تعمیرات کانتینر

کانتینر ها نیز مانند سایر سازه ها پس از مدتی استفاده نیاز به تعمیر دارند . بازسازی و تعمیر به اندازه خرید مهم است . برخلاف ایران در بسیاری از کشورهای اروپایی تعمیرات کانتینر به جای تعویض به خوبی جا افتاده است .

بازسازی و تعمیر هزینه پایین تری دارد و دردسر آن هم کمتر است .علاوه بر این بازسازی باعث میشود تا ارتباط شما با محیط خارج حفظ شود .

اگر آسیب جدی و اساسی به کانتینر وارد نشده باشد . مسلما تعمیر آن به صرفه تر است تا تهیه یک کانتینر جدید . حتی در صورت آسیب ندیدن هم برای بررسی برق کشی و سیم کشی های داخلی کانتینر لازم است . هر چند وقت یک بار سازه سرویس شود .

پس از چند سال استفاده سیم های برق خشک میشوند و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا میکنند . امکان دارد دیواره های بیرونی کانکس و نمای آن آسیب ببینند ، پس بازسازی کانتینر برای آن که سازه مثل روز اول شود و زیبایی اش را بازیابد ضروری میباشد.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

مواردی که در آن کانتینر به تعمیر و بازسازی نیاز دارد

در مواردی مثل زنگ زدگی ، برخورد مصالح سنگین با دیواره کانتینرها دچار آسیب های جدی و قابل بازسازی هستند .

کانتنیر ها را میتوان در محل تعمیر نمود . البته با توجه به اینکه کانتینر امکان انتقال به کارخانه را نیز داراست میتوان آن را به کارخانه منتقل نمود و سپس عملیات بازسازی را انجام داد .

توجه کنید که با وجود قابلیت جابه جایی ، انتقال کانتینر چندان به صرفه نیست . و بهتر است با حضور کارشناسان و متخصصان این کار در محل انجام شود . تعمیر کانتینر از موارد جزئی شروع شده و تا تعمیرات کلی تر پیش میروند .

امکان دارد با تعویض یا تعمیر در ، پنجره ، دستگیره و سایر بخش های کوچک کانتینر شما قابل استفاده باشد .

اما شاید آسیب به حدی جدی باشند که نیاز به تغییر اسکلت و تعویض ورقه های بیرونی نیز باشد .

خراب شدن کانتینر و نیازمند تعمیر شدن آن دلایل مختلفی دارد ، جابه جایی بیش از حد و غیر اصولی ، زنگ زدگی ، برخورد با ماشین آلات سنگین ، ریزش مصالح ساختمانی روی آن و… از عمده ترین دلایل هستند .

همانطور که ساخت و تهیه یک کانتینر زمان بسیار کمی خواهد برد بازسازی آن هم روند طولانی ندارد .

این روند سریع به این دلیل است که کانتینر از مصالح قابل دسترسی و ساده ای ساخته شده است .

احتمالا تعمیر کانتینر آسیب دیده شما از یک روز تا یک هفته زمان خواهد برد ، البته بسته به محل قرار گیری سازه ، ابعاد آن و میزان آسیب این زمان ممکن است بیشتر شود .

این کار ممکن است به دلایل مختلفی صورت پذیرد ، امکان دارد حتی کانتینر آسیب ندیده باشد اما برای تغییر در ارتفاع و مساحت آن دست به بازسازیی بزنیم .

هزینه تعمیرات کانتینرهزینه تعمیر کانتینر

این امر به موارد مختلفی بستگی دارد . در ادامه این موارد را به اختصار بررسی مینماییم .

یکی از این موارد متریال اولیه کانتینر است . امکان دارد سازه شما یک کانتینر ویلایی یا اداری لوکس باشد و در آن از مصالح خاصی استفاده کرده باشید .

بدیهی است که برای بازسازی باید مواد و متریال متفاوتی مصروف واقع شود . همچنین ، محل قرار گیری کانتینر شما و ابعاد آن نیز در افزایش یا کاهش هزینه ها نقش دارند . با وجود موراد ذکر شده و مقرون به صرفه تر بودن تعمیرات نسبت به خرید یک کانتینر نو در مواردی کانتینر آسیب بسیار جدی میبیند و هزینه تعمیر آن برابر با هزینه خرید است .

حتی امکان دارد هزینه تعمیر بیشتر از هزینه خرید یک کانتینر نو باشد . اگر سازه از کوه پرت شود ، دچار سوختگی شدید شود و مواردی از این دست ، احتمالا خرید آن مقرون به صرفه تر خواهد بود . (کانکس معدن)

هزینه های اضافی تعمیر کانتینر

احتمالا در مواردی مشابه آن چه ذکر شد باید سازه را به عنوان ضایعات فروخت . تا حداقل بخش کمی از هزینه های ابتدایی جبران شود . همانطور که اشاره شد برخی از آسیب های وارد آمده به سازه جزئی هستند ، در این موارد احتمالا اگر خود صاحب کانتینر فردی فنی باشد ، میتواند تا حدی این آسیب ها را مدیریت و تعمیر نماید.

البته مهم است در موارد کلی تر این تعمیرات را یک فرد متخصص که اطلاع خوبی از قسمت های تشکیل دهنده سازه و نحوه اتصال آن ها دارد به دست بگیرد و به قولی کار به کاردان سپرده شود . برای تعمیر کانتینر در موارد جزئی نیاز به دریل ، مته ، پیچ گوشتی ، دیوار پوش ، عایق و … دارید .

برخی از این مصالح به سادگی در بازار وجود دارند و قابل تهیه هستند . اما بعضی از آن ها فقط توسط سازندگان تولید میشود و انحصارا در اختیار آن ها قرار دارد . (تعمیرات کانکس)

عوامل موثر در طول عمر کانتینرعوامل موثر در طول عمر کانتینر

عمر مفید کانتینر به عوامل مختلفی بستگی دارد ، این عوامل را تیتروار با هم مرور میکنیم :

اول اینکه قرار است از کانتینر به چه منظوری استفاده شود ؟ مسلم است طول عمر کانتینری که به عنوان کارگاه استفاده میشود با کانتینر ویلایی متفاوت است .

همچنین کانتینر سرویس بهداشتی بیشتر با آب سر و کار دارد پس عمر پایین تر آن طبیعی است .

دومین عامل مهم میزان جابه جایی است . میزان جابه جایی کانتینر با فرسوده شدن آن رابطه مستقسم دارد .

محل قرار گیری کانتینر عامل بعدی است ، کانتینر در محیط های مرطوب و بارانی بیشتر در معرض آسیب قرار دارد زیرا با توجه به فلزی بودن آن امکان زنگ زدگی و پوسیدگی بیشتر میشود .

اما در محیط های خشک و کویری عمر سازه بیشتر است . (کانکس مسکونی)

تعمیرات کانتینر در محلتعمیر کانتینر در محل

همانطور که پیشتر ذکر شد تعمیرات کانتینر میتواند در محل نیز انجام شود . و با توجه به اینکه تعمیر در محل نیاز به حابه جایی و هزینه های مضاعف مربوط به آن ندارد . این کار بهتر و مقرون به صرفه تر است .

برای تعمیر در محل کارشناس مربوطه در محل قرار گیری کانتینر شما حضور میابد . و هزینه های مربوط به این کار و مدت زمان لازم را برآورد میکند .

توجه کنید هزینه و زمان تخمین زده شده ، تخمینی بوده و دقیق نیست . پس از آن در صورت نهایی شدن تصمیم تان اقدام به تعمیر مینمایید و تعمیرکار با مصالح و ابزار مورد نیاز در محل حضور میابد تا به فرآیند تعمیر آغاز شود .

یکی از مزایای مهم تعمیر هنگامی مشخص میشود که کانتینر امکان جابه جایی و انتقال به کارخانه را به هر دلیلی نداشته باشد . تعمیر وبازسازی کانتینر به دو بخش تعمیر بیرونی و درونی تقسیم میشود . (کانکس اداری)

تعمیر بخش بیرونی کانتینر

آسیب های بخش بیرونی احتمالا به دلیل آسیب های ناشی از انتقال و پوسیدگی و زنگ زدگی است . تعمیرات و بازسازی بخش بیرونی حتما باید به دست یک فرد متخصص و کاربلد انجام گردد . بازسازی بخش های درونی کانتینر نیز در اکثر مواقع باید به دست یک متخصص انجام شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیی به عمل آید .

همچنین اگر قصد تغییر در طراحی داخلی و متراژ کانتینر دارید باید از یک طراح یا فردی حرفه ای کمک بگیرید . تا سازه نهایتا هرچه بیشتر به طرح مورد نظر شما شبیه شود . یکی دیگر از قسمت های داخلی کانتینر که احتمالا پس از مدتی نیاز به تعمیر دارد سیم کشی های مربوط به برق است .

به دلیل سیستم برق کشی خاص کانتینر باید هرچند وقت یکبار این سیم کشی ها چک شوند . تا برای جلوگیری از خشک شدن آنها را تعویض نمایید یا ارتقاء دهید .

نکات قابل توجه در تعمیرات کانتینرنکات قابل توجه در تعمیر کانتینر

یکی از نکات بسیار مهم در تعمیر کانتینر سپردن این کار به دست حرفه ای هاست . اگر تعمیر و بازسازی را فرد یا افرادی بر عهده بگیرند که مهارت لازم را ندارند نتیجه نهایی مطلوب نخواهد بود .

مهم است که هنگام تصمیم به تعمیر و یا بازسازی کانتینر برآورد کنید که برای شما تعویض به صرفه تر خواهد بود یا تعمیر .

گاهی آسیب های خیلی جدی به کانتینر وارد شده اند و در صورت تعمیر با وجود هزینه های تقریبا زیاد باز هم سازه نو بهتر است تا سازه تعمیر شده . اگر تصمیم دارید سازه را برای انجام بازسازی منتقل نمایید ، باید توجه کنید که محل قرار گیری سازه این امکان را داشته باشد . (تعمیرات کانتینر)

یعنی محل قرار گیری توسط هیچ جسمی محدود نشده باشد . و امکان حمل توسط ماشین های سنگین مانند جرثقیل موجود باشد .