این نوع از کانکس یکی از پر کاربرد ترین کانکس هاست. کانکس ویلایی بهترین گزینه برای کسانی است که میخواهند در کمترین زمان ممکن صاحب یک سوییت شیک و با امکانات لازم برای زندگی شوند.

در این مطلب میخواهیم بدانیم کانکس ویلایی چیست و از کجا میتوان آن را تهیه کرد؟ کانکس های ویلایی درست مثل یک واحد مسکونی است و مناسب ترین سازه برای سکونت است.

چه بخواهید برای مدت کوتاهی از آن استفاده کنید و چه بخواهید برای مدت طولانی درون آن زندگی کنید، این کانکس امکانات و تجهیزاتی که به آن نیاز دارید را درون خود جای داده است.

کانکس های ویلایی برتری هایی بر ساختمان های ساخته شده با مصالح ساختمانی دارد؛ بر خلاف سازه های سنتی که از سیمان و آجر و بلوک و … ساخته میشوند.

در این کانکس از متریال مقاومی چون تایل های سبک استفاده شده که علاوه بر استحکامی که دارند در زمان بروز حوادثی چون زلزله و ریزش آوار کمترین میزان خسارت جانی را دارند.

این کانکس ها قابلیت جابجایی نیز دارند و میتوان به ملک شخصی یا خانه باغ آن را منتقل کرد و از ان استفاده کرد.

موارد گفته شده تنها چند نمونه از مزایای استفاده از این سازه پیش ساخته است، مزایا و ویژگی های این کانکس آنقدر زیاد است که کمتر کسی را میتوان یافت که به خرید این کانکس علاقه نشان ندهد.

ساخت خانه یا یک اتاق کوچک در مسیر های صعب العبور بسیار سخت خواهد بود، همچنین دردسرهایی چون سرمای زمستان و گرمای تابستان نیز باعث عقب افتادن عملیات ساختمان سازی میشود.

کانکس مسکونی اما این مشکلات را به راحتی حل میکند. زیرا هم میتوان آن ها را جابجا کرد و هم عایق به کار رفته در جداره کانکس باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی میشود.

بیشتر بخوانیم  : کانکس مسکونی

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس ویلایی در برابر ساخت و ساز با مصالح ساختمانی برای خانه باغ یا ویلا کمتر است و در زمان کوتاه تری نیز قابل استفاده است.

گاهی پیش می آید که برای اخذ مجوز ساخت و ساز در ملک شخصی باید مدت زمان زیادی صرف کرد اما خرید این کانکس ها این دردسر ها را ندارد و به سرعت قابل تهیه و استفاده است.

اگر بخواهیم قیمت خرید کانکس و ساخت و ساز یک واحد با مصالح ساختمانی را با هم مقایسه کنیم قطعا خرید کانکس های ویلایی نیازمند صرفه هزینه ی کمتری است زیرا مصالح ساختمانی روز به روز در حال افزایش قیمت هستند و ممکن است مجبور شوید هزینه های پیش بینی نشده ای نیز متحمل شوید.

به طور کلی قیمت کانکس ویلایی را بر اساس ابعاد به متر مربع، امکانات و ویژگی ها، متریال به کار رفته در ساخت کانکس تعیین می شود.

امکانات موجود در کانکس های ویلایی شامل: آشپزخانه مجهز به گاز و یخچال و سینک ظرفشویی، فرش و مبلمان، وسایل سرمایشی و گرمایشی، اتاق خواب های تجهیز شده با کمد دیواری و تخت خواب، تاسیسات لوله کشی آب و فاضلاب، پنل های خورشیدی برای تامین نور و برق کانکس، تلوزیون، مخزن ذخیره ی آب و …

پس وقتی میگوییم کانکس های ویلایی درست مثل یک واحد مسکونی هستند، ادعای گزافی نیست.

خرید و فروش کانکس ویلایی دست دوم

اگر شما کانکس ویلایی دارید و به علت فروش ملک شخصی یا تغییر کاربری دیگر به آن احتیاجی ندارید میتوانید به شرکت های تولید کننده ی این سازه ها زنگ بزنید و در صورت تمایل به خرید از ان ها دعوت کنید برای بازدید از این نوع کانکس به محل تان بیایند. کارشناسان فنی این شرکت ها میتواند با در نظر گرفتن امکانات و میزان سلامت و ابعاد کانکس قیمت منصفانه ای را پیشنهاد دهند.

اما اگر شما خریدار کانکس دست دوم هستنید و به دنبال راهی برای کاهش هزینه ی خرید کانکس هستید میتوانید با مبلغی حدودا 30 تا 40 درصد کمتر از کانکس نو، کانکس کار کرده بخرید.

کانکس دست دوم باید کارایی و عملکرد مناسب داشته باشد و نیاز به تعمیر یا بازسازی اساسی نداشته باشد، در این صورت نیز پرداخت هزینه های تعمیر به عهده ی فروشنده است و یا میتوان مبلغ بازسازی را از مبلغ کل کسر کرد.

طول عمر این کانکس با نگهداری و استفاده ی درست به طور میانگین عددی بین 25 تا 30 سال است.

بیشتر بخوانیم : خرید کانکس

کانکس ویلایی پیش ساخته

کانکس های پیش ساخته سازه هایی هستند که با ابعاد و امکانات مشخص از قبل ساخته شده اند و آماده ی فروش هستند.

این کانکس ها امکانات و ویژگی هایی دارند که مطابق با ابعاد و جنس آن ها قبل از طراحی برای این نوع کانکس ها در نظر گرفته شده است.

در صورتی که تمایلی به استفاده از کانکس آماده ی پیش ساخته ندارید یا امکانات و ابعاد آن ها برای تان مناسب نبود میتوانید به شرکت های تولید کننده ی کانکس سر بزنید و مطابق با نیاز و سلیقه تان کانکس مورد نظر را سفارش دهید.

کانکس سفارشی ممکن است نیاز به هزینه ی بیشتری داشته باشد اما مزیتی که دارد این است که درست همان چیزی است که میخواهید.

خرید کانکس ویلایی

همه ی افراد به خوبی از مزیت های کانکس های ویلایی آگاه هستند و خرید این سازه ها در همه جای دنیا رواج یافته است. خرید کانکس های ویلایی باید از شرکت های معتبر صورت بگیرد تا با اطمینان خاطر از آن استفاده کرد.

شرکت هایی هستند که از متریال بی کیفیت در ساخت این کانکس ها استفاده میکنند و کانکس پس از مدتی آسیب میبیند اما اگر به شرکت های معتبر و موفق در این زمینه مراجعه کنید میتوانید برای سالیان دور نیز از کانکس های ویلایی استفاده کنید.

از معتبر ترین شرکت های ایرانی شرکت کانکس دات آی آر (CONEXE.IR) است. برای تولید کانکس های این شرکت از بهترین مواد اولیه استفاده میشود.

معمولا هزینه ی خرید محصولات ایرانی نسبت به کالای خارجی و وارداتی کمتر است و کانکس ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و قیمت کانکس های تولید شده توسط این شرکت مناسب تر از نمونه خارجی است اما کیفیت مورد قبولی دارند که قابل رقابت با نمونه ی خارجی است.

شرکت کانکس دات آی آر با تلاش در زمینه ی ساخت انواع کانکس درجه یک شما را از خرید محصولات خارجی بی نیاز میکند.


کانکس های ویلایی چه ویژگی هایی دارند؟
کانکس های ویلایی درست مثل یک واحد مسکونی است و مناسب ترین سازه برای سکونت است.
متریال به کار رفته در کانکس ویلایی بر چیست؟
در کانکس ویلایی از متریال مقاومی چون تایل های سبک استفاده شده که علاوه بر استحکامی که دارند در زمان بروز حوادثی چون زلزله و ریزش آوار کمترین میزان خسارت جانی را دارند.
کانکس های ویلایی چه امکاناتی دارند؟
امکانات کانکس های ویلایی شامل: آشپزخانه مجهز به گاز و یخچال و سینک ظرفشویی، فرش و مبلمان، وسایل سرمایشی و گرمایشی، اتاق خواب های تجهیز شده با کمد دیواری و تخت خواب، تاسیسات لوله کشی آب و فاضلاب، پنل های خورشیدی برای تامین نور و برق کانکس، تلوزیون، مخزن ذخیره ی آب و … است.
مزایای خرید کانکس ویلایی دست دوم چیست؟
مزایای خرید کانکس ویلایی دست دوم می توان به این مورد اشاره کرد که باعث کاهش هزینه ها می شود.