کانتینر فروشگاهی

کانتینر فروشگاهی بیشتر به عنوان فروشگاه های کوچک که مایحتاج ضروری را تامین می کنند مورد استفاده قرار می گیرند. اکثر اوقات برای محل هایی که دسترسی خوبی به سوپر مارکت ها ندارند گزینه مناسبی می باشد.

این نوع کانتینر ها در ابعاد 20 و 40 فوتی برای حمل و نقل و جا به جایی کالا به صورت دریایی کارایی به خصوصی دارند. که توسط طراحان معماری و مهندسین ساخته و تولید می شوند این نوع کانتینر ها طراحی های متفاوتی دارند. و هر کدام در جاهای مختلف قرارمی گیرند حتی از این کانتینر ها شرکت های بزرگ برای محصولات ماشین و حمل ونقل و جا به جایی نیز استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

 

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

 

کاربرد کانیتنر فروشگاهیکاربرد کانتینر فروشگاهی

  1. کانتینر رستورانی
  2. کانتینر فست فود
  3. کانتینر گلخانه ای
  4. کانتینر تجاری
  5. کانتینر پاساژ یا مرکز
  6. کانتینر سوپر مارکت

مزایای استفاده از کانتینر

استفاده از این نوع سازه ها دارای مزایای مختلفی است. ما در این مقاله تعدادی از آن ها را شرح می دهیم. برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این نوع سازه ها مقاومت آن ها در برابر زلزله است. این نوع سازه ها به دلیل اینکه از بهترین مصالح اولیه تولید می شوند دارای مقاومت زیادی هستند. در هنگام زلزله امکان خرابی در آن ها بسیار پایین است. اما اگر خرابی هم اتفاق بیفتد به دلیل سبک بودن مصالح خطرات جانی کسی را تهدید نمی کند.

قابلیت حمل و نقل و جا به جایی نیز یکی دیگر از مزیت های این کانتینر ها است. اما باید در نظر داشته باشید که سازه های دو طبقه و دوبلکس از این مزیت محروم هستند. به دلیل افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله و طوفان های شدید سازه های دو طبقه باید به فوندانسیون متصل شوند. (کانتینر مسکونی)

این عمل باعث می شو د تا سازه در هنگام زلزله و طوفان های شدید با آن ها همسو نشود.

صرفه جویی در زمان و هزینه نیز یکی دیگر از قابلیت های مهم این نوع سازه ها است. در این نوع سازه ها سرعت ساخت و ساز بسیار بالا است. به طوری که اگر بخواهید از یک کانتینر آماده استفاده کنید می توانید به راحتی آن را در کمتر از یک روز انتقال دهید.حتی اگر بخواهید سازه ها مطابق با طراحی و امکانات مورد نظر خود بسازید در کمتر از 3 ماه این اتفاق می افتد.

ویژگی دیگری که این نوع سازه ها را بسیار محبوب کرده است، قابلیت فروش به صورت دست دوم است. در مورد این گزینه در قسمتی از مقاله توضیح داده ایم.

امکانات کانتینر های فروشگاهیامکانات کانتینر های فروشگاهی

این نوع سازه ها با توجه به نوع کاربریی که دارند دارای امکانات مختلفی نیز هستند. برای مثال اگر از آن به عنوان یک رستوران استفاده شود مجهز به امکانات یک رستوران کامل می باشد. مانند آشپزخانه ، سالن و محلی برای سفارش غذا.

اگر این نوع سازه به عنوان فروشگاه و یا سوپر مارکت استفاده شود، دارای قفسه بندی های مناسب برای دسترسی ساده به اجناس است.

مشخصات فنی کانتینر فروشگاهی

سال ساخت دیواره ها حتما باید از حد استاندارد بیشتر نباشد. و دیواره های کانیتینر دارای زنگ زدگی و بصورت یکپارچه باشند و تخته های کف کاملا سالم باشند. و یا حتی لاستیک های دور بها سالم باشند و اخرین مشخصه فنی سازه باید نسبت به نفوذ آب باران و برف عایق باشد. (کانکس مدیریتی)

قیمت کانتینر فروشگاهی

این مورد یعنی قیمت این محصول یا کانتینر فروشگاهی به ابعاد و شرح عملیات هایی که می بایست. برای ارتفاع کانتینر از حالت انباری به فروشگاهی انجام شود وابستگی داشته است. و برآورد هزینه های ساخت آن پس از تعیین پلان مورد نیاز قابل برآورد بوده است.قیمت کانتینر فروشگاهی

و ممکن است دو سازه با ابعاد یکسان از نظر قیمت دارای تفاوت های زیادی با هم باشند. چرا که امکانات داخلی و شرایط انها با یکدیگر متفاوت است.

برای اینکه بتوان از این سازه ها به عنوان یک کانتینر فروشگاهی استفاده کرد باید مواردی را برای آن ها تامین کنیم. یکی از نکات بسیار مهم تامین برق و آب مورد نیاز آن ها است. در این نوع سازه ها وجود آب و برق از ضروریات است. به عنوان مثال اگر بخواهیم از این سازه به عنوان یک رستوران و یا فست فود استفاد کنیم باید آب و برق مناسبی برای آن تامین کنیم.

 

بیشتر بخوانیم : تعمیرات کانتینر

 

در مناطقی که دسترسی به شبکه برق امکان پدیر نیست معمولا از موتور بنزینی و دیزل استفاده می شود. همچنین در موارد پیشرفته تر برای تامین برق کانتینر ها از پنل های خورشیدی بهره می گیرند.همینطور برای تامین آب در کانتینر ها از مخزن های آب استفاده می شود که اندازه حجم مخزن آب، با توجه به نوع کاربری کانتینر و میزان مصرف آب،متفاوت و متغیر است.

امکانات داخلی در کانتینر های فروشگاهی

امکانات داخلی در این سازه ها باید با توجه به نوع کاربری و ابعاد سازه انتخاب شود. باید به صورتی طراحی شود که امکان حذف و یا تغییر گزینه های موجود وجود داشته باشد. ممکن است نیاز به کرکره برقی وجود داشته باشد. یا پنجره های کوچکی برای تحویل محصول داشته باشد که همه ی اینها در زمان طراحی و گفتگو با متخصصان این موضوع مورد بحث قرار می گیرد.

البته نکته مهم دیگر زیبایی دکوراسیون داخلی است. با توجه به این موضوع که این نوع سازه ها را باید از صفر طراحی کرد تمام نکات دیزاین و دکوراسیون به عهده خود شماست. نیازمند این هستیم که داخل دکور و تجهیز گردد بخصوص اگر در آن کارهایی مربوط به اغذیه و فست فود می خواهیم انجام دهیم. زیرا در این موارد مسئله بهداشت نیز بسیار مهم می گردد که همه ی اینها نوعی از مراحل ساخت یک کانتینر فروشگاهی است. (کانتینر سرویس بهداشتی)

که هرکدام برای موضوعی و مسئله ای مهم هستند به همین خاطر ساخت کانتینر فروشگاهی مسئله ای است که باید جدی گرفت.

مشخصات فنی در کانتینر های فروشگاهیمشخصات فنی در کانتینر های فروشگاهی

مدت زمان استفاده از این سازه ها و دیواره های آن نباید از حد استاندارد بیشتر باشد. باید مراقب باشید که دیواره ها دچار زنگ زدگی نباشند و یک پارچگی در آن ها مشاهده شود. تخته های کف کاملا سالم باشند. و یا حتی لاستیک های دور بها سالم باشند و اخرین مشخصه فنی سازه باید نسبت به نفوذ آب باران و برف عایق باشد.

 

b2n

rizy