تعمیرات کانکس

قبل از اینکه به قسمت تعمیرات کانکس برسیم باید در بحث تعمیر و نگهداری آن اطلاعات داشته باشیم. یکی از گزینه های مهمی که در خرید کانکس با رعایت کنید: دقت به خدمات پشتیبانی و تعمیرات آن ها است.

طول عمر مفید کانکس

هر کانکس با توجه به هدفی که برای آن ساخته می شود. دارای عمری متفاوت است. گزینه هایی که در عمر یک کانکس موثر است را بررسی می کنیم:

جنس مواد اولیهجنس مواد اولیه

مواد اولیه ای که در ساخت یک کانکس از آن ها استفاده می شود بسیار مهم است. باید در نظر داشته باشید که استفاده از مواد اولیه نا مرغوب عمر مفید کانکس را کاهش می دهد.

هنگام خرید کانکی حتما به جنس مواد اولیه آن توجه کنید.

محل استفاده از کانکس

استفاده از فلزات و مواد اولیه مختلف و فرسایش پذیر در ساخت کانکس نقش بسیار مهمی دارد. اما محل قرارگیری کانکس هم نقش بسیار مهمی در فرسایش آن دارد. (کانکس اداری)

برای مثال کانکسی که در یک منطقه بارانی قرار دارد. نسبت به کانکسی که در خشکی قرار دارد طول عمر کمتری دارد.

نوع کانکس ها

نوع کانکس ها نیز در طول عمر آن ها بسیار مهم است. با توجه به نحوه کاربری و استفاده از کانکس ها میتوان فرسایش آن ها را بررسی کرد. برای مثال:

کانکس هایی که با آب یا رطوبت سر و کار بیشتری دارند، عمر کوتاه تری دارند. مانند : کانکس سرویس بهداشتی

باید توجه داشته باشید که بعد از خرید یک کانکس نگه داری از آن بسیار مهم است. اما با وجود هر مشکل می توانید به فکر تعمیر آن باشید.

بعد از گذشت 5 تا 10 سال از زمان خرید کانکس گاهی نیاز به تعمیرات در محل می باشد در در بعضی  مواقع میتوان تغییرات ایجاد کرد مثلا ایجاد یک درب یا پنجره و یا اضافه کردن سرویس بهداشتی  ویا آشپزخانه

تعمیرات کانکس شامل مراحل زیر می باشد :

  • تعمیر بدنه خارجی کانکستعمیر بدنه خارجی کانکس

بازسازی بدنه خارجی و ترمیم آن.این مورد بیشتر در کانکس های کارگاهی انجام می شود.

زیرا  در ارجابجایی های زیاد و برخورد ماشین آلات ساختمانی گاهی اوقات با این سازه ها باعث ایجاد  خرابی در بدنه آنها می شود.

در مورد تعمیر بدنه خارجی نیاز به بازدید حضوری می باشد تا مشخص شود ورقه های بدنه نیاز به تعمی دارد یا تعویض .

در صورت تعمیر با کمی انجام عملیات صافکاری تعمیرات کانکس در محل صورت می پذیرد  و در اخر اگر نیاز به رنگ داشته باشد رنگ آمیزی میشود .

در مواردی که سازه کانکس از جنس کامپوزیت یا چوب باشد شرایط فرق میکند و ممکن است قطعاتی از نما هم تعویض شود . در این نوع از سازه ها زیبایی ظاهری بسیار مهم است . (کانکس ویلایی)

در صورت خراب شدن بدنه خارجی ترمیم آن نیز بسیار سخت خواهد شد.سازه های چوبی وکامپوزیت بیشتر در نقاط شهری استفاده می شود بنابراین درصد خرابی آن .پایین است

  • تعمیرات نمای داخلی کانکس

در این مورد نیاز به بازدید حضوری می باشد تا ابتدا مشخص شود. چه مواردی نیاز به نعمیرات دارد  وبعد نسبت به تعمیرات اقدام شود . دلیل اصلی خرابی  نمای داخلی. اول از بین رفتن دیوار های داخلی بر اثر رطوبت می باشد.

در این هنگام باید ابتدا محل نشت آب که معمولا در سقف وجود دارد را پیدا کرد  و ببا استفاده از ایزوگام یا چسب مخصوص آن را آبندی کرد نمود و بعد نسبت به تعویض دیواره های داخلی اقدام کرد.

آسیب دیگری که باعث می شود تا ما به تعمیرات کانکس در محل برای نمای داخلی نیاز پیدا کنیم آتش سوزی در داخل کانکس می باشد. در این مورد احتمال از بین رفتن عایق های جداره ها نیز وجود دارد که باید بطور کامل دیواره های سوخته شده را از اول عایق بندی و بعد دیوار پوش را اجرا کرد.

ممکن است فقط بخشی از دیواره های داخلی دچار آسیب شده باشند که در آن صورت نیز فقط آنهایی که آسیب دیده اند ترمیم می شوند.برای فضای داخلی احتمال و آسیب های دیگر مثل تخریب توسط شخص و یا ابزار آلات به ندرت اتفاق می افتد.

  • تعمیرات سیستم برق کشی کانکستعمیرات سیستم برق کشی کانکس

که اگر سازه دچار آتش سوزی داخلی و یا اتصال در سیم کشی شده باشد . باید سیم کشی آن بصور کامل تعویض و مجددا اجرا شود.

گاهی نیز فقط برای ارتقاع سیستم نیاز به انجام مجدد سیم کشی داریم ، برای نمونه وقتی که میخواهیم چند دستگاه ذخیره برق و دستگاه هایی با توان بالا در کانکس  نصب نماییم نیاز است که سیستم سیم کشی ارتقاع پیدا کند.

یا وقتی که می خواهیم چند پریز در جاهای مختلف به بدنه کانکس نصب کنیم نیازاست اصلاحات سیم کشی در محل کانکس انجام شود. این عمل نهایتا یک روز زمان میبرد . در زمان تعمیرات برقی نیاز به تیم فنی کانکس برای تعمیرات نیست و میتوان از برقکار عمومی کمک گرفت.

  • تعمیر درب و پنجره کانکس

درب و پنجره کانکس جز مواردی است که خیلی کم ممکن است اتفاق بیافتد.

شاید در مواقع ایی که باد شدید بوزد و پنجره ها باز باشند ممکن است لولا اسیب ببیند .مورد دیگر نیز یراق آلات و دستگیره درب و پنجره کانکس است. ممکن است در دراز مدت نیاز به تعویض داشته باشند..

  • تعمیر تخته کف و کفپوش کانکس

کانکس هایی که کف آن ها از مواد ضد اب باشد درصد خراب شدنشان خیلی کم است.به دلیل خاصیت ضد اب بودنشان در مقابل رطوبت بیسار مقاوم هتند. (کانکس پیش ساخته)

کانکس هایی که کفشان از ام دی اف یا نئوپان است احتمال خراب شدگی آنها زیاد است و به تعمیرات برای تعویض صفحه چوبی از نوع ضد اب می باشد تا دچار اسیب مجدد نشود.

کفپوش سازه ن در اثر رفت و آمد های زیاد بعد از طی  چند سال در محیط های پر رفت و آمد و اداری امکان دارد نیاز مند تعویض یا ترمیم گردد .

در نوع دیگر از کف نیز که نوع سرامیکی آن می باشد احتمال خرابی وجود ندارد مگر اینکه بخاطر جابجایی های زیاد سرامیک کف آن از جای خود درامده باشد.

سوالات متداول در باره تعمیر کانکس:سوالات متداول

تعمیر ات کانکس از نظر هزینه مقرون بصرفه است یا خیر؟

تعمیرات تا حدی بستگی به میزان آسیب و محل قرار گیری کانکس نیز دارد چرا که اگر سازه دچار آسیب های کلی مانند آتش سوزی یا سقوط از کوه شده باشد.

همچنین در فاصله زیادی از شهر در یک پروژه عمرانی باشد شاید مقرون بصرفه تر این باشد که سازه نو تهیه نمود و کانکس آسیب دیده را به عنوان ضایعات فروخت .

زیرا  هزینه ی حمل مصالح و ارسال تکنسین به محل های دور برای انجام تعمیر ممکن است از خرید آن بیشتر شود اما اگر آسیب کمی مانند تعویض درب یا پنجره ، دیوار پوش و کفپوش باشد ، بطور قطع تعمیر آن مقرون بصرفه تر خواهد بود.

مدت زمان تعمیر چقدر است؟

مدت زمان تعمیرات بستگی به ابعاد و میزان کاری که باید انجام شود دارد .برای تعمییرات نمیتوان زمان مشخص در نظر گرفت نمی توان برای آن زمان دقیقی تعیین کرد. (کانکس بزرگ)

آیا تمام انواع کانکس قابل تعمیر می باشند؟

تمامی کانکس ها قابلیت بازسازی وتعمیر دارند ممکن است بعضی از کانکس ها شرایط خاصی داشته و یا با قطعات و جزئیات اختصاصی تولید شده باشند ، تعمیراتشان کمی سخت تر و زمان بر تر باشد اما قابل بازسازی می باشند.

جمع بندی نهایی

بعد از خرید هر نوع سازه ای در نوع ها و مدل های مختلف گزینه نگهداری از آن بسیار مهم می شود. اینکه کانکس شما از چه نوعی باشد و برای چه کاربریی استفاده شود بسیار مهم است.

استفاده از مواد اولیه و مصالح صحیح نیز به شما کمک می کند. همچنین محل قرارگیری کانکی در فرسایش آن بسیار موثر است. اما با تمام این گزینه ها و نگهداری صحیح، باز هم در شرایطی کانکس نیاز به تعمیر دارد.

در این صورت اصلا نگران نباشید. با قسمت پشتیبانی تماس بگیرید و از آن ها بخواهید سازه شما را در محل تعمیر کنند.

برای تعمیر کانکس نیاز به متخصصین حرفه ای است. بهتر است که کار تعمیرات را به آن ها بسپارید. برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.