کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی در واقع بدین شکل تعریف می گردد که کانکس با کاربری فروشگاهی بالا در جهت عرضه محصولات و خدماتی متفاوتی است .که در سطح شهر و مکان های مختلف که امکانات رفاهی و تجاری بالایی دارد نصب می شود.

این امر نه تنها فقط برای کشور خود ما بلکه برای تمام نقلط جهان کارایی بالایی برخوردار است. حتی بعضی اوقات نه تنها فروشگاه بلکه کاربری های بالایی از جمله فست فود یا کافی شاپ را نیز در بر میگیرد.

یک عده مهندسین و افراد دانا دور هم جمع شده اند و اسم این فروشگاه ها را کانکس فروشگاهی نام برده اند. با امکانات بالا طراحی نموده اند و دارای طراحی منحصر به فردی هستند وخلاقانه وکارامد می توان گفت.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554003 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های کانکس فروشگاهیویژگی های کانکس فروشگاهی

ویژگی های منحصر به فرد این کانکس های فروشگاهی می توان به ابعاد انتخاب شده برای کانکس فروشگاهی بصورت پیش فرض 8/19 متر مربع دارای طول 6 متر و عرض 3/3 متر در نظر گرفت.

که ابعاد قابل توجهی نیز هستند که بصورت پشت تا پشت بدنه بدون در نظر گرفتن ابعاد بیرون زدگی تاج و سایه بان ها می باشد. اما در بعضی موارد این کانکس ها را می توان به صورت سفارشی هم تولید و طراحی نمود.

به گونه ای که مشتری یا کاربر سفارش دهند چه کوچیکتر چه بزرگتر نیز تولید می شوند. شاسی و اسکلت این سازه از جنس تیر آهن های سنگین نمره 16 و از جنس پروفیل های آهنی با ضخامت 2 میلیمتر بوده است.

که پایداری سازه را تضمین می کند نحوه اتصال اجزای اسکلت به یکدیگر از طریق جوش الکتریکی بوده است .جهت جلوگیری از فرسایش آن در محیط های مرطوب میتواند کارایی به خصوصی داشته باشد. (کانکس پیش ساخته)

که از پوشش ضد زنگ و رنگ نهایی اتوموبیلی استفاده شده است. کف کانکس فروشگاهی از نوع سرامیک در ابعاد 60*60 سانتیمتر بوده است که با کف ملات ماسه سیمان بوده است.

عایق بندی کانکس فروشگاهی

و عایق بندی جداره های سقف و دیوار نیز از نوع پلی استایرن نسور می باشد که در برابر سوختگی دوام بالایی دارد. داخل آن دیوار پوش های قابل شستشوی ضد ضربه به کار برده شده است . در قسمت نمای بیرونی سازه از ورق های کامپوزیت آلمینیومی استفاده شده است.

سطوح شیشه ای از جام های شیشه سکوریت به ضخامت 10 میلیمتر است . و نورپردازی بیرونی  از طریق چراغ های کم مصرف آفتابی می باشد. برای تامین امنیت آن نیز چهار عدد کرکره برقی ریموت دار که یکی برای درب اصلی به کاربرده است.

سه عدد دیگر برای قسمت های شیشه ای تعبیه شده است . که به راحتی در هنگام پایان ساعت کاری کانکس فروشگاهی بتوان تمامی سطوح باز شوی آن را با کر کره پوشاند.

طراحی کانکس فروشگاهی

طراحی منحصر به فرد این کانکس های فروشگاهی زیبایی و دوام و کارآمدی آن ها که به شکل مثلث طراحی شده است. با بررسی های انجام شده که روز به روز برای بهتر شدن آن ها در تلاش اند . تا امکانات بهتری در این صنعت به کاربرده شوند.

تا تمامی نیاز های اصلی خریدار این سازه را برطرف نموده است. به گونه ای که به راحتی با ایجاد تغییر کاربری می توان از آن به عنوان فروشگاه محصولات غذایی،کانکس کافه مانند،کانکس مغازه ای،بوفه و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمود.

همانطور که  در انتخاب مصالح به دوام آن ها در آب و هوای مختلف می توان اشاره کرد. امنیت در هنگام شب از طریق تعبیه کرکره های برقی بر روی بازشو ها ، ایجاد دید مناسب به داخل برای نمایش بهتر محصولات درون قفسه ها باشد.

در نهایت نیز ترکیبی هنرمندانه از تمامی مصالح بکار رفته در ساختار کانکس فروشگاهی این محصول را پدید آورده است.

کاربرد کانکس فروشگاهیکاربرد کانکس فروشگاهی

کاربرد کانکس فروشگاهی بیشتر در فست فود ،بوفه، کافی شاپ،کانکس فروشگاهی مطبوعاتی،کانکس فروشگاهی بلیط فروشی که می توان بررسی کرد. از امکاناتی استفاده می کند که برای باجه فروش بلیط چه بلیط های فروش سینمایی و چه برای هر نوعی بلیط که یک باجه دارد .و یک فرد خریدار بلیط، این نوع کانکس برای بازارهای سیار و یا موقت که این نوع کانکس ها اغلب برای کارهایی که یا فصلی یا دائم انجام باید شوند. (کانکس مسکونی)

رستوران ها به طور مختصرانه هرکدام از این ها با ارئه خدماتی ویژه می توان استفاده نمود. با کمی تغییر نیز می شود در ساختار و اندازه آن ها حتی به عنوان کانکس های رستورانی یا غرفه ای یا حتی کانکس های سینمایی شکل نیز قابل استفاده نمود.

همچنین نوع مصالح و موادی که در آن ها کاربرد می تواند داشته باشد.

باید به گونه ای باشد که با اکثر اقلیم های کشور ایران قابل سازگاری بوده است . و در شهرهای مختلف با آب و هواهای متفاوت نیز به توان از آن ها استفاده نمود.

حتی از امکانات داخلی آن می توان به این موارد اشاره کرد. یعنی هر خریدار چه برای کافی شاپ و چه برای فست فود یا هر چیز دیگری می توان یک سری دموراسیون درون آن اضافه کرد.

امکانات کانکس فروشگاهی

امکانات کانکس فروشگاهی

  1. کولر
  2. گرما تاب
  3. مخزن ذخیره آب
  4. کابینت و اجاق
  5. دوربین مداربسته
  6. سیستم مانیتورینگ
  7. (کانکس رستوران)

که همه این ها به عهده خریدار بوده است. با توجه به نیاز خود می تواند این امکانات را تامین کند.

موارد استفاده شده از این کانکس فروشگاهی می توان به عنوان میوه و تره بار استفاده کرد. که در بیشتر مناطق تجاری به صرفه نیست که مغازه یا دکه ای را با قیمت زیاد اجاره کنیم. برای فروش میوه و تره بار برای همین علت بهترین گزینه کانکس فروشگاهی می باشد.

تا در صوت کار نکردن هم به راحتی قابل جا به جایی بوده زیرا این یکی از ویژگی های مفید این کانکس ها بوده است .که حمل و نقل این کانکس ها هم می توان گفت که با مجوز بار ترافیکی در پایانه حمل و نقل در کنار یک خودروی سواری اسکورت اخذ نمود. با این شرایط حمل آن هیچ مشکلی نخواهد داشت.

یا حتی اگر بخواهیم به دلیل تغییر فصل یا آب و هوا نقل مکان هم بکنیم. می توان آن ها را با قلاب هایی که در این کانکس های فروشگاهی تعبیه شده است. بر روی سقف به وسیله جرثقیل بلند بارها را به راحتی جا به جا نمود.

موارد استفاده از کانکس فروشگاهی

موارد استفاده شده دیگری از این کانکس می توان به عنوان که فروش مدارس این دکه ها برای نیازهای دانش آموزان کاربرد دارد. که برای راحتی و امکانات بهتر و کمتر هزینه کردن می توان از کانکس فروشگاهی استفاده نمود.

موارد استفاده شده دیگری از این کانکس فروشگاهی می توان به عنوان بازار موقت استفاده کرد.

در بیشتر مناطق کشور همیشه بازارچه های موقت ساخته شد که پس از مدت زمان کوتاهی به جای دیگری جا به جا شده است.و این باعث سختی و خیلی هزینه های زیادی برای کسی است که از کانکس ها استفاده نموده است.

پس بهتر است برای راحتی و کمتر هزینه کردن از این کانکس های فروشگاهی استفاده نمود.

امکاناتی که این نوع کانکس حتما باید داشته باشد می توان به ویترین مناسب در طرح های مختلف شیشه ای استفاده نمود. حتی انواع یخچال های فروشگاهی و صنعتی برای نگهداری مواد غذایی،قفسه های فروشگاهی برای چیدن منظم اجناس،تاسیسات برای تجهیزات فروشگاهی باشد. (انواع کانکس)

داشتن کپسول آتش نشانی،داشتن سیستم تهویه هوای مناسب برای فروشگاه تا در مواقع سرما از وسایل گرمایشی . و در مواقع گرما از وسایل سرمایشی برای خنک نگه داشتن محیط انجام می شود.

قیمت کانکس فروشگاهیقیمت کانکس فروشگاهی

قیمت این نوع کانکس نیز بستگی به ابعاد و سایزی که تهیه می شود دارد.زیرا هر شرکتی که از آن خریداری می کنیم هر کدام قیمت هایی متفاوت بر اساس جنس های متفاوت دارند. مصالحی که در آن ها استفاده می شود ممکن است از جنس چوب باشد و ممکن است کامپوزیت باشد اینها همه بستگی به سفارش محصول دارد.