[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

در این مطلب میخواهیم بدانیم کانکس مسکونی چیست؟ و از کجا میتوان آن را خریداری کرد؟  ابتدا با توضیح کوتاهی شروع میکنیم سپس در مورد مزایا و امکانات آن اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

این کانکس نوعی سازه ی از پیش طراحی شده است که به عنوان اتاقی برای اقامت سرایدار ها و نگهبانان  و یا سکونت گاهی در ویلا ها و خانه باغ ها با امکانات کافی مورد استفاده قرار میگیرد.

ابعاد و اندازه ها و امکانات کانکس مسکونی با هم متفاوت است و این تفاوت ها بر قیمت کانکس مسکونی نیز اثر میگذارد. کانکس های مسکونی یکی از پر طرفدار ترین کانکس ها برای اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت هستند زیرا با امکاناتی که دارند درست مانند یک واحد مسکونی اند که میتوان آن ها را با همه ی متعلقاتش جابجا کرد.

مزایای کانکس مسکونی

دلایلی که باعث میشود این کانکس مورد استقبال قرار بگیرد زیاد است، اما مهم ترین دلیلی که این کانکس در همه جای دنیا محبوب است و بازار خرید و فروش آن رونق دارد این است که بر خلاف یک سازه ی ساختمانی که با هزینه زیاد ساخته میشود و روند ساخت آن زمان بر است.

این سازه های از پیش ساخته نیاز به صرف زمان زیادی ندارند و با هزینه ی مناسب نیز میتوان آن ها را تهیه کرد.

از مزیت های دیگر کانکس های مسکونی این است که برخلاف سازه های سنتی تغییرات فصل محدودیتی برای آن ها ایجاد نمی کند.

برای مثال در زمستان و یخ بندان نمیتوان ساخت و ساز را ادامه داد زیرا مصالح ساختمانی و بتن ها ممکن است یخ بزنند مثلا فصل تابستان در گرمای فرسا نمی توان ساختمان سازی کرد، اما با استفاده از کانکس های مسکونی میتوان در کمترین زمان ممکن اقامت گاه مناسبی فراهم کرد که امکانات لازم برای زندگی را دارد.

گاهی نیز پیش می آید که در ملک شخصی به علت عدم صدور پروانه ساخت یا مشکلاتی از این دست امکان ساخت و ساز وجود ندارد و شخصی میخواهد تعطیلات تابستان را آنجا بگذراند، بهترین راه حل خرید کانکس مسکونی است.

ملک های ییلاقی بدون اتاق یا استراحت گاه فقط شبیه به باغچه ای هستند که نمیتوان شب یا مدت طولانی آنجا ماند، کانکس های مسکونی به عنوان یک استرحت گاه و سر پناه این مشکل را حل میکند.

از مزیت های دیگر این کانکس ها قابلیت جابجایی آن ها است. در صورتی که دیگر احتیاجی به کانکس مسکونی نداشته باشید میتوانید آن را به محل دیگری منتقل کنید و از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانیم : کانکس ویلایی

امکانات کانکس مسکونی

این کانکس ها درست مانند یک سوییت با امکانات کامل است که میتوان آن را جابجا کرد. همه ی قسمت های کانکس های مسکونی با طراحی درست تجهیز شده و دارای فضاهای خصوصی و عمومی است که دسترسی به آن ها به راحتی ممکن است.

امکانات و تجهیزات این نوع از کانکس قبل از طراحی به طور کامل بررسی میشوند و مطابق نیاز و ابعاد هر کانکس  شامل: فضای ورودی و کفش کن، اتاق های تجهیز شده با کمد دیواری، آشپزخانه و امکانات مورد نیاز مثل گاز، هود، یخچال، سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی و حمام، انباری، لوله کشی آب و فاضلاب، مخزن ذخیره آب و پنل خورشیدی برای تامین برق کانکس، هال و ناهار خوری با امکانات لازم هستند.

کانکس های مسکونی را میتوان به صورت پیش ساخته تهیه کرد و هم میتوان طبق سلیقه و به صورت سفارشی تغییراتی در آن ها اعمال کرد.

قیمت

برای محاسبه ی قیمت یک کانکس ابعاد آن را در نظر میگیرند، هر چه کانکس بزرگتر باشد پس قیمت آن نیز بالاتر است. همچنین امکانات و تجهیزات نیز عامل مهمی در تعیین قیمت کانکس است.

هرچه تجهیزات کانکس بیشتر باشد، متریال به کار رفته در ساخت آن با کیفیت تر باشد، کانکس لوکس و شیک باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

قبل از خرید کانکس باید از چند تولید کننده قیمت گرفت و سپس مناسب ترین کانکس را با امکانات مورد نظر خریداری کرد. قبل از خرید بهتر است با کسانی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید.

کانکس مسکونی دست دوم

خرید و فروش کانکس های مسکونی دست دوم امروزه بسیار رواج یافته است. کانکس دست دوم یعنی کانکسی که مدتی از زمان تولید آن گذشته باشد و توسط صاحب قبلی مورد استفاده قرار گرفته باشد اما به دلایلی چون تغییر کاربری یا فروش ملک قصد دارند به عنوان کانکس دست دوم آن را به فروش رسانند.

کانکس دست دوم قیمت مناسب تری نسبت به کانکس نو دارد زیرا حدودا 30 تا 40 درصد ارزان تر است. اگر فروشنده کانکس دست دوم هستید میتوانید با شرکت های تولید کننده تماس بگیرید و امکانات و ویژگی و قیمت کانکس خود را اعلام کنید تا در صورت تمایل از کانکس بازدید کنند و آن را از شما بخرند.

اما اگر خریدار کانکس دست دوم هستید باید به شرکت تولید کننده ی این محصولات یا سایت های خرید و فروش سازه های دست دوم سر بزنید و در مورد انواع کانکسی که دارند پرس وجو کنید و در مورد هزینه آن ها نیز مطلع شوید.

بیشتر بخوانیم : کانتینر دست دوم

برای خرید کانکس دست دوم بهتر است از نزدیک آن را بررسی کنید و میزان سلامت و کارایی آن مطمئن شوید زیرا خرید آن در صورتی منفعت دارد که این سازه عملکرد دلخواه و امکانات لازم را داشته باشد.

در صورتی که کانکس دست دوم کاملا سالم نباشد و لازم باشد آن را تعمیر کرد باید هزینه ی این بازسازی از کل مبلغ آن کم شود یا تعمیر توسط فروشنده انجام شود.

بهتر است کانکس دست دوم را از شرکت های تولید کننده ی معتبری که محصولات با کیفیت دارند خریداری کنید. شرکت های ایرانی زیادی هستند که انواع کانکس را تولید میکنند، یکی از این شرکت های معتبر شرکت کانکس دات آی آر (CONEXE.IR) است.

کانکس دات آی آر طراح و تولید کننده ی انواع کانکس و کانتینر به صورت پیش ساخته یا سفارشی است. همه ی محصولات این شرکت با بالاترین کیفیت و از بهترین متریال ساخته میشوند و دارای قیمت های مناسب نیز هستند.

طراحی و تولید انواع کانکس نو و دست دوم و انواع کانتینر با کیفیت مطلوب و مطابق با استاندارد از مهم ترین اهداف این شرکت است.


[/av_textblock]

[av_toggle_container initial=’0′ mode=’accordion’ sort=” styling=” colors=” font_color=” background_color=” border_color=”]
[av_toggle title=’کانکس های مسکونی چه ویژگی و مشخصه ای دارند؟’ tags=”]
کانکس مسکونی در واقع نوعی سازه ی از پیش طراحی شده است که به عنوان اتاقی برای اقامت سرایدار ها و نگهبانان و یا سکونت گاهی در ویلا ها و خانه باغ ها با امکانات کافی مورد استفاده قرار می گیرد.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’قیمت کانکس های مسکونی بر چه اساسی است؟’ tags=”]
قیمت کانکس با متریال به کار رفته در ساخت آن و تجهیزات کانکس ارتباط دارد. هرچه کانکس های مسکونی با کیفیت تر باشد،قیمت کانکس هم بیشتر است.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’کانکس های مسکونی چه امکاناتی دارند؟’ tags=”]
کانکس های مسکونی درست مانند یک سوییت با امکانات کامل است که میتوان آن را جابجا کرد. در واقع این کانکس ها تمامی امکانات یه منزل را به طور کامل دارا هستند.
[/av_toggle]
[av_toggle title=’کانکس های مسکونی دست دوم چه مزایایی دارد؟’ tags=”]
کانکس های مسکونی دست دوم قیمت مناسب تری نسبت به کانکس های نو دارند زیرا حدودا 30 تا 40 درصد ارزان تر است.و بهترین راهکار برای کاهش هزینه است.
[/av_toggle]
[/av_toggle_container]