انواع کانکس

در ابتدا برای توضیح انواع کانکس باید بگوییم که کانکس به اتاقک پیش ساخته ای می گویند که برای کاربری های مختلف تولید می شود. کانکس ها می توانند در دو حالت پیش ساخته و یا همراه با طراحی تولید شوند.

کانکس ها با توجه به نوع کاربری که دارند طراحی می شوند. برای مثال طراحی و تولید کانکس کارگاهی با کانکس مسکونی متفاوت است. نکته مهم دیگر این است که نوع کاربری این سازه ها در تعیین مواد اولیه و مصالح ساخت و همینطور امکانات در نظر گرفته شده در آن یز تاثیر گذار است.

کانکس ها در انواع گوناگون تولید می شوند. در ادامه در مورد هر کدام به اختصار توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی انواع کانکس

انواع سازه های مسکونی:  این نوع از سازه ها تمام سازه های ویلایی، سکونی و پیش ساخته را شامل می شود. نسبت به دیگر سازه ها دارای امکانات رفاهی بیشتری است. پلان هایی که به عنوان امکانات اداری در آن ها در نظر گرفته می شود شامل:

  1. سرویس بهداشتی
  2. حمام
  3. اتاق خواب
  4. آشپزخانه
  5. (انواع کانکس)

این امکانات با توجه به متراژ سازه و محل قرار گیری آن متفاوت است. مثلا می شود یک سازه مسکونی چند طبقه باشد و یا به صورت دوبلکس ساخته شود.

اگر متراژ سازه ما بزرگ باشد می توانیم از پذیرایی بزرگ در آن استفاده کنیم و همچنین میتوانیم بدون نگرانی به تعداد اتاق خواب ها و کمد دیواری ها اضافه کنیم. نکاتی که باعث شده است تا این سازه های مسکونی بسیار مورد توجه قرار بگیرند:

امنیت آن ها در برابر سرقت ، زیبایی ظاهری و نحوه چیدمان فضای داخلی و طراحی فضای بیرونی آن است. به این نکته توجه کنید که یکی از مزیت های این نوع سازه های مسکونی قابلیت حمل و نقل آن ها است. اما این موضوع در مورد سازه های چند طبقه صدق نمی کند.

سازه هایی که به عنوان چند طبقه و یا دوبلکس ساخته می شوند برای داشتن امنیت بیشتر و استحکام بالاتر به زمین متصل می شوند. این موضوع باعث می شود تا این سازه در برابر زلزله و طوفان های شدید مقاومت کند.

یکی دیگر از مزیت های کانکس مسکونی عایق بندی مناسب آن ها است. البته مجهز بودن به لوله کشی و سیستم گرمایشی و سرمایشی هم مزیت خوبی به شمار می رود.

کانکس خدمات شهری: یکی دیگر از انواع کانکس ها سازه خدمات شهری است. از این سازه ها برای مراجعه کردن شهروندان و خدمات رسانی به آن استفاده می شود.

همچنین دارای تقسیم بندی و انواع گوناگونی است. مهمترین آن ها شامل:

کانکس فروشگاهیکانکس فروشگاهی

از این سازه ها جهت عرضه محصولات و خدمات مختلف در سطح شهر استفاده می شود. این موضوع در همه جای جهان قابل مشاهده است. از این نوع سازه ها بیشتر در خارج از شهر و در جاده ها مشاهده کرده اید.

کانکس فست فود

کسانی که به دنبال یک شغل جدید و نو هستند. می توانند از این نوع سازه ها استفاده کنند. استفاده از کانکس به عنوان فست فود یک ایده جذاب است. حال اگر این فست فود به صورت سیار باشد که محبوبیت خاصی پیدا می کند.

گیت حراستی

از این نوع سازه برای قسمت عوارضی شهرها و یا هر مورد دیگر حراستی استفاده می شود. این سازه از نوع کامپوزیتی

کافی شاپ سیار

ساخته می شود. بیشتر مورد توجه ارگان های دولتی است.

کافی شاپ سیار

کافی شاپ سیار یکی از گزینه هایی است که علامندان زیادی به دنبال استفاده از ان هستند. برای داشتن یک کافی شاپ سیار می توان به راحتی از این سازه ها استفاده کرد.

ایستگاه اتوبوس

از این سازه به عنوان ایسگاه اتوبوس نیز استفاده می شود. ایستگاهی که به صورت مسقف است. این موضوع باعث می شود تا زمان انتظاری که برای اتوبوس می گذرانید در گزند آفتاب و باران نباشید. (انواع کانکس)

ایستگاه دوچرخهایستگاه دوچرخه

طبیعتا همه ما ایستگاه های دوچرخه را در سطح شهر دیده ایم.این سازه ها برای نگهداری دوچرخه ها استفاده می شود. درون این کانکس ها دوچرخه های موجود در مکانی امن قرار دارند. (خرید کانکس)

کانکس عابر بانک

در تمام نقاط شهر همه ما دیده ایم که سازه هایی برای قرارگیری دستگاه های عابر بانک تعبیه شده است. این نوع سازه ها در واقع همان کانکس های عابر بانک هستند.

هر کدام از این موارد ابعاد و شرایط گوناگونی دارند. طراحی هر کدام متفاوت است و بنا به نیاز و نوع کاربری طراحی می شوند. خرید این نوع سازه های خدمات شهری معمولا از طریق شهرداری ها انجام می شود. (انواع کانکس)

کانکس سرویس بهداشتیکانکس سرویس بهداشتی

اکثر ما سرویس بهداشتی هایی با طراحی کانکس در نقاط مختلف شهر دیده ایم. از این سازه ها در پارک ها و جاده ها استفاده می شود. اما برای کسانی که باغ و یا فضایی بزرگ دارند که از آن استفاده می کنند هم مناسب است.

کانکس کارگاهی: از این نوع سازه برای استفاده در پروژه های ساختمانی و استقرار کارگران بیشتر استفاده می شود. معمولا ساده ترین نوع سازه ها به شمار می روند. گاهی فقط به عنوان یک سالن خالی برای قرار دادن میز صندلی ناهارخوری از آن ها استفاده می شود.

از نظر قیمت از تمام سازه ها ارزان تر هستند. حتی بعد از اتمام پروژه می توانید آن ها را به عناون سازه دست دوم بفروشید و مقداری از سرمایه خود را بازگردانید.

کانکس اداری: کانکس اداری و یا مدیریتی از نوع دیگر کانکس ها می باشد. از این سازه ها برای مدیریت پروژه ها و همینطور به عنوان اتاق جلسات و کنفرانس ها استفاده می شود.

در این سازه ها معمولا ابعاد نسبت به سازه های دیگر بزرگتر است. این سازه ها معمولا به صورت ساندویچ پانل اجرا می شوند. ممکن است در این سازه ها فضایی برای استراحت کارمندان در نظر گرفته باشد. (انواع کانکس)

اگر این سازه های اداری به صورت دو طبقه و یا دوبلکس ساخته شود. طبقه پایین به عنوان محلی برای استقرار و استراحت کارکنان استفاده می شود و طبقه بالا به عنوان دفتر مدیریت.

اما به صورت معمول کانکس اداری می تواند یک فضای ساده و یا حتی یک دفتر فروش ساده نیز باشد.

بیشتر بخوانیم : کانکس پیش ساخته

کانکس های سفارشی

این دسته بندی شامل مواردی می شود که خریدار می خواد سازه بر اساس سلیقه و طرحی خود ساخته شود. در این شرایط با توجه به محل قرارگیری سازه طراحی انجام می شود. بعد از تایید خریدار به مرحله ساخت می رسد. امکانات بر اساس نیاز و نوع کاربری تعیین می شود.

تمام این نمونه سازه های سفارشی با عبور از تمام فیلتر ها و مراحل طراحی به ساخت می رسند و پیش ساخته نیستند.

همانطور که گفتیم این سازه ها در نوع کاربری و نوع ساخت باهم تفاوت دارند. تمام سازه ها با توجه به محل قرارگیری و نوع کاربری و حتی گاهی اوقات سلیقه مشتری ساخته می شوند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که کانکس شما از هر نوعی که باشد می توانید بعد از زمان استفاده آن را به عنوان یک سازه دست دوم بفروشید و مقداری از سرمایه خود را برگردانید.

جمع بندی نهایی

ممکن است گاهی موقعیتی پیش آید که زمان و ، هزینه و شایط ساخت و ساز های سنتی را ندارید. در این شرایط استفاده از کانکس بهترین گزینه برای شما است. اگر زمان اندکی تا شروع پروژه دارید می توانید از کانکس های اماده استفاد کنید.

اما اگر زمان کافی دارید می توانید سازه خود را با توجه به سلیقه و شرایط خود طراحی کنید و امکانات داخل آن را تعیین کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. (انواع کانکس)