کانتینر

کانتینر یکی از ابزار هایی است که کالاها را از طریق انتقال می‌دهند. و همچنین انواع کانتینر جز یکی از محصولات حمل و نقل جهانی به حساب می آید. کانتینر ها به دلیل حجم داخلی زیاد و مقاومت این کانتینر در شرایط ویژه محیطی و نفوذ نا پذیری در برابر آب است.

کانتینر  همانطور که در قسمت بالا ذکر شد مجموعه فضایی است . که از مقاومت بالایی برخوردار است و بسیار مستحکم و امن بوده است. کانتینر ها با اسکلت فلزی مناسبی که در اندازه های استاندارد جهانی است بیشتر برای حمل و نقل و بارگیری اجناس و کالاهای متنوع استفاده می‌شود.

کانتر محصولات را به تمامی نقاط جهان منتقل میکنن و مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. آنها یکی از پیشرفته ترین محصولات علم و تکنولوژی اند و از انواع و کاربردهای متنوعی برخوردار اند.امروزه خیلی از این کالا استفاده های زیادی می‌کنند.

کانتینر بیشتر برای حمل و نقل هایی از جمله حمل و نقل دریایی، کشتیرانی استفاده می‌شود. آنها از خصوصیات های بالایی برخوردار هستند. این محصول بسیار مستحکم و مقاوم و از امنیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

کانتینر ها طوری طراحی می‌شوند که مناسب برای بارگیری و تخلیه بار ها به صورت سریع  باشند. آنها متناسب با جایگاهی که قرار است در آنجا قرارگیرند طراحی می‌شوند.

کانتینر ها انواع مختلفی دارند که در ادامه مطلب به تک تک آنها اشاره خواهد شد. انواع و موارد زیادی از کانتینرها بستگی به شرایط بکار گیری هر کدام یک از آنها در صنعت حمل و نقل میباشد. کانتینر ها دارای ابعاد خاص و استاندارد هستند.

کانتینر 20 فوتکانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت یکی از ساده ترین و معمولی ترین کانتینر از نوع این سازه است. از این کانتینر برای انبار کالا و اجناس در صنعت حمل و نقل استفاده می‌شود.

کانتینر 20 فوت جعبه بزرگ از جنس فولادی دارد که دارای طول 6 متری است و عرض آن 2.4متر است. ارتفاع این کانتینر 2.75 متر میباشد که اکثر برای حمل و نقل کالا در کشتی رانی ها و همچنین حمل و نقل های زمینی استفاده می‌شوند.

کانتینر 20 فوت یکی از پر کاربرد ترین نوع کانتینر است که در صنعت استفاده زیادی از این کالا می‌شود. این نوع سازه بخاطر مناسب بودن ابعاد و امکاناتی همچون ضد سرقت بودن و گردگ غیار بودنش باعث شده که طرفدار های زیادی را جلب خود کند.

کانتینر 20 فوت در بعضی مواقع به عنوان فروشگاهی یا کانتینر های خدماتی و حتی در بعضی مواقع به عنوان یک سازه منزلی مانند یا سکونتی از آن استفاده می‌کنند. (کانکس معدن)

کانتینر 20 فوت دارای طول داخلی 5.9 متر و عرض داخلی 2.35 متر میباشد. ارتفاع داخلی این کانتینر 2 فوتی 2.39 متر است. عرض درب های این سازه 2.35 متره و حجم داخلی اش 33.2 متر مکعب است.

کانتینر 20 فوت دارای وزن خالص 1.8 تن و میزان باری که می‌توان در آن قرار داد 17.5 تن میباشد. این کانتر دارای بدنه آهنی با ضخامت 3 میلی متر است که همراه با تخته های اندود شده الواری و درب های مجهز به قفل ضد سرقتی  بدنه ی عایق کاری طراحی شده است.

کانتینر 20 فوت از محصولات و وسایل داخلش در برابر تابش نور آفتاب و بارش باران و برف و حتی سرقت دزدان جلوگیری می‌کند.

کانتینر 40 فوتکانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت دارای مدلهای زیادی است و یکی از پرکاربرد ترین کانتینر در حمل و نقل اجناس است . که هم به صورت دریایی و هم به صورت زمینی بتوان از آن استفاده کرد. این سازه به دلیل حجم زیادی که دارد میتات بار های زیادی را درونش جای داد.

کانیتر 40 فوت ابعادی را داراست که  به خوبی برای برقراری بر روی کفی های تریلی متناسب است. و با هیچ گونه محدودیت های طولی و عرضی و همچنین ارتفاعی برخورد نخواهد کرد. انواع کانتینر

کانتینر 40 فوت دارای بدنه ای از جنس ورقه های آهنی فرمدار سنگین است که از کالا های شما در داخلی آن در برابر هرگونه خطو خش و ضربه و همچنین سرقت و آب  جلوگیری می‌کند.

کانیتر 40 فوت از ورقه هایی است که از رباط های مخصوص به صورت ممتد به یکدیگر ساخته شده است که در برابر زنگ زدگی و آستری و رنگ آمیزی آن جلوگیری می‌کند. در هر هشت گوشه این کانتینر قسمت هایی وجود دارد که قلاب جرثقیل در هنگام بارگیری به آن متصل می‌شود. (تعمیرات کانکس)

کانتینر 40 فوت در دو نوع کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند یا HQو کانتینر 40 فوت ارتفاع معمولی وجود دارد. ارتفاع کانتینر 40 فوت HQ 2.9 متر است که ارتفاع بلند این کانتینر باعت می‌شود که بار بیشتری درون فضای کانتینر شکل بگیرد.

کانتینر 40 فوت از نوع استاندارد یا همان ارتفاع معمولی که حدود 2.6متر ارتفاع دارد. این کانتینر به عنوان یک کانتینر استاندارد بین المللی میباشد. تمامی شرکت ها و کشور های صادر کننده و وارد کننده میتوانند از این کانتینر استفاده کنند.

کانتینر 40 فوت از انواع مختلف به همراه کاربردهای مختلف وجود دارند که ما تقریبا دو نوع آن را به طور اختصار در قسمت بالا گفتیم.

ابعاد کانتینر 40 فوت استاندارد یا ارتفاع معمولیابعاد کانتینر 40 فوت استاندارد یا ارتفاع معمولی

کانتینر 40 فوت استاندارد یا ارتفاع معمولی دارای طول خارجی 12.192 متر و طول داخلی 12.032متر است. عرص داخلی این کانتینر 2.353 متر و عرض خارجی آن 2.438 متر میباشد. ارتفاع خارجی است سازه 2.591متر و ارتفاع داخلی 2.385 متر میباشد.

کانتینر 40 فوت استاندارد دارای درب هایی با عرض داخلی 4.343متر و ارتفاع درب ها دارای 2.280 متر میباشد. حجم داخلی این سازه هم 167.5 متر مکعباست. و وزن این کانتینر ها تقریبا حدود 3.8 تن است. (کانکس کوچک)

 

ابعاد کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند یا همان HQ

کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند با کانتینرهای ارتفاع استاندارد و یا معمولی تفاوت زیادی ندارد. طول خارجی این سازه 12.192 متر و طول داخلی 12.032متر است.عرض خلجی کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند 2.489 و عرض داخلی 2.352متر است.

کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند دارای ارتفاع خارجی 2.896 متر و ارتفاع داخلی 2.650 متره. عرض درب هایش 2.343 متر و طول درب ها 2.280 متر است. حجم داخلی این کانتینر 73.3 متر مکعب  و وزن این کانتینر ها تقریبا حدود 3.9 تن است.

کاربرد کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت همانطور که گفته شد از مهم ترین کاربرد این کانتینر در حمل و نقل کالا به صورت زمینی و دریایی است. در برخی مواقع هم به صورت هوایی استفاده می‌شود. بیشترین نوع مورد استفاده در صنعت حمل و نقل کانتینر 20 فوت و 40 فوت است.

کانتینر رو باز 20 فوتکانتینر روباز 20 فوت

کانتینر رو باز 20 فوت دارای طول 5.919متر و عرض 2.34 متر همراه با ارتفاع 2.380متر است. مساحت این کانتینر 32.96 متر مکعب است. عرض درب های این سازه 2.28 متر و ارتفاع دربها 2.148 متر است. انواع کانتینر

کانتینر روباز 20 فوت دارای وزن 2400 کیلوگرم میباشد. از این کانتینر در وسیله ای مثل کشتی ها، قطار ها و کامیون ها بار را جا بجا می‌کنند و حداکثر باری که می‌توانید در این نوع سازه قرار دهید به حجم  21600کیلو گرمی است.

جمع بندی نهایی

بهترین روش برای حمل و نقل های دریایی استقاده از کانتینر است. امروزه کانتینر ها در ابعاد مختلف تولید می شوند. این تفاوت در ابعاد به شما کمک می کند تا بتوانید با توجه به محصول خود کانتینر مورد نظر را انتخاب کنید. (کانکس بزرگ)

بعد از اتمام کار و استفاده نکردن از کانتینر برای حمل و نقل می توانید از آن به عنوان یک سازه آماده برای انبار و یا کاربری های دیگر نیز استفاده کنید و حتی می توانید آن را به عنوان یک سازه دست دوم بفروشید.