در این مطلب میخواهیم نکات خرید کانکس را عنوان کنیم اما قبل از پرداختن به نکات خرید کانکس بهتر است توضیح کوتاهی در مورد این که کانکس چیست ارائه دهیم.

کانکس چیست

کانکس ها اتاقک های از پیش ساخته ای هستنند که قابلیت جابجایی نیز دارند و در صورت نیاز میتوان آن ها را به مکان های مختلف منتقل کرد. استفاده از کانکس ها در سال های اخیر خیلی بیشتر شده است و علت آن نیز امنیتی است که این سازه های از پیش ساخته دارند.

کانکس ها محیطی امن و سر بسته فراهم میکنند که برای اسکان موقت بسیار مناسب هستند. کانکس ها به خاطر استحکامی که دارند ضد زلزله نیز هستند و با عایق هایی که در آن ها به کار رفته نیز از هدر رفتن انرژی جلوگیری میکنند. کانکس ها را هم به صورت ثابت و هم به صورت چرخ دار که قابل حمل نیز هستند میسازند.

خرید کانکس ویلایی

خرید کانکس

خرید کانکس ویلایی

به طور کلی برای برای خرید کانکس باید نکاتی را مد نظر قرار داد. ابتدا باید مشخص کنید چه نوع کانکسی کاربرد بیشتری برایتان دارد. کانکس ها از نظر ظاهری تقریبا مشابه هستند اما کاربرد و متریال به کار رفته در آنها با هم متفاوت است.

عوامل مختلفی روی قیمت خرید کانکس تاثیر میگذارند، عواملی مثل ابعاد و اندازه، جنس کانکس و نوع کاربرد آنها. برای خرید کانکس ویلایی ابتدا ویژگی ها و امکانات این کانکس را بررسی میکنیم.

کانکس ویلایی از پیش ساخته شده بسیار مقاوم است و مناسب برای استفاده در خانه باغ ها و ملک های ییلاقی است.

کانکس ویلایی نسبت به سازه های سنتی با سرعت بالایی قابل اجرا و استفاده است.

به دلیل استفاده از مصالح سبک در ساخت کانس ویلایی این سازه ها مقاومت بالایی در برابر زلزله دارند و ایمن هستند.

کانکس ویلایی را میتوان با همه ی امکاناتی که برای زندگی لازم است به مکان هایی که امکان ساخت و ساز در آنجا وجود ندارد، حمل کرد.

اما سازه هایی که با مصالح ساختمانی چون بلوک و سیمان و آجر ساخته شده اند این قابلیت را ندارند و راهی جز تخریب ندارند.

امکان فروش کانکس ویلایی به عنوان دست دوم از دیگر ویژگی های این کانکس است.

مقاومت و کیفیت بالای ساخت این کانکس ها موجب شده در صورتی که دیگر به آن احتیاجی نداشته باشید به صورت دست دوم آن را به فروش برسانید.

عدم هدر رفتن انرژی در کانکس ویلایی به دلیل استفاده از مصالح کم چگالی و با ضخامت کمتر ویژگی دیگر این کانکس هاست.

با خرید کانکس ویلایی میتوان به طور دقیق هزینه ها را برآورد کرد. اما امکان محاسبه ی هزینه های ساخت و ساز سنتی با نوسانات قیمت کمتر امکان دارد.

بیشتر بخوانیم : قیمت کانتینر دست دوم

خرید کانکس دست دوم

خرید کانکس

خرید کانکس دست دوم

خرید کانکس دست دوم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است زیرا کانکس دست دوم نسبت به نو قیمت کمتری دارد.

تعیین قیمت خرید کانکس دست دوم با توجه به امکانات کانکس، میزان سلامت، نوع کاربرد، سال ساخت، شرکت تولید کننده و … بستگی دارد. قیمت خرید کانکس دست دوم با توافق خریدار و فروشنده تعیین میشود.

خرید کانکس مسکونی

خرید کانکس مسکونی

خرید کانکس مسکونی

کانس مسکونی همه ی امکاناتی که برای زندگی کردن به آن نیاز است را درون خود جای داده است، امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب، وسایل آشپزخانه، لوله کشی آب و فاضلاب، کف پوش و دیوار پوش مناسب و …

خرید کانکس مسکونی راهی برای خلاص شدن از جابه جایی های و اسباب کشی های زیاد است.

کانکس های مسکونی را میتوان به جاهایی که امکان بنایی با مصالح ساختمانی وجود ندارد منتقل کرد و برای مدت طولانی آنجا اسکان داشت و زندگی کرد.

خرید کانکس نگهبانی

خرید کانکس نگهبانی

خرید کانکس نگهبانی

بیشتر بخوانیم : قیمت کانکس

کانکس نگهبانی شاید نسبت به دیگر کانکس ها از امکانات رفاهی کمتری برخوردار باشد اما این اتاقک ساده و مقاوم برای حفاظت از مکان هایی مثل شرکت ها، سازمان ها، پادگان ها و کارخانه ها کاربردی است.

در اتاقک های نگهبانی تسلط به محیط بیرون به راحتی ممکن است همچنین به گونه ای ساخته شده اند که نور آن ها در طول روز به خوبی تامین شود.

جنس متریال به کار رفته در همه ی این کانکس ها مثل هم نیست و بستگی به کاربرد کانکس و محل مورد استفاده از آن دارد.

برای مثال کانکس هایی که در مناطق با رطوبت بالا مورد استفاده قرار میگیرند باید توسط متریال مقاوم به رطوبت ساخته شوند یا مناطق گرمسیری نیازمند کانکس هایی است که عایق حرارتی هستند.

معمولا برای ساخت کانکس شرایط آب و هوایی آن منطقه را در نظر میگیرند و به همین دلیل است که متریال مورد استفاده در ساخت کانکس ها با هم متفاوت است، اما به طور کلی در ساخت همه ی کانکس ها از آهن، کامپوزیت های آلومینیومی، پروفیل آهنی، مواد پلی اورتان، چوب و ورقه های فولادی استفاده میشود تا مقاومت کانکس در برابر تغییرات آب و هوایی و سیل و زلزله بالا برود.

برای خرید کانکس به وزن کانکس نیز باید توجه کرد.

وزن بالای کانکس نشان دهنده ی میزان کیفیت آن است، هرچقدر وزن آن بالاتر باشد مشخص میشود که کانکس مقاومت و طول عمر بیشتری دارد.

همچنین امکانات رفاهی هر کانکس نیز متفاوت از هم هستند. برای مثال امکانات کانکس کارگاهی نسبت به کانکس ویلایی یا مسکونی با هم فرق دارند، یا کانکس نگهبانی نسبت به سایر کانکس ها تجهیزات و امکانات کمتری دارد.برای خرید کانکس میتوانید به شرکت های تولید کننده ی ایرانی مراجعه کنید و با مشخص کردن نوع کانکس مورد نظر نسبت به خرید آن اقدام کنید.

شرکت کانکس دات آی آر (conexe.ir) از جمله شرکت هایی است که با تولید انواع کانکس ویلایی، مسکونی، اداری، فروشگاهی، نگهبانی، فست فودی، سرویس بهداشتی، کارگاهی، پرورش قارچ، کانتینر 20 فوت، کانتینر 40 فوت، روزنامه فروشی و … با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در جهت خدمت رسانی به هموطنانمان سال هاست تلاش میکنند.

همه ی کانکس های تولید شده توسط این مجموعه از متریال مرغوب ساخته شده اند و همه ی استاندارد های لازم در طراحی تولید و عرضه ی آن ها رعایت میشود. مجموعه ی کانکس دات آی آر انواع کانکس را به صورت سفارشی، از پیش ساخته شده، چرخ دار و یا ثابت در هر ابعادی بر اساس نیاز مشتریان عزیز می سازند.
کانکس چیست؟
کانکس ها اتاقک های از پیش ساخته ای هستنند که قابلیت جابجایی نیز دارند و در صورت نیاز میتوان آن ها را به مکان های مختلف منتقل کرد.
مزایای استفاده از کانکس چیست؟
کانکس ها به علت خاصیتی که دارند ضد زلزله هستند  و با عایق هایی که در آن ها به کار رفته نیز از هدر رفتن انرژی جلوگیری میکنند.
تفاوت بین کانکس نگهبانی با کانکس ویلایی در چیست؟
کانکس نگهبانی همانطور که پیداست از لحاظ ابعادی کوچکتر از کانس ویلایی است و امکانات رفاهی کمتری از کانکس ویلایی دارد.
مزایای خریدکانکس دست دوم چیست؟
خرید کانکس دست دوم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است زیرا کانکس دست دوم نسبت به نو قیمت کمتری دارد.