنبال خرید کانکس هستند .

قیمت مناسب  را می توان شاخص ترین مزیت آن دانست. در واقع این دسته از محصولات در تیراژ بسیار بالا تولید می شوند . این فاکتور هزینه خرید مواد اولیه را کاهش می دهد.

از طرفی دیگر هزینه های کمتری برای طراحی و نیروی انسانی پرداخت می شود. همین مورد سبب می شود تا هزینه تمام شده خرید این دسته از محصولات در مقایسه با سایر محصولات کاهش یابد.

صرفه جویی در زمان مزیت دیگری است که با خرید کانکس آماده نصیب شما می شود. این محصولات همانگونه که از نام آن ها پیداست ، از قبل در کارگاه های تولید شده اند .

لذا مشتریان کافی است تا صرفا با مراجعه به کارگاه ، آنها را انتخاب کرده و سپس در محل مورد نظر خود برپا کنند. این موضوع در حالی است که اگر به دنبال خرید کانکس سفارشی باشید، می بایست ابتدا طرح آن را به کارگاه ارائه نمایید.

بعد از این مدت زمان دست کم یک تا چند هفته طول می کشد که کانکس مورد نظر شما ساخته شود. به همین جهت است که خرید کانکس آماده می تواند یک انتخاب ایده آل تر باشد .

لیست قیمت کانکس آماده

همانگونه که بیان کردیم، ارائه قیمت برای کانکس های آماده بسیار ساده تر از کانکس های سفارشی است. این محصولات به دلیل ثابت بودن روند ساختشان ، قیمت های مشخصی دارند .

به همین جهت است که بسیاری از افراد خرید کانکس آماده را ترجیح می دهند. البته باید این موضوع را ذکر کنیم که قیمت این محصولات به فاکتورهای زیادی بستگی دارد . نوع کانکس آماده ، امکانات ، ابعاد ، نوع تولید کننده، مصالح به کار رفته و… همگی می تواند بر روی قیمت اثرگذار باشد .

به همین جهت دامنه ی قیمت کانکس آماده میتواند بسیار گسترده باشد . اما به طور کلی می توان گفت که قیمت کانکس های آماده از رقم 9 میلیون تومان آغاز می شود و تا ارقام بالاتر هم می رود . لازم به ذکر است که مدل هایی با قیمت کمتر هم وجود دارد که  البته کارایی و امکانات آنها نیز کمتر می باشد.

اگر به دنبال خرید کانکس آماده هستید و یا می خواهید اطلاعات دقیق تری در رابطه با قیمت آن کسب کنید . می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در گروه کانکسی تماس حاصل فرمایید .

جمع بندی نهایی

اگر زمانی کافی برای طراحی و سفارش سازه مورد نظر را ندارید، نگران نباشید می توانید به راحتی از سازه های آماده استفاده کنید. دسترسی به آن ها بسیار سریع بوده است. بعد از خرید در یک روز به محل مورد نظر شما منتقل می شوند. کانکس ساندویچ پانل

b2n

zaya

rizy

Conex