کانکس دوبلکس

خرید کانکس آن هم به شکل دوبلکس می‌تواند ماجراجویی تازه‌ای باشد. این موضوع برای کسانی که از زندگی یکنواخت در خانه‌های سنتی و آپارتمانی خسته شده اند بسیار جذاب است.

شاید یک کانکس دوبلکس در شمال رو به دریا یا جنگل یا خانه ای در دل کویر یزد تجربه‌‌ای تازه باشد برای کسانی که به دنبال تجربه‌ی متفاوتی می‌گردند.

این تجربه در استرالیا بیشترین استقبال را داشته است.  به گونه ای که مردم حتی خانه‌های خود را فروخته و برای همیشه در این خانه‌های کانکسی زندگی می‌کنند. (کانتینر)

این خانه با توجه به چند موضوع مورد محبوبیت قرار گرفته اند. یکی از آن ها این است که به صاحب خانه حق انتخاب بیشتری برای انتخاب محلة زندگی و همسایه‌ها خود می‌دهد. به همین علت است که تعدا این خانه‌ها هر روز در حال افزایش است.

زندگی صنعتی و خانه‌های کوچک با همسایه‌هایی که هر روز اعصبانی‌تر از دیروز می‌شوند زندگی یکنواختی ایجاد کرده است که هر روز مردم در رویای فرار از آن هستند.

ساخت ویلای دوبلکس پیش ساخته

ساخت این ویلاهای دوبلکس به صورت پیش ساخته مزایای خاصی دارد. مهم ترین آن ها سرعت اجرای کار است. در ساخت این سازه ها به نسبت با روش بنایی سنتی کار با سرعت بالاتری انجام می شود.

کاهش هزینه های اضافی نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه قرار می گیرد. به دلیل اینکه شما دگیر هزینه هایی مانند تجهیز کارگاه ، اتاق اسکان پرسنل ، نگهبانی ، حمل و انبار مصالح و غیره را ندارید. کانکس پیش ساخته

کاربرد کانکس دوبلکسکاربرد کانکس دوبلکس

این سازه های دوبلکس به طور کلی از سازه های دو طبقه ساخته شده اند. این طبقه ها روی هم قرار میگیرند. ستون های طبقه پایین وظیفه تحمل بار طبقه بالا را نیز به عهده دارند. ساخت این نوع سازه های علت های مختلفی دارد مثل:

  1. حداکثر استفاده از فضایی که در اختیار داریم
  2. ایجاد دید و استفاده از مناظر از طبقه دوم
  3. (تعمیرات کانکس)

زمانی که این کانکس ها برای کاربری اداری استفاده می شوند به این صورت است که مثلا: طبقه پایین می شود اتاق کارمندان و طبقه بالا اتاق جلسات و دفتر مدیر عامل. این کا باعث سرعت در انجام امور اداری می شود.

مشخصات کانکس دوبلکس

این سازه ها نسبت به ابعاد ، نحوه استفاده و محل ساخت مشخصات متفاوتی دارند. به این دلیل که برای مثال نکات اقلیمی و محل استفاده تاثیر زیادی بر روی انتخاب مصالح دارند.

نکته مهم دیگر در مورد کانکس دوبلکس قابلیت حمل و جا به جایی آن است. در مورد این موضوع باید این را بدانید که این سازه های دوبلکس پیش ساخته قابلیت جا به جایی ندارند. یعنی نمی توان به محلی دیگر انتقال داد.

دلیل این موضوع این است که در بخش دوبلکس پایداری و استقامت بسیار مهم است. در زمان طوفان یا باد های شدید باید مقاوم باشد. این امر در سازه های یک طبقه چندان اهمیت ندارد.

بحث مقاومت باعث می شود تا سازه از پی به فونداسیون متصل گردد. برای جلوگیری از صدای رفت و آمد بین طبقات در سقف طبقه اول از عایق فولادی و بتنی استفاده می شود.

این موضوع یکی از مشکلاتی است که امکان جا به جایی را به این سازه نمی دهد. همه ما این موضوع را میدانیم که بتن دارای وزن بسیار سنگینی است. جا به جایی این سازه با بتن نیازمند جرثقیل های بسار بزرگ است.

البته راه دیگر جا به جایی تخریب کف بتونی است. (کانکس بزرگ)

تمام کانکس ها در هر نوعی دارای مزایا و معایبی هستند. در ادامه مقاله تعدادی از آن ها را بررسی می کنیم. با ما همره باشید.

مزایای کانکس دوبلکسمزایا کانکس دوبلکس

مقاومت در برابر زلزله و طوفان

تمامی کانکس ها علاوه بر سرعت اجرا و کاهش هزینه ها دارای مزایای دیگری نیز هستند. یکی از آن ها مقاومت بسیار شدید آن ها است. این نوع کانکس ها در برابر زلزله و باد های شدید و طوفان ایمن هستند.

نوع ساخت این سازه های دو طبقه یا دوبلکس به گونه ای است که در برابر طوفان بسیار مقاوم است. به دلیل اینکه در این سازه ها هنسو نشدن با طوفان بسیار مهم است.

حتی اگر در حین زلزله یا هر اتفاق دیگری سازه تخریب شود. خطر جانی برای ساکنین خود ندارد. دلیل این امر استفاده از مصالح سبک است. سازه هایی که با روش ینتی ساخته می شوند بسیار سنگین هستند و در صورت تخریب خطر جانی به همراه دارند.

قابلیت ترمیم و تعمیر و بازسازی

یکی دیگر از مزایای این سازه ها قابلیت تعمیر با هزینه پایین است. البته در بحث تعمیر بهتر است نحوه نگهداری را بدانیم. به این دلیل که با نگهداری صحیح عنمر مفید سازه افزایش پیدا می کند.

فرسایش هر سازه به نکات مختلفی بستگی دارد. مثلا :

  1. نوع مواد اولیه
  2. کاربری سازه
  3. محل قرار گیری آن

برای آنکه کارمان خیلی زود به تعمیر نرسد باید در انتخاب مواد اولیه و مصالح مورد نیاز دقت کافی را داشته باشیم. مثلا در مناطق حاصل خیز یا بارانی استفاده از چوب اشتباه است. (انواع کانکس)

همچنین باید دقت داشته باشیم تا سازه را با توجه به کاربری آن انتخاب کنیم. با توجه به این شرایط کانکس شما می تواند عمر مفید بیشتری داشته باشد.

محل قرارگیری سازه هم بسیار در فرسایش آن مهم است. برای مثال یک سازه در مناطق بارانی و مرطوب قطعا عنر کمتری نسبت به سازه ای در مناطق خشک دارد.

اما با توجه به تمام این روند های نگه داری باز هم گاهی اوقات کانکس شما نیاز به تعمیر پیدا می کند. اینک هیک سازه قابلیت تعمیر و بازسایز با هزینه کم را داشته باشد بسیار مهم است.

معایب کانکس های دوبلکسمعایب کانکس دوبلکس

یکی از اصلی ترین موارد در این کانکس ها محدودیت در ابعاد بزرگ است. این محدودیت برای جا به جایی و حمل در جاده ها می تواند مشکل ساز شود. البته این موضع را با چند تکه ساختن سازه می تواند حل کرد.

اما نکته قابل توجهی برای سازه های بزگ است که باید راه حل آن را پیدا کنید. یکی دیگر از مشکلات جداره های بزرگ شیشه ای است. ممکن است در حین حمل یا جا به جایی دچار شکستگی شوند.

نکته دیگری که در این سازه ها ایراد محسوب می شود، اجرای اشکال خاص با مصالح خاص است. این موضع را با روش های سنتی میتوان اجرا کرد. اما با توجه به محدودیت توان ساندویچ پانل اجرای این موضع امکان پذیر نیست.

یکی دیگر از گزینه هایی که جزو معایب کانکس ها به شمار می رود این است که، قیمت آن ها بعد از استفاده بسیار کاهش می یابد. یعنی اگر شما بخواهید کانکس خود را به صورت دست دوم بفروشید باید با قیمت بسیار مناسب آن را به فروش بگذارید. کانکس در اردبیل

سوالات متداول در زمینه کانکس دوبلکس

آیا این سازه قابل جا به جایی است؟سوالات متداول

باید بگوییم که خیر. این سازه به دلیل اینکه در محل اجرا می شود قابلیت جا به جایی ندارد. کف آن بتن ریزی می شود. اگر ج به جا کردن ویلا یکی از خواسته های شما است. بهتر است از این سازه های دوبلکس استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید : کانکس مسکونی

طول عمر این ویلاهای چقدر است؟

اگر تولید و ساخت این سازه ها بر اساس استاندارد ها انجام شود ، بین 20 تا 25 سال عمر مفید دارند. حتی اگر ویلای دوبلکس پیش ساخته خود را هر 10 سال یک بار باز سازی کنید ، میتوانید انتظار داشته باشید که عمر بیشتری داشته باشد.

خرید کانکس دوبلکس

امروزه سازه های پیش ساخته محبوبیت فراوانی یافته اند به همین جهت در این مطلب به معرفی کانکس دوبلکس و خرید کانکس دوبلکس میپردازیم .

پیش ساخته بودن به این معنی است که سازه ابتدا (کانتینر) ساخته شده و سپس به محل مورد نظر برده میشود و این برخلاف روند معمول ساخت یک بناست .

کانکس ها امروزه و در هر مکانی به چشم میخورند ، این مساله نشان دهنده پرکاربرد بودن آن هاست.

بیشتر بخوانید : کانکس ساندویچ پانل

مزایای خرید کانکس دوبلکس

برای آن که بدانیم استفاده از کانکس دوبلکس چرا محبوبیت و رواج زیادی یافته است بد نیست نگاهی به مزایای استفاده از آن بیاندازیم .

در این صورت است که میتوان انتخابی درست داشت .

همانطور که میدانید کانکس دوبلکس از دوطبقه مجزا تشکیل شده است . در این سازه ارتباط میان طبقات از طریق پله کان عمودی عموما از داخل سازه برقرار میشود .

همین دوطبقه بودن باعث میگردد سازه دوبرابر فضایی که اشغال کرده است را بازگرداند . اهمیت این مساله بیشتر در هنگامی مشخص میشود که با محدودیت فضا مواجه باشید .

سرعت یکی از مهم ترین مواردی است که استفاده از کانکس دوبلکس برای شما به ارمغان خواهد آورد . اگر سازه دلخواه به صورت پیش ساخته موجود باشد تنها کاری که لازم است انتخاب آن است .

مراحل بعدی برپا شدن کانکس دوبلکس هم انتقال و نصب آن است . که بسته به فاصله محل نصب سازه از مکان مورد انتقال ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد .

ابعاد و اندازه کانکس دوبلکس

البته در صورتی که سازه مورد نظرتان را میان مدل های موجود نیافتید کافی است. طرح و ابعاد مورد نیاز را به کانکس سازان سفارش دهید تا بر آن اساس به رسم نقشه و ساخت سازه دلخواه شما بپردازند .

با تمام این موارد بازهم سفارش یک سازه کانکسی به اندازه ساخت سازه سنتی زمان بر نیست .

به علاوه هزینه تمام شده در صورت خرید کانکس دوبلکس در مقایسه با خرید و یا ساخت یک سازه با مصالح ساختمانی و به صورت متداول آن بسیار پایین تر است . (خرید کانکس دوبلکس)

این صرفه جویی در هزینه و زمان یکی از دلایل مهم انتخاب کانکس دوبلکس است .

کانکس دوبلکس را به دلیل چگالی کمتر متریال آن و یکپارچگی بخش های مختلف یک سازه ضد زلزله میدانند .

این مساله باعث شده است تا امنیت جانی و مالی حاضران در کانکس دوبلکس تا اندازه زیادی تضمین شود .

به دلیل فراهم آمدن زیر ساخت های موجود در کانکس امکان قرار دادن مواردی مثل آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، لوازم سرمایشی و گرمایشی در داخل کانکس موجود است .

بیشتر بخوانیم : کانکس ویلایی

خرید کانکس دوبلکس برای چه نوع استفاده ای رایج است ؟

کانکس دوبلکس به دلیل فضای مضاعفی که در اختیار خریداران قرار میدهد طرفداران زیادی دارد . به همین دلیل موارد مصرف مختلفی هم پیدا کرده است .

شاید بتوان گفت رایج ترین استفاده از کانکس دوبلکس ، به عنوان ویلا و منزل مسکونی است .

کانکس دوبلکس علاوه بر ابعاد مناسب امکان پیاده سازی نمای بیرونی و درونی زیبایی را هم دارد . این مساله سبب میشود تا تفاوت کانکس دوبلکس با سازه های سنتی از نظر نمای بیرونی به حداقل برسد .

از کانکس دوبلکس ویلایی بیشتر به عنوان سکونت گاه موقت و برای استراحت در ایام تعطیل استفاده میشود .

این سازه امکان قرار گرفتن در محیط های مختلف ائم از جنگلی ، ساحلی و … را داراست . اما توجه کنید که سازه باید در هر یک از مکان های یاد شده شرایط ویژه ای داشته باشد . (کانتینر آماده)

یکی دیگر از موارد مصرف کانکس ویلایی به عنوان محیط آموزشی است . از این سازه میتوان به عنوان مکانی برای آموزش افراد استفاده نمود .

لازم به ذکر است که بنای سازه با توجه به نیاز شما و بسته به فعالیت مد نظرتان قابل تغییر است .

کانکس دوبلکس اداری جهت استقرار و فعالیت یک تیم اداری و کانکس دوبلکس فروشگاهی به منظور ارائه کالا یا خدمات موارد دیگری از رایج ترین استفاده های کانکس دوبلکس هستند . (خرید کانکس دوبلکس)

در هریک از موارد یاد شده سازه باید امکانات متفاوتی داشته باشد. و در ساخت آن از متریال مخصوصی استفاده شود پس لازم است در خرید کانکس دوبلکس اولا بدانید به چه عنوانی قرار است از سازه استفاده نمایید . ثانیا سازه در چه محیطی و با چه شرایط اقلیمی قرار میگیرد .

b2n

bit.ly

Duplex canexe