کانتینر مدیریتی

کانتینر مدیریتی در دسته بندی کانتینر اداری قرار دارد. این سازه جهت استفاده به عنوان دفتر مدیریت مفید است . در واقع کانتینر یکی از ابزار های معروف در حمل و نقل و انتقال کالاست . از این سازه برای جابه جایی اقلام در مسیرهای دریایی ، زمینی و هوایی استفاده میشود .

کانتینرها دارای یک عمر مفید هستند . طول این عمر مفید را برگ سبز کانتینر که در واقع معاینه فنی آن است تایین مینماید . پس از پایان یافتن مدت اعتبار برگ سبز و در صورت عدم تمدید دوباره کانتینر دیگر در صنعت حمل و نقل و برای جابه جایی کالا مناسب نیست .

قابل استفاده نبودن کانتینر در صنعت حمل و نقل ابدا به معنی خراب بودن آن نیست به همین دلیل امکان استفاده از آن برای کارهای دیگر وجود دارد . کانتینر به دلیل استحکام بالا یک ماده اولیه بسیار مناسب برای ساخت سازه هایی جهت استقرار انسان است .

این سازه های دسته بندی بسیار متنوعی دارند و کانتینر مدیریت یکی از این زیرمجموعه هاست .

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

تغییر کاربری کانتینر و تبدیل آن به کانتینر مدیریتیتغییر کاربری کانتینر و تبدیل آن به کانتینر مدیریت

همانطور که پیشتر گفته شد کانتینر یک سازه است که در صنعت حمل و نقل به کار میرود . اگر بنا باشد از کانتینر جهت اسکان انسان (چه به صورت دائم و چه به صورت موقت) استفاده شود . باید در آن تغییراتی ایجاد نمود .

در ادامه مختصرا مروری بر این تغییرات خواهیم داشت .

در مرحله ابتدایی تغییر کاربری این کانتینر باید نقشه ای از دفتر مدیریت رسم شود . نقشه کمک میکند تا گام های بعدی مشخص شده باشد و کار انسجام و هماهنگی لازم را بیابد . لازم به ذکر است که رسم نقشه باید توسط فرد یا افرادی انجام شود که دانش ، تخصص ، تجربه و مهارت کافی را در این زمینه دارا هستند .

مهندسین معمار و افراد خبره با استفاده از نرم افزارهایی مثل اتوکد کمک میکنند . تا نتیجه هرچه بیشتر به چیزی که مدنظر شماست شبیه شود . در مراحل بعدی مطابق با نقشه و قدم به قدم کار آماده سازی این نوع کانتینر انجام میشود .

یکی از این مراحل برش دادن قسمت های مربوط به در و پنجره است . پس از آن با استفاده از مواد مخصوص کانتینر عایق سازی میشود . (کانتینر مسکونی)

عایق سازی را میتوان یکی از مهم ترین مسائل مربوط به تغییر کاربری کانتینر دانست . چرا که کانتینر از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته شده است و این  جنس به اصطلاح فلزی رسانای خوبی برای گرما و سرماست .

به همین دلیل اگر عایق سازی درست انجام نشود . گرم کردن و یا خنک کردن فضای داخلی کانتینر با مشکل مواجه میشود . و با اتلاف انرژی مواجه خواهید شد . سپس باید کف سازی و نصب دیوارپوش ها انجام شده و پنجره ها و در نیز در جای خود قرار بگیرند .

جنس لوازم داخل کانتینر

جنس و کیفیت مواد مصرفی شامل در ، پنجره ، دیوار ، کف پوش و… به بودجه و سلیقه کارفرما بستگی دارد . عموما جنس کف پوش این کانتینر از سرامیک است . استفاده از سرامیک باعث میشود تا کانتینر مدیریت ظاهر زیبایی داشته باشد . همچنین استحکام و دوام بالای آن مانع از مشکل هنگام راه رفتن شود .

علاوه بر این استفاده از سرامیک باعث میشود کف کانتینر مدیریت قابل شستشو بوده و جاروکشی آن نیز آسان تر باشد . عموما این کانتینر پنجره های بزرگتر و بیشتری دارد . این مساله سبب میشود تا دفتر مدیریت به فضا دید بهتری داشته باشد و اصطلاحا مشرف باشد . همچنین این پنجره ها نور فضا را در طی روز به صورت قابل توجهی تامین میکنند .

کانتینر مدیریتی در چه مکان هایی کاربرد دارد ؟کانتینر مدیریتی در چه مکان هایی کاربرد دارد ؟

به طور کلی نمیتوان استفاده از کانتینر مدیریت را محدود به محیط های خاصی کرد . میتوان گفت تقریبا در هر مکانی که مدیر و یا مسئولی وجود دارد میتوان از این کانتینر استفاده نمود . (کانکس مدیریتی)

پروژه های عمرانی یکی از اماکنی هستند که استفاده از کانتینر مدیریتی در آن ها متداول است . عموما در این مکان ها کانتینرها و یا کانکس های دیگری نیز به منظور استقرار کارگران و کارمندان . سرویس بهداشتی و … وجود دارد به همین دلیل باید تفاوت کانتینر مدیریتی از سایر سازه ها مشخص شود .

کارگاه های آموزشی و در کل مراکز آموزشی که با محدودیت فضا مواجه هستند . نیز قابلیت قرار گیری این کانتینر را به عنوان دفتر مدیریت دارند . کارگاه ها ، برخی از کارخانه ها ، معادن از دیگر بازارهای مصرف کانتینر مدیریتی هستند .

البته موارد ذکر شده تنها مثال هستند و شما میتوانید بسته به نیاز و کسب و کارتان از این کانتینر در موارد دیگر نیز استفاده نمایید . و مثالی دیگر برای استفاده از کانتینر  مدیریتی ارئه نمایید .

نکات قابل توجه در استفاده از کانتینر مدیریتینکات قابل توجه در استفاده از کانتینر مدیریت

پیش از آن که اقدام به خرید این کانتینر نمایید بهتر است محل قرار گیری کانتینر را مشخص نمایید .

محل نصب کانتینر باید امکان حمل سازه توسط ماشین های سنگین را داشته باشد . به همین دلیل توصیه میشود با یک فرد متخصص در این حوزه مشورت نمایید . (کانتینر سرویس بهداشتی)

همانطور که میدانید کانتینر مدیریتی برای استقرار مدیران و مسئولان و در واقع افرادی که نقشی مهم در مجموعه ایفا میکنند. در نظر گرفته شده است . همچنین کانتینر مدیریتی در یک مجموعه میزبان افراد مهمی است که به بازدید از مجموعه میپردازند.

به همین دلیل مهم است که نمای بیرونی و درونی آن به شکلی باشد که تمایز آن را از بقیه سازه ها آشکار کند . این کانتینر یک سازه لوکس محسوب میشود. و قیمت آن نسبت به سایر سازه های کانتینری بیشتر است .

بسته به این که قرار است از کانتینر مدیریتی چند ساعت در روز و به چه منظوری استفاده نمایید. میتوان مواردی مثل اتاق انتظار ، محل نشستن منشی ، آبدارخانه ، سرویس بهداشتی ، اتاق کنفرانس و … نیز تعبیه نمود .

البته اگر قصد تعبیه سرویس بهداشتی را در کانتینر مدیریتی دارید. باید به فکر تامین آب و نیز تعبیه چاه برای تخلیه فاضلاب نیز باشید .

این کانتینر انواع مختلفی دارد ، تمایز این سازه ها را امکانات درون آن مشخص میکند . برای مثال کانتینر دو اتاقه به همراه سرویس بهداشتی و آبدارخانه را میتوان یک واحد اداری مجزا دانست . که یکی از اتاق های آن محل استقرار کارمندان و اتاق دیگر برای استقرار مدیر در نظر گرفته شده است .

مزایای استفاده از کانتینر مدیریتیمزایای استفاده از کانتینر مدیریتی

پیش از انتخاب کانتینر به عنوان دفتر مدیریتی بهتر است درباره مزایای آن نیز اطلاع داشته باشید .

شاید مهمترین ارمغان استفاده از کانتینر را بتوان هزینه بسیار پایین آن دانست . نسبت به خرید یک دفتر برای استقرار کانتینر مدیریتی بسیار مقرون به صرفه تر است .

علاوه براین کانتینر مدیریتی را میتوان با استفاده از جرثقیل و ماشین های سنگین جابه جا نمود . این مساله یکی دیگر از برتری های استفاده از کانتینر نسبت به سازه های سنتی است ، به دلیل وجود این خاصیت کانتینر مدیریتی را میتوان به سادگی منتقل نمود و از زمینی که سازه در آن واقع شده بود بدون تغییر استفاده نمود . (تعمیرات کانتینر)

امروزه کانتینرها میتوانند دارای سیم کشی های مربوط به برق باشند و به برق وصل باشند این مساله یکی دیگر از مزایای قابل توجه کانتینر مدیریتی است . با وجود این ویژگی امکان نصب ابزار سرمایشی ، گرمایشی و استفاده از سایر لوازمی که به برق نیاز دارند وجود دارد .

این کانتینر قابلیت تعبیه سرویس بهداشتی و آشپزخانه را دارد . اگر قرار است روازانه ساعات زیادی را در کانتینر مدیریتی سپری کنید این مزیت برایتان مفید خواهد بود . صرفه جویی در زمان و سرعت یکی دیگر از مسائلی است که باعث میشود به استفاده از کانتینر مدیریتی روی آورید ، زمان سفارش و تصمیم شما تا زمان تحویل و نصب کانتینر مدیریتی بازه بسیار کوتاهی خواهد بود .

سخن پایانی

همانطور که گفته شد این کانتینر یک سازه لوکس است و نمای بیرونی آن باید به صورتی باشد که از جذابیت لازم برخوردار باشد به همین دلیل از کامپوزیت برای نمای بیرونی استفاده میکنند . امروزه با پیشرفت معماری میتوان نمای بیرونی کانتینر را بسیار جذاب طراحی نمود ، به صورتی که در نگاه اول تشخیص کانتینر بودن آن نیز مشکل میشود .

این کانتینر قابلیت قرار گیری تمام ملزمات اداری را دارد و این یکی دیگر از مزایای استفاده از آن است .

شاید تصور شود که این نوع کانتینر فضای محدودی دارد ، البته کانتینرها ابعاد استاندارد و محدودی دارند اما اگر به فضایی بیشتر نیاز دارید میتوان کانتینر مدیریتی را به صورت دو قلو و چند قلو و یا دوبلکس درآورد .